Різноманітність стилів і напрямів змушує вдаватися до послуг професійних дизайнерів, чиї пізнання в цих питаннях набагато ширше, ніж у людей інших професій.

Для оформлення домашнього кабінету такі фахівці пропонують різні варіанти, але одним з найбільш універсальних і популярних залишається сучасний стиль модерн.


Особливості стилю

Стиль з’явився на європейському континенті і проявив себе в архітектурі і мистецтві. Напрямок відносно молоде і налічує трохи більше століття. При цьому у нього немає чітко вираженої національної універсальності. Тому в різних країнах використовують свої варіації на тему модерну і у кожної з них навіть є назва: тіффані для США, ліберті в Італії, модернизмо в Іспанії та інші.


Основоположною характеристикою стилю можна вважати динамічну рівновагу, яке проявляється у плавності форм і ліній. Таке оформлення виглядає дуже гармонійно і збалансовано з точки зору естетики. Причому ця якість проявляється як у великих елементах, так і в дрібницях.

Особливий вплив на формування стилю надав той технологічний стрибок, який спостерігався в ті часи. Тому всі дизайнерські рішення приймаються з урахуванням необхідності використання продуктів прогресу.


Відмінними елементами в декоруванні можна вважати лінії у формі хвиль. Вони найбільше нагадують стебла рослин. Використання в обробці і матеріалах тваринного і рослинного орнаменту є найбільш кращим. Тут часто можна побачити зображення птахів, рослин, тварин. Деякі дизайнери доповнюють інтер’єр у стилі модерн жіночими образами.


Створення найбільш гармонійного інтер’єру передбачає мінімальне використання прямих і гострих кутів, а також різких переходів. Обширний простір має бути наповнений повітрям і світлом. Створення простору є однією з основних завдань для дизайнера, що працює з цим стилем. Можливо, буде потрібно збільшення дверних і віконних прорізів, зсув або знесення перегородок та інші подібні методи.


Одним з переваг стилю можна вважати широкий спектр можливостей, пов’язаних з вибором методів і способів оформлення інтер’єру. Тут можна без побоювань поєднувати особливості інших стилів, які будуть гармоніювати з основним напрямком. Суворих обмежень в цьому питанні не існує. Особливо ефектно виглядають елементи класичного стилю. Віконні отвори можуть бути прикрашені барельєфами, а серед аксесуарів потрапляти декоративні свічники химерних форм. Крім того в якості елементів оформлення можна використовувати:

 • різьблення по дереву;
 • мозаїку;
 • ковку;
 • етнічні орнаменти;
 • вітражі;
 • декоративне підсвічування та інше.

На меблів найчастіше можна побачити прикраси рослинної тематики. Це може бути як ручна різьба або розпис по дереву, так і малюнок на текстилі.


Ще однією перевагою стилю є оптимальне поєднання декоративної та практичної функції. Речі, чиє основне призначення – конструктивне, декоруються за рахунок кольору і особливих матеріалів. Аксесуари, які несуть функцію прикраси, покликані підтримувати естетичну складову. Головне, це підібрати ідеальну комбінацію і збалансувати ці функції в одному приміщенні.


Прояви стилю в домашньому кабінеті

Для того щоб витримати домашній кабінет в стилі модерн необхідно використовувати приглушені кольори. Найпопулярнішими вважаються:

 • відтінки сріблястого;
 • лілового;
 • сіро-зеленого.


Один з них можна використовувати в якості фону. Рослинний або тваринний орнамент буде органічно виглядати на шпалерах. Найбільш часто використовують лілії або іриси.


Щоб кабінет здавався більш об’ємним, зберігаючи одну з основних тенденцій стилю, можна використовувати багаторівневі стелі та підлоги. Крім того, це додасть інтер’єру конструктивності і різноманітності.


Специфічне призначення такого приміщення вимагає виключення барвистих і яскравих кольорів. Це повністю відповідає особливостям обраного стилю. При цьому деякі обмеження не завадять проявити максимум фантазії і створити оригінальний і новий інтер’єр.


М’які лінії, плавно перетікають одна в іншу, забезпечать кімнаті необхідний затишок. Функціональна меблі принесе бажаний комфорт. Цьому багато в чому сприяє велика кількість текстилю. Малюнок на ньому найчастіше виглядає як химерне переплетення гілок рослин.


Якщо кабінет передбачається поділити на зони, то, слідуючи основним тенденціям стилю, необхідно домогтися плавного переходу однієї зони в іншу. Слід уникати різких розмежувань. Для поділу можна застосувати різні візерунки на паркеті, але не яскраво виражені колірні відмінності. Крім того, можна використовувати ковані перегородки, які будуть максимально прозорими. Візерунком такий кування також може виступати витончене плетиво стебел і листя рослин. Такий дизайнерський хід додасть інтер’єру легкості і легкості, зберігаючи при цьому функціональність зон.


Меблі для домашнього кабінету

Максимальний комфорт і зручність домашнього кабінету повинно поєднуватися з вишуканістю і солідністю обстановки. По кабінету партнери і контрагенти часом складають своє перше враження про його господаря. Це особливо важливо, якщо в умовах домашнього кабінету доводиться проводити переговори і укладати угоди.


Оригінальним може стати вибір меблів в такому відгалуженні стилю, як ліберті. Італійські виробники славляться своїм прискіпливим ставленням до дрібниць. Така обстановка дозволить отримати оптимальне поєднання сучасної техніки і модних віянь, зберігаючи при цьому максимальну практичність.


Меблі в цьому стилі, складається з багатьох складових і дозволяє підібрати їх оптимальну комбінацію. Таким чином, універсальним набором може стати комбінація з:

 • письмового столу;
 • стільців;
 • книжкової шафи;
 • кілька настінних полиць;
 • секретера;
 • м’якого комплекту меблів з дивана і двох крісел;
 • журнального столика.


Такий набір стане базовим. Після його установки можна зайнятися підбором аксесуарів, текстилю та освітлення. Якщо дозволить площа кімнати, то набір меблів може включати набагато більше одиниць.

Ще одним різновидом стилю модерн є напрямок ар-нуво. Воно також підійде для домашнього кабінету, але буде відрізнятися вишуканістю ліній і форм. Це течія в дизайнерському мистецтві здатне подарувати інтер’єру витончену елегантність, поєднується з солідністю. У такій обстановці можна не тільки укладати угоди, але і більш приємно проводити час за абстрактній бесідою з компаньйонами або членами сім’ї.

Стиль ар-нуво особливо активно змінюється і вбирає в себе новинки дизайнерського світу. Він вважається тим напрямком, який дозволить зробити інтер’єр будь-якого приміщення модним і сучасним. При цьому основна стилістика буде збережена.


Відволікаючись від декоративної функції обстановки, варто відзначити, що першорядним для оформлення кабінету є його функціональність. Якщо простір приміщення обмежена, то комплект меблів повинен включати максимальну кількість практичних предметів. Можливо навіть використання меблів трансформерів, выкатывающихся полиць і прихованих систем зберігання. Такі прийоми допоможуть уникнути великої кількості стелажів, антресолей і всього того, що захаращує інтер’єр, обтяжуючи загальну атмосферу кабінету.


Сучасні виробники включають у свої колекції меблів такі моделі, які здатні подарувати інтер’єру максимальну функціональність, не зіпсувавши при цьому стилістичну картину.


Базовим стилем для перебігу модерн стала класика. У сучасних інтер’єрах можна легко знайти прояви цього старовинного стилю. Тому одним із способів створення гідного інтер’єру є використання першокласних дорогих матеріалів.

Цінні породи деревини для меблів в рази збільшать вартість таких комплектів. При цьому загальне враження від кабінету буде набагато виразніше, не кажучи вже про якісних показниках такої обстановки.


Дорогий текстиль найчастіше представлений натуральними тканинами. Це може бути бавовна або шовк. Використовуючи для меблів такі матеріали можна бути впевненим у високій оцінці отриманої меблів. При бажанні текстиль можна замінити шкірою. Така різновид натурального матеріалу відмінно поєднується з обстановкою і призначенням кабінету. Шкіряні меблі відрізняється зовнішньою строгістю і допоможе налаштуватися у такій обстановці на потрібний лад.


Пристрій освітлення домашнього кабінету в стилі модерн

Для робочого процесу дуже важливо те, як розміщені по кабінету освітлювальні прилади. За допомогою правильного світла можна створити в приміщенні специфічні зони, в яких буде зручно реалізовувати поставлені завдання.

Головний світловий акцент слід встановити саме в робочій зоні. Найчастіше це комп’ютерний стіл, на якому розташовані всі необхідні прилади і пристосування.

Для домашнього кабінету можна використовувати більш нестандартні форми плафонів. Тому химерний абажур над столом може стати відмінним ходом. Не варто виключати і настільні лампи. Можливо, господарю кабінету знадобитися додаткове джерело світла при роботі з дрібним шрифтом. Такий світильник може мати химерну форму і нагадувати тварину або рослину.

Специфіка домашньої обстановки передбачає більш м’яке освітлення, ніж того вимагають офісні кабінети. Краще уникати люмінесцентних ламп, які наповнюють кімнату холодним білим світлом. Класичні жовті лампочки – найкращий варіант.

Додатково можна використовувати втоплені поверхнях точкові світильники. Їх можна розмістити в книжкових шафах і полицях, а також на стелі. Зону з м’якими меблями допоможуть прикрасити настінні бра. Їх світла буде цілком достатньо для відпочинку після тривалої роботи.

Простота і естетика стилю модерн

При вивченні стилю модерн можна зробити висновок, що він відмінно підходить для облаштування домашнього кабінету. Це пов’язано з основними рисами течії:

 • простота;
 • динамічний баланс;
 • практичність і функціональність;
 • плавність і обтічність форм.

Крім того для оформлення такого кабінету можна використовувати доступні і практичні матеріали:

 • скло;
 • дерево;
 • пластик;
 • текстиль;
 • шкіру;
 • метал.

Орієнтуючись на рекомендації дизайнера, можна створити прекрасний домашній кабінет, в якому буде приємно працювати або просто проводити час за книгою.

Теги: Інші кімнати