Ванна – це особливе приміщення. Хоч ми і не проводимо тут багато часу, але його важливість переоцінити складно, адже без цієї кімнати комфортного існування просто бути не може. Саме тут кожен займається гігієнічними процедурами, що є частиною життя кожного. Більш того, для дівчат і жінок це своєрідний SPA салон, де вони можуть розслабитися, привести себе в порядок, прийняти контрастний душ або гарячу ванну з піною і різноманітними маслами.

Виходячи з цього, слід, що кожен прагне створити куточок затишку максимально привабливим та комфортним. Природно, що багато хто намагається встигати за тенденціями для того, щоб іти в ногу зі стилем та часом, а значить, настав час розповісти про те, який дизайн ванної кімнати буде модним у 2018 році.

Сучасні дизайнерські рішення

Ще на зламі століть люди не приділяли особливої уваги дизайну ванної кімнати, а планування передбачалася лише двох варіантів: роздільна або поєднана з санвузлом. Зараз дизайнери не відмовляються від цих варіантів, але й пропонують інші, більш сучасні й цікаві по своєму виконанню.

Першою зміною стало те, що у ванній кімнаті можна поставити не тільки ванну, але і душову кабінку або гідромасажний бокс. Встановивши невелику кабінку можна зберегти простір, це особливо актуально у випадку, коли його і так не багато. По-друге, зараз у ванній кімнаті дуже часто встановлюють пральні машини, а значить має бути спеціально відведене місце і для них. По-третє, можливість технічного оснащення безпосередньо залежить від розмірів ванної кімнати. Якщо вона досить велика, то тут можна встановити біде або іншу додаткову сантехніку. Також можна встановити і ванну, душ, це особливо актуально для молодих пар або для людей, які люблять, і поніжитися в широкій ванній, і прийняти швидкий контрастний душ. Якщо ванна велика, то тут можна застосовувати перегородки для того, щоб виділяти функціональні зони і розділяти ванну на кілька частин.

Найголовніша вимога до ванній кімнаті зараз – максимум комфорту і функціональності при мінімальних коштах. Стриманий стиль, невелику кількість декору, максимум вільного простору, повітря і світла – той ряд вимог, які зараз потрібно виконувати для того, щоб залишатися в тренді.

Крім цього, не треба забувати про модної тенденції – дотримання екологічності, яке допомагає бути ближче до природи і при цьому дбати про довкілля.

Матеріали і фактури

Зараз на ринку представлено безліч різних будівельних матеріалів, а вибрати потрібний матеріал часом дуже важко, адже не всі досконало в них розбираються. Крім цього ванна є місцем постійної підвищеної вологості, також тут потрібно постійно використовувати миючі засоби, а отже, до вибору матеріалу треба підходити відповідально.

В першу чергу вибраний матеріал зобов’язаний відповідати високим вимогам до якості, але з іншого хочеться, щоб вона ще була й максимально модною і привабливою. Крім того, бажано, щоб матеріал був натуральним, відповідало екологічним нормам.

Самий шикарний варіант, що актуальний не тільки в 2018 року, але й наступні десятки років – обробка ванної кімнати натуральним каменем, наприклад, спеціально обробленим мармуром. Єдиний недолік такої обробки – ціна, яка навіть не маленька.

Більш простим варіантом за реальну ціну стає плитка або керамограніт, це матеріали, які не поступаються за зовнішнім виглядом мармуру. Особливо хороший варіант, якщо є імітація незвичайної фактури каменю, дерева та іншого. Також цікаво виглядає плитка з яскравими візерунками або фотодруком.
Вітається в 2018 році і використання бюджетних пластикових панелей, вони також добре переносять вологу, а на ринку надається великий вибір за кольором і фактурі. Якщо хочеться чогось креативного, то можна зробити наливна 3D підлога, який вразить будь-кого.

Стеля повинен бути простим і стриманим, вишукування і прикраси будуть недоречними. Краще всього використовувати підвісні або натяжні стелі з вологостійких матеріалів (ПВХ панелей або гипсокартона). Їх перевага в тому, що вони втримають воду, у разі, якщо затопив сусід зверху. Досить буде покликати майстра, він спустить воду, а стеля повернеться в колишній стан.

Оснащення сантехнікою

Якісна сантехніка – важлива складова комфортного проведення часу у ванній. Стандартно тут встановлюються – душова кабіна, раковина і ванна, якщо ж кімната має поєднаний тип, то ще унітаз.


Головною умовою вибору є якість сантехніки, адже ванна повинна бути не тільки модною, але і надійною. Якщо ж гнатися за сучасними тенденціями, то в 2018 році буде актуальна сантехніка незвичних конфігурацій з чіткими формами.

Унітаз або біде краще всього купувати підвісного типу, раковина повинна бути широкою і мати прямокутну форму, а от ванна з нестандартною формою стане родзинкою дизайну кімнати.

Оптимізація простору меблями

Без меблів у ванній не обійтися, адже треба десь розставити засоби особистої гігієни, рушники та інші необхідні речі. Традиційно тут встановлюють тумбу або підвісна шафа з дзеркальними дверима. Це самий практичний варіант, але не цікавий і не особливо оригінальний.

Більш привабливим варіантом буде оснащення ванної кімнати вбудованим системами зберігання, оригінальними полицями відкритого типу, етажеркою з каменю або схожого матеріалу.

У 2018 році буде актуальним мінімалізм, а значить, меблі, може бути, простий, головне практичною. Краще всього використовувати меблі, в якій присутні такі матеріали, як скло, дерево або хромований метал.

Що стосується освітлення, то його має бути багато, переважно на стелі, але не обов’язково. Крім цього, можна встановити додаткові світильники біля дзеркала, умивальника, що стосується стилю, то тут особливих вимог немає, головне, щоб вписувалися в загальний дизайн.

Самі модні стилі ванної кімнати в 2018 році

Самим модним стилем стане скандинавський, який максимально наближений до природи і характерний своєю лаконічністю. Основна ставка робиться на білий, сірий і чорний кольори, які створять відчуття душевного спокою і повної гармонії.

Якщо ванна кімната невелика, то оптимальним варіантом стане мінімалізм, для створення легкості і відчуття просторості. Для романтиків, люблячих шарм, підійде прованс з вінтажній меблями, стилізованої сантехнікою.


Для самовпевнених поціновувачів індустріального стилю лофт, що поєднує в собі камінь і голу штукатурку зі стриманою колірною гамою.

Люди, які люблять розкіш повинні звернути свою увагу на ванну класичного стилю з дорогою плиткою і використанням натурального каменю. Сантехніка повинна бути білосніжною, а от сам дизайн кімнати просто зобов’язаний утримувати золотисті орнаменти і бронзові змішувачі.

Якщо ж зробити ставку на простоту і функціональність, то потрібно вибирати сучасний стиль, в якому відсутнє все зайве. Тут переважають монохромні відтінки, хром і глянець.

Буває таке, що людей не влаштовують стандартні варіанти, а значить можна зайнятися створенням власного стилю, що схвалюється в 2018 році. Головне-це почуття смаку, міри і максимальне використання креативності. При цьому слід пам’ятати, що ремонт робиться не на один рік, а значить потрібно втілити в життя всі ідеї так, щоб не настало швидке розчарування.