Вітальня – це центральна кімната будь-якої квартири або приватного будинку, саме тому до неї приділяється особлива увага. Найчастіше саме в ній проводяться сімейні застілля в обід і вечір, тут накривається великий стіл для нових гостей, а значить тут проводитися левова частка часу. Для приємного оку інтер’єру, радующего і розташовує до відпочинку потрібно серйозно поставитися до облаштування кімнати, зокрема підбору оптимального типу шпалер.

Правильно підібравши і використавши шпалери, можна не тільки виділити вітальню, але і зробити її особливою. Для того, щоб вибраний варіант став кращим, в першу чергу необхідно прислухатися до експертного думку більшості дизайнерів.

Як правильно вибрати шпалери для вітальні?

Прийнято вважати, що вітальня є загальною кімнатою в квартирі або будинку, а значить, тут можуть проводити час як члени сім’ї, так і їх родичі або гості. Саме з-за цього обробка цієї кімнати повинна бути одночасно і практичною, і святкової для створення правильної атмосфери.

Під час вибору шпалер для вітальні потрібно орієнтуватися на загальний інтер’єр квартири, зокрема габарити кімнати і житла, специфіку освітлення. Крім цього важливо враховувати те, що шпалери зобов’язані бути стійкими, щоб не доводилося регулярно їх змінювати або оновлювати з банальних причин. Якщо врахувати всі вимоги і критерії, то можна вибрати оптимальний варіант, при цьому зробити це так, щоб він був модним і цікавим в 2018 році.

Важливо відзначити, що немає сенсу гнатися за доступною ціною, сподіваючись на щось хороше. Якісні і екологічно безпечні шпалери дешево стояти не будуть і до цього треба бути готовим. Однак, якщо ціна здалася високою, то не варто відмовлятися від цього варіанту. Прорахувавши термін служби і регулярні витрати на дешеві шпалери можна зрозуміти, що дорогий варіант виявиться більш доцільним.

Шпалери для вітальні повинні бути легкими у догляді і обслуговування, однак при цьому вони повинні бути максимально безпечними для проживаючих у квартирі людей. Саме тому слід віддати свою перевагу «дихаючим» шпалерам, що не будуть накопичувати пил.

Вибір кольору і малюнка для шпалер у вітальні

Правильно підібрати колір шпалер і малюнок для них дуже складно. Часто буває так, що цей нюанс стає справжньою проблемою і конфліктної точкою не тільки між членами сім’ї, але і для однієї людини. Величезний вибір шпалер вводить в глухий кут і примушує переживати важкі муки непростого вибору: в більшості випадків одночасно подобаються шпалери, протилежні за кольором і фактурі.

Найчастіше все орієнтуються на особисті переваги і вибирають шпалери на свій смак, проте, це груба помилка. Дизайнери стверджують, що для правильного вибору шпалер необхідно спиратися на такі пункти:

  • Габарити кімнати. Цей нюанс є головним при виборі відповідних шпалер у вітальню кімнату. Для великої і просторої кімнати обмежень практично немає, а ось для маленької вітальні, існує ряд проблем. Шпалери в невеликій кімнаті повинні бути максимально світлими і повітряними, це візуально збільшує габарити кімнати, темні тони зроблять її ще дрібніше. Великі малюнки і узори також підійдуть більше для об’ємних кімнат, а ось у невеликій вітальні краще використовувати дрібні геометричні малюнки або ниткоподібний орнамент.
  • Висота стелі вітальні. Якщо кімната має високі стелі, то потрібно використовувати горизонтальні смуги, для приміщення з низькими стелями краще використовувати широкі вертикальні смуги, що будуть «піднімати» висоту стелі.
  • Освітлення. Для вітальні, вікна якої виходять на південну сторону, ідеально підійдуть шпалери в контрастних холодних кольорах: сірий, блакитний або зелений. У протилежному випадку слід віддати перевагу теплим і м’яким відтінкам бежевого і кремового кольорів. Також додасть затишку і тепла золотистий колір або ж оригінальний візерунок жовтих відтінків.

У 2018 році дизайнери роблять свою ставку на відверті експерименти, а значить, можна не боятися і здійснювати сміливі рішення з вибору шпалер. Модними будуть матеріали з насиченим кольором, яскравими і соковитими малюнками. Логічно, що такі стіни завжди будуть цікавими, зможуть зарядити бадьорістю і позитивними емоціями, проте підходити до цього необхідно максимально відповідально і обережно, щоб не перегнути палицю.

Оптимальний тип шпалер для вітальні в 2018 році

На даний момент ринок багатий шпалерами і на вибір покупця надається багато типів шпалер з різних матеріалів. Для оздоблення вітальні краще віддати перевагу вініловим, флизелиновым, тканинним або паперовим шпалерам. Яким саме типом віддати перевагу, необхідно вирішувати, враховуючи їх функціональні відмінності та основні якості.

Паперові шпалери – найгірший з пропонованих варіантів, так як цей тип шпалер не особливо міцний. Для того, щоб ці шпалери виглядали на стіні красиво потрібно якісно вирівняти стіни, а це буває іноді проблематично.

Флізелінові – цей варіант більш практичний, так як ці шпалери менше піддаються впливу зовнішніх факторів. Також перевагою цих шпалер стане широкий асортимент на ринку, а значить можна вибрати оптимальний варіант на свій смак.

Вінілові – відмінний варіант, так як ці їх можна мити, це великий плюс для прохідної кімнати. Також перевага цих шпалер полягає в тому, що вони виглядають як єдине ціле без будь-яких швів.

Тканинні шпалери варіант хороший, але дуже примхливий. Цей тип шпалер вимагає постійного догляду, найчастіше вони використовуються в самих вишуканих віталень стилю рококо. Стіни будуть виглядати як витвір мистецтва, але і коштує це відповідно.

Бамбукові шпалери варто згадати окремо, так як їх можна використовувати тільки в деяких стилях. Крім цього краще всього не використовувати їх повноцінно, а покривати стіни лише в якості декорації в деяких місцях. На ряду з бамбуковими також використовуються шпалери з рисового паперу, соломи і очерету.

Комбінування декількох типів шпалер буде особливо вітатися в 2018 році, так як за допомогою цього можна розставити необхідні акценти в інтер’єрі. Вертикальні або горизонтальні смуги, «бордюри» та інші оригінальні рішення зроблять вітальню модною, стильною і більш сучасною.

Якщо грамотно підійти до вибору шпалер для вітальні кімнати в 2018 році, то можна створити не тільки затишну кімнату, але і втілити в життя свої задумки, відповідні модним тенденціям. Підібравши ідеальний варіант можна не тільки зробити вітальню індивідуальної, але і підкреслити особливість її господарів.

Теги: Вітальня, Шпалери