Рідкісного власника міської квартири можна привітати з володінням просторого передпокою правильної форми. Найчастіше – це невеликі квадратні приміщення або дуже вузькі коридори, поміститися в яких одночасно можуть не більше двох осіб. А адже передпокій – це перша кімната, яку бачить всякий входить в будинок або квартиру і облаштування вона заслуговує відповідного. Не кажучи вже про функціональної частини невеликого приміщення – система зберігання верхнього одягу, сезонної і не тільки, взуття та аксесуарів, а також місце сидіння для комфортних зборів перед виходом на вулицю. І все це необхідно розмістити в парі квадратних метрів.

Існує декілька простих принципів візуального розширення невеликих просторів, які можна застосувати і для приміщень передпокоїв:

  • Світла обробка поверхонь
  • Мінімалістська обстановка
  • Вбудовані системи зберігання
  • Комбінування меблів і аксесуарів
  • Застосування дзеркальних і глянсових поверхонь

Нажаль не у всіх квартирах і невеликих будинках вдається слідувати цим нехитрим правилам. Якщо в сім’ї є діти і домашні тварини – прагнення до мінімалізму в обстановці передпокою зводиться до нуля, дуже багато нюансів і додаткових елементів необхідно врахувати в облаштуванні кімнати при вході. Комусь категорично не подобаються світлі тони в обробці приміщення, навіть такого невеликого, як передпокій. А хто-то краще відмовиться від вбудованого шафи користь зручного крісла, щоб можна було з комфортом зав’язувати шнурки.

У нас у всіх різні потреби, стилі життя і смаки в оформленні приміщень. Ми постаралися підібрати різні варіанти облаштування малих і середніх за розмірами передпокоїв, враховую всілякі колірні і стилістичні уподобання. Сподіваємося, що ви зможете знайти надихаючий варіант для ремонту або реконструкції власної кімнати, який буде відповідати вашим очікуванням і перевагам.

Мінімалізм для маленьких приміщень

Часто єдиним виходом для уникнення захаращеності маленьких передпокоїв є більш ніж аскетична обстановка цього приміщення. Деякі кімнати здатні вмістити лише гачки для одягу на стіні і невелику обувницу або відкриту полицю.

Краще розмістити шафа для одягу в житлових кімнатах, залишивши хоч трохи простору для маневрів у передпокої, ніж намагатися втиснути меблі в крихітне приміщення.

Ця вбудована лава, що займає всю ширину невеликого закута передпокої, служить крім іншого і системою зберігання, кришка відкидається, відкриваючи доступ в досить глибокий ящик.

Ще один з прикладів використання поверхні системи зберігання як місце для сидіння – економія простору при всієї необхідної практичності і функціональності.

Відкриті стелажі невеликої глибини і кілька гачків для одягу – це той мінімум, який може виконати домовласник, який перебуває з інструментами на «ти».

Дві полиці і пара-трійка гачків для одягу – ось і весь інтер’єр передпокою, але при цьому приміщення виглядає свіжо і цікаво, не порушуючи принципів ергономіки і практичності.

Мінімалізм може бути виражений в елементах кантрі-стилю, як у цієї передпокою. На тлі світлої обробки стін, темна деревини виглядає вражаюче, створюючи колірної місток до більш темним відтінкам підлогового покриття.

Світла палітра розширює невеликі простору

Про цій аксіомі знає кожен домовласник і для оформлення такого скромного за розмірами приміщення, прихожа, застосовує світлі і навіть білі відтінки не тільки для оздоблення поверхонь, але і меблювання.

Цей дизайн кімнати при вході пропонує нам цікавий приклад оформлення декількох поштових скриньок для мешканців одного будинку із загальною передпокою.

Використання світлих порід дерева або його штучного аналога може стати відмінною альтернативою фарбування стін у білі відтінки. Наліт теплою сільської атмосфери зробив інтер’єр затишним і комфортним.

Цей білосніжний відкритий стелаж дуже місткий і підходить для сім’ї з декількох чоловік. Крім функції зберігання, він може виконувати функцію поділу простору, а на його бічні сторони можна прикріпити гачки для аксесуарів.

Варіанти з наполовину закритими системами зберігання не менш практичні і раціональні.

Цікавий спосіб урізноманітнити інтер’єр передпокою і привнести нотку веселощів – темні дощечки для написів крейдою, на яких можна залишати послання членам сім’ї або просто підписати кожному місце зберігання.

Такі багатофункціональні шафи з дерева стали не тільки практичною системою зберігання, але і прикрасою вітальні.

Світла обробка та застосування великого дзеркала розсунули стіни цієї невеликого передпокою, а контрастна оздоблення підлогового покриття і текстилю для меблевої оббивки урізноманітнили колірну палітру.

Білосніжний вбудований шафа практично непомітний на тлі аналогічної обробки, але при цьому неймовірно місткий і корисний.

А в цій невеликій передпокою знайшлося місце навіть для невисокого стелажа для книг, верхню частину якого оформили живими рослинами в горщиках.

Світла обробка може бути присутнім і в стилі кантрі. Наліт сільської стилістики надає приміщенню індивідуальності і персоналізованої особливої атмосфери.

Шпалери для передпокою – колоритний інтер’єр

Не всім домовласникам за душі оформлення маленьких передпокоїв з допомогою світлих, пастельних відтінків, багато воліють яскравість і насиченість обробки. Якщо ваш вибір припав на шпалери з активним малюнком, то постарайтеся, щоб це був єдиний принт в невеликій кімнаті, краще, якщо меблі в цьому випадку буде світлою, однотонною.

Крім шпалер, яскравість може привнести та монохромна оздоблення стін і меблів в одному яскравому тоні.

Ця неймовірно яскрава і незвичайна вітальня, вмістила цілий комплекс книжкових стелажів, демонструє можливість колоритного оформлення невеликих приміщень.

Незважаючи на досить темний відтінок шпалер і ще більш глибокий колір шафи відкритого типу, кімната виглядає свіжо і цікаво, завдяки світлій обробці стелі і підлоги. Сполучною ланкою, яка завершила гармонійну обстановку, стало художнє твір на стіні.

Місткі меблеві гарнітури для невеликих передпокоїв – це реально

Для передпокоїв, чий розмір можна назвати середнім або трохи нижче такого, можна спробувати організувати цілі ансамблі систем зберігання з комбінуванням відкритих і закритих ящиків і полиць.

Вбудовані шафи для невеликих приміщень – часто єдиний вихід організації місткою системи зберігання.

Кутові вбудовані ансамблі допомагають використовувати простір кутів, які залишаються незадіяними при установці звичайної корпусних меблів.

Незабарвлені шафи з деревини привносять теплоту природних відтінків в приміщення невеликих кімнат, додаючи затишку і комфорту.

Пофарбований у теплий природний відтінок шафа виглядає не гірше природної деревини.

Подібні вбудовані шафи здатні вмістити не тільки необхідні на даний момент речі та взуття, але і всю верхній одяг невеликої сім’ї. Комбінування відкритих і закритих полиць і ящик створює гармонійний і раціональний меблевий ансамбль, який не обтяжує зовнішній вигляд кімнати, але при цьому практично і ергономічно служить мешканцям.

Теги: Передпокій