Перед багатьма власниками заміських будинків або міських приватних домоволодінь рано чи пізно постає питання організації прибудови до будинку. Комусь потрібна світла веранда як закритого ганку, хто потребує додаткової площі для розміщення житлового або утилітарного приміщення. Деякі домовласники організують прибудову біля головного входу, хтось розширюється в зоні заднього дворика. У кожного із способів облаштування прибудови до будинку свої особливості та нюанси. Сподіваємося, що добірка оригінальних, але при цьому практичних прибудов, зібраних нами для цієї публікації, допоможе вам визначитися зі стилем виконання, вибором будівельних і оздоблювальних матеріалів і підкаже організацію інтер’єру веранди або додаткової кімнати.

В рамках невеликих ділянок міських приватних домоволодінь кожен квадратний метр на рахунку. Не дивно, що багатьом домовласникам необхідно додатковий простір для організації кухні, їдальні або вітальні.

Екстер’єр прибудови

Більшість прибудов міських приватних будинків розташовуються на задньому дворі, але є варіанти організації додаткового приміщення, які видно з вулиці, розташовані біля головного входу або розміщені таким чином, що сама прибудова стає основним входом у житло. У такому разі особливо важливо, яким буде екстер’єр вашого споруди. Звичайно, в ідеалі прибудова виглядає так, ніби вона була задумана спочатку і є невід’ємною частиною будівлі. Але часто буває, що основна будівля досить стара або виконане з матеріалів, які домовласник не хоче використовувати і пристраивание додаткового приміщення не може бути вироблено гармонійно і у відповідності з особливостями фасаду домоволодіння. У такому випадку можна застосувати кардинально протилежний прийом і організувати прибудову, яка стане центром фокусування уваги екстер’єру всього будинку, буде вирізнятися оригінальністю конструкції або оздоблення, можливо навіть відрізнятися за стилістикою і способу виконання.

Перед вами один з прикладів вдалої інтеграції нового приміщення в безпосередній близькості з основною будівлею. Використання тих же будівельних і оздоблювальних матеріалів для оздоблення та облицювання прибудови, що були застосовані при зведенні основної будівлі, дозволило створити гармонійний ансамбль. Будівля виглядає так, ніби прибудова була частиною домоволодіння завжди.

А це вже варіант зведення прибудови, відмінною по зовнішньому вигляді від основного будови. Додатковий простір більше схоже на засклену веранду, воно буквально залито природним освітленням. Мати на задньому дворі таке оригінальне будова, що виходить в акуратно спланований і організований садово-парковий ансамбль – велике задоволення.

Перед вами приклад того, як прибудова, яка не задумувалася при будівництві основної будівлі, стає не тільки його невід’ємною частиною, але й візитною карткою. Простора, білосніжна прибудова, оформлена у французькому стилі, стала не тільки вітальні для першого поверху, але і відкритим майданчиком з огорожею для верхнього рівня.

Ще один варіант великий прибудови, екстер’єр якої кардинально відрізняється від конструкції та оздоблення основної будівлі. Неймовірно просторе приміщення нової будівлі має продовження і на задньому дворі – на зацементованої майданчику обладнано сучасний патіо з обідньою зоною, устаткуванням для барбекю і піччю.

Прибудова, розташована на дерев’яному помості або палубі надає додатковий простір не тільки всередині приміщення, але і за його межами. На помості можна організувати місця для відпочинку, барбекю або активних ігор для дітей і дорослих.

Враховуючи, що в конструкції основної будівлі було використано чимало деревини, логічним рішенням для побудови додаткового приміщення став вибір аналогічного матеріалу, скомпонованого зі скляними вставками.

Ще один приклад прибудови, повністю складається з скляних вставок, підтримуваних дерев’яними конструкціями, але на цей раз пофарбованими в тон елементів основної будівлі.

У разі якщо одна зі стін прибудови межує з парканом або частиною іншої будівлі, її виконують в глухому варіанті, решта поверхні можуть бути скляними від землі до даху або мати невеликий фундамент з цегли чи каменю.

Прозорі або матові скляні стіни і розсувні двері можуть стати відмінним варіантом для будівництва додаткової кімнати або веранди.

Якщо обі новозбудовані стіни нового приміщення глухі і на даху немає можливості організувати скляні отвори, то принаймні одна зі стін повинна бути скляною, щоб забезпечити не тільки природне освітлення кімнати, але і розрядити психологічну обстановку замкнутого простору.

Це просторе приміщення являє собою цілий комплекс з прибудов, в рамках яких вдалося облаштувати не тільки велику кухню з їдальнею, але і простору вітальню для відпочинку всією сім’єю і прийому гостей.

Ця прибудова більше схожа на повноцінне двоповерхова будівля зі скляними стінами і дахом. Скляна частина нової будівлі виходить на задній двір, фасад виконаний в більш глухому варіанті.

А це, мабуть, саме невелике приміщення, яке вдалося прилаштувати на задньому дворі. Облицьовані дерев’яними панелями як всередині, так і зовні, прибудова стала невеликий кухонною зоною.

Інтер’єр додаткового простору

Безумовно, інтер’єр прибудов буде залежати від того якого плану приміщення в ній розміщується. Крім функціональної складової, є ще нюанс комбінаторики з іншими приміщеннями будинку. Більшість домовласників воліють, щоб інтер’єр прибудови був витриманий в тих же кольорах і фактурах, що і основне приміщення. Але є й такі, хто наважується на експерименти, несподівані дизайнерські рішення або втілення своїх ідей, яким не знайшлося місця в первісному домоволодінні.

У цій прибудові організована зона кухні і їдальні. Світла, практично білосніжна оздоблення поверхонь дозволяє візуально розширити новий простір. Не завжди є можливість забезпечити приміщення прибудови достатньою кількістю природного освітлення за рахунок віконних прорізів, в такому випадку рятує скляна стеля, або його частини.

Ще один варіант прибудови з інтер’єром в світлих тонах, де вдалося розмістити не тільки кухню, але і невелику вітальню.

Ця сучасна вітальня з елементами кантрі організована в заскленій веранді, прибудованих до основного будинку. У заміській життя обійтися без застосування деревини й кам’яного облицювання вкрай складно, адже це самі відповідні будівельні та оздоблювальні матеріали для домоволодіння, що знаходиться на природі.

Ще одна засклена веранда з дерев’яними балками стала притулком для класичної кухні і їдальні. Білі, чорні і деревні відтінки, використані в інтер’єрі, дозволили створити дійсно затишну домашню атмосферу додаткового приміщення.

Ще один приклад веранди зі скляною стелею і більшою частиною стін. Тут вже були використані металеві конструкції, деревина присутня лише в якості матеріалу кухонних стільниць та обідніх зон.

В цій затишній невеликий веранді вдалося облаштувати міні-вітальню з місцем для читання. Елементи сільського інтер’єру в цьому випадку виявилися до речі.

Ця універсальна прибудова – приклад того, що можна організувати додаткове приміщення навіть в асиметричному, затиснутому між двох стін закутку простору. В інтер’єрі отриманого кухонного приміщення було вирішено не зафарбовувати оригінальну цегляну стіну, а обробивши спеціальними складами, залишити як частина дизайну.

Теги: Заміський будинок, Екстер’єр