6 найкрасивіших квітів, які прикрасять ваш осінній сад

31

Квітучі сади найкрасивіше на початку осені, коли буйство фарб перетворює звичайні клумби в казку. Ми розповімо вам, як створити таку казку своїми руками і як підготувати сад до майбутнього цвітіння

Квіти ранньої осені — найяскравіші, самі запашні. Вони набрали за літо силу і тепер пахнуть в садах, граючи всіма кольорами веселки. У нашій статті ви знайдете фотографії найкрасивіших садів, зроблені на початку осені, а також поради щодо сезонних робіт, які варто провести в цьому році, щоб в наступному ваш сад став таким же красивим, як показані тут.

Троянди

Царствені троянди гордо похитують головами, підносячись над іншими рослинами і обдаровуючи їх час від часу своїми кружляють на льоту бархатистими пелюстками. А гострі шипи тримають захоплених шанувальників, які можуть годинами милуватися цими чудовими квітами, на відстані.

Строгі гладіолуси, витягнувшись в струнку, спостерігають за порядком на сусідніх грядках і клумбах. Їх величезні квіти обережно розкриваються під теплими сонячними променями, піднімаючи свої витягнуті обличчя-дзвіночки.

Калла (білокрильник)

Воскові кульочки калл пофарбовані в неймовірні кольори. Вони не дозволяють собі хилитися до землі і не можуть змагатися з іншими квітами в пахощах: у них практично немає запаху. До переваги калл відноситься їх здатність довго цвісти і поєднуватися з будь-якими садовими рослинами.

Астра

Айстри — одні з найпопулярніших квітів. Вони невибагливі, кількість сортів величезна, а найкращий візуальний ефект досягається їх змішанням на одній клумбі. Плоскі пелюстки, гострі стрілки, згорнуті в трубочки, — все це айстри, такі прості і такі красиві.

Чорнобривці

Чорнобривці спочатку здаються зніженими, але таке враження оманливе. Невеликі квіти цієї рослини можуть дуже сильно відрізнятися один від одного (це залежить від сорту). Але завжди є аромат, витонченість, краса і густі куртинки, що утворюються дружною сімейкою чорнобривців, готових рости і цвісти практично в будь-якому куточку вашого саду.

Жоржини

Жоржини чимось схожі на айстри, але при цьому вони абсолютно особливі. Це квіти, які можуть мати найнеймовірніші фарби і відтінки. Причому контрастні поєднання не здаються вульгарними, тому що природа подарувала жоржинам вишуканість і різноманіття форм.

Що і як садити на дачі

Звичайно, хочеться зберегти надовго такий квітковий карнавал, але осінь лише трохи продовжить життя вашим садовим красуням. Однак ви можете підготувати свій сад вже зараз до того, щоб наступний серпень подарував вам ще більше радості, фарб і квітів.

В першу чергу в серпні необхідно провести поділ багаторічних квітів. Починати потрібно з рослин-первоцвітів: примул, ірисів, конвалій.

Акуратно викопайте рослину з землі, кореневище розділіть в тому місці, де сформувалися розетки з корінням, потім посадіть в заздалегідь підготовлену ямку, куди попередньо додайте мінеральні добрива і перегній.

Таким же чином можна розділити і укоренити флокси, лілії, дельфініум, ехінацею і багато інших рослин. Важливо пам’ятати, що кожен відокремлений квітка повинен мати як мінімум три нирки і свою кореневу частину. Цього буде достатньо, щоб за осінні місяці рослини прижилися і змогли успішно перезимувати.

Найкраща глибина посадки квітів становить 25-30 см, і лише півонії люблять заглиблюватися корінням в землю до півметра. Ділити і пересаджувати півонії потрібно в другій половині серпня, проте проводити цю процедуру слід один раз в 7-10 років. Не забувайте при цьому вкорочувати старі пагони приблизно на третину.

У серпні ділять і пересаджують лілії, укорінюють розсаду дворічних квітів: братків, турецької гвоздики, маргариток.

  1. підв’язуйте жоржини і гладіолуси до опор.
  2. проводьте пасинкування жоржин.
  3. робіть підгодівлю фосфором і калієм гладіолусів, що знаходяться в стадії бутонізації.
  4. оглядайте кущі троянд і своєчасно видаляйте дику поросль.
  5. прищипуйте несозревшіе пагони декоративних чагарників, інакше вони не зможуть підготуватися до зими.
  6. якщо у вас в саду ростуть рододендрони, підгодуйте їх сумішшю з 40 г сульфату калію і 20 г подвійного гранульованого суперфосфату (на квадратний метр).
  7. видаліть наявні пазушні пагони хризантем, щоб продовжити цвітіння цих рослин.
  8. займіться розмноженням клематисів, жимолості, форзицій.
  9. припиніть підгодівлю однорічників і багаторічників.