Неприбраний інвентар

Перше, по чому можна визначити поганого дачника, – розкиданий по ділянці інвентар. Причина такої поведінки гранично банальна-звичайна людська лінь і відкладання справ на потім.

Спочатку здається, що, наприклад, в «забутих» граблях на грядці немає нічого страшного, але така поведінка поступово перетворюється в звичку. І ось уже сам господар не знає, під яким кущем лежить той чи інший інструмент. Порадити тут можна тільки одне – не піддаватися ліні і після робіт відразу ж відносити інвентар на місце.

Ті, хто живе на дачі не перший сезон, прекрасно знають, наскільки часто тут бувають перебої з водою або енергією, і як довго ці проблеми зазвичай усувають. Тому досвідчені садівники завжди заготовляють припаси:

  • чисту воду для пиття і приготування їжі.
  • воду для господарських потреб.
  • паливо (газ, дрова, бензин і в рідкісних випадках вугілля).

В першу чергу це актуально для тих, хто виїжджає на дачу не на один вечір і не може в разі виникнення подібної проблеми швидко повернутися додому.

Рада. Найбільш досвідчені садівники також набувають резервний паливний генератор, так як в разі відключення електроенергії велика частина «благ цивілізації» стане марною.

Відсутність аптечки

Крім «стратегічних» ресурсів хорошому садівникові слід мати на дачі аптечку. Справа в тому, що робота в городі – це досить травматичне заняття, про що досвідчені дачники прекрасно знають.

В першу чергу в аптечці повинен бути набір першої допомоги для обробки ран (бинти, лейкопластир і знезаражувальний засіб). Крім того, варто передбачити ліки від ваших хронічних захворювань. Наприклад, більшості садівників у віці не завадить мати під рукою ліки від серця.

Зелений “наліт” газону

Кожен, кому коли-небудь доводилося косити газон, знає, що ошметкі трави летять в різні боки, залишаючи характерний «наліт» на поверхнях. Хороші дачники намагаються такий наліт якомога швидше прибрати, так як в іншому випадку поверхні можуть забарвитися. В першу чергу це стосується парканів, стін будівель і садових доріжок.

Неграмотне розташування будівель

Якщо поганого обділеного досвідом дачника запитати, чому та чи інша споруда розташована саме там, де вона є зараз, то зазвичай можна почути невиразний відповідь, на кшталт «де було місце – там і поставили».

Досвідчені ж садівники завжди ретельно продумують розташування навіть невеликих елементів простору. Тому якщо ви раптом побачили компостник під вікнами будинку або туалет, що стоїть з підвітряного боку, то можна практично точно сказати, що це ділянка поганого дачника.

Безлад в будинку

У більшості випадків житловий будинок – це найважливіше місце всієї ділянки. Тому, подивившись на ситуацію з порядком в будинку, можна зробити висновки і про стан решти господарства. Звичайно, ситуації бувають різні, і іноді на прибирання будинку просто не вистачає часу. Однак практика показує, що хороший садівник почне приведення справ в порядок саме з дому.

Неприбраний санвузол

Останнє, що може видати поганого дачника, – брудний санвузол. Чомусь багато хто звик вважати, що жахливо брудний сільський туалет – це нормально, і так повинно бути. Часто це виправдовується неможливістю обладнати цивілізований санвузол. Однак можу з упевненістю сказати, що навіть класична туалетна будка не буде викликати відрази, якщо її регулярно прибирати.

Якщо ви зрозуміли, що допустили якісь з перерахованих вище помилок, то не варто засмучуватися і вішати на себе передчасно ярлик поганого дачника. Навіть ті, хто зараз вважають себе професійними садівниками, колись допускали такі помилки. Замість цього витратьте час, щоб усунути перераховані вище помилки, зробивши свій дачну ділянку значно краще.