Незважаючи на те, що сірий колір дуже універсальний, він ще й досить складний з точки зору дизайнерів. І якщо не використовувати його обережно і акуратно, в результаті можна отримати досить сумну і депресивну атмосферу в інтер’єрі. Особливо до цього призводить зловживання занадто темними відтінками сірого. Але якщо підійди до дизайну з розумом, можна домогтися дуже навіть елегантного і ефектного дизайну інтер’єру. А допоможуть у цьому сірі шпалери, на яких ми зараз зупинимося детальніше.

Сірі шпалери в поєднанні з іншими квітами

Найпоширеніші і ефектні поєднання – це сірий з чорним і білим (з його найближчими сусідами), т. к. становлять нейтральні комбінації, причому домінантою повинен служити саме сірий колір, а білий і чорний – це його компаньйони, які можуть вводитися в інтер’єр у вигляді аксесуарів, текстилю, меблів або будь-якого іншого декору. А атмосфера в цілому виходить дуже спокійна і затишна.
Якщо необхідно злегка додати в неї різкості, то це чудово можна зробити за допомогою чорної меблів, кількість якої буде не настільки великим, щоб покрити приміщення повним мороком.

Колір штор зазвичай підбирається більш темного відтінку щодо обробки стін. Особливо це стосується спалень, де необхідно головний акцент зробити на ліжку, представляє центральний елемент всього інтер’єру. Для того, щоб обстановка вийшла більш м’якою і ніжною, дуже добре поєднувати сірий колір з рожевим.

Для досягнення максимального ефекту використовуються шпалери, де ці два кольори присутні в рівних кількостях.
Сірий в поєднанні з жовтим кольором також утворює непогану комбінацію, наприклад, для обробки кухонного приміщення. Однак, з умовою, що жовтого не повинно бути занадто багато. Цілком достатньо використовувати його в якості колірних акцентів і потрібний ефект буде досягнутий, а саме, інтер’єр в такому поєднанні відтінків пробуджує апетит і набуває дуже оригінальний зовнішній вигляд, особливо, якщо використовувати більш темні відтінки сірого кольору. До речі, на думку дизайнерів темні відтінки краще всього використовувати для оздоблення вітальні або кабінету,

а світлі – для спальні, кухні або ванної кімнати.

Взагалі сірий колір для кухні досить популярний, т. к. є кольором чистоти. Дуже часто такий відтінок використовується в сучасних стилях, при цьому, кухонні меблі може бути як матовою, так і глянсовою. Монохромна сіра кухня комусь може здатися нудною, але зате вона не дратує, не втомлює, а навпаки викликає спокій. Особливо якщо розбавити сірий колір відтінками дерева – інтер’єр стає набагато м’якше.


Якщо використовувати сіро-біле поєднання, то краще всього віддати перевагу не чисто білим відтінкам, а вершковим, т. к. вони здатні створити найбільш легкий і ніжний інтер’єр і прекрасному пом’якшити строгий сірий колір.

Без сірого кольору неможливі багато інтер’єрні стилі

Актуальність сірого кольору сьогодні не можна недооцінювати, оскільки без нього просто неможливо створення багатьох стилів, таких, як хай-тек, лофт, прованс, ретро та ін. Однак, при його використанні не варто забувати про те, що світло-сірі і майже білі відтінки служать для зменшення яскравості кольору у тому випадку, якщо застосовуються в інтер’єрі як фонові. Іншими словами, коли потрібно виділити якісь виразні предмети інтер’єру, світло-сірий фон просто ідеальний для цього.


Монохромний інтер’єр виглядає суворим, але дуже стильним. Ну а якщо необхідно додати нотку «душевності», рекомендується ввести більш теплі або навіть яскраві тони в якості колірних акцентів. Слід визнати, що відтінки сірого чудово поєднуються з будь-якими іншими квітами, особливо світло-сірі. Що стосується темних відтінків сірого – тут дуже важливо підійти з розумом і підібрати до них вдале поєднання, тоді в результаті можна отримати дуже навіть благородний інтер’єр. Наприклад, якщо оформити його таким чином, що темно-сірий відтінок буде в ньому переважати, а до нього додати в якості обробки колір срібла або платини і трохи світло-сірого в деталях, то вийде дуже гармонійна і стильна комбінація кольорів.
Дуже часто сірий колір вводиться в чорно-білі інтер’єри, оскільки зайва контрастність досить швидко стомлює і набридає. А проміжні і нейтральні тони, такі, як сірий, прекрасно розрядять обстановку, сделая інтер’єр найбільш приємним і спокійним для очей.

Сірі шпалери в інтер’єрі – вічний класичний варіант

Треба сказати, що сірі шпалери являють класику, т. к. є універсальним рішенням для обробки стін, т. к. відмінно гармонує з усіма іншими квітами і чудово виглядає в оточенні будь-яких фактур. Крім того, у сірого кольору є величезна безліч відтінків. Шпалери також можуть бути як матовим, так і глянсовим – це залежить від вибраного стилю приміщення.

Теги: Шпалери, Сірий колір