Ананас – смачно, красиво і цікаво: чим зайнятися з дитиною в довгі канікули

26

Ананас – не тільки смачний фрукт, але і прекрасне кімнатна рослина.будинок, як правило, вирощують ананас з гарними листям – у ряболисті форм ананаса, призначених для горшечной культури, зелені поздовжні смуги на листках перемежовуються з кремовими або рожевими.

Дорослі ананаси цвітуть і плодоносять: спочатку вони утворюють суцвіття з дрібних рожевих квіток, які після формуються в невеликі їстівні супліддя, на верхівці яких триває зростання головного втечі, в результаті чого утворюється красивий «султан» листя.

Історія ананаса

ананас (тайська назва — саппарот) належить до сімейства бромелієвих, яке отримало свою назву на честь шведського ботаніка олафа бромеліуса, який займався його вивченням.

Ананаси культивують з xvi століття в багатьох тропічних країнах. Європейці вперше познайомилися з ананасом після відкриття америки колумбом в 1493 році. У росії ананаси вирощують з xviii століття в оранжереях ботанічних садів.

Ананас в горщику

Опис ананаса, як рослини

Ананас – це багаторічна трав’яниста рослина. В роду 8 видів, поширених в бразилії, колумбії, венесуелі, парагваї, в кімнатній культурі вирощують ананаси чубатий і приквітковий .

Ананас крупнохохолковий, або ананас чубатий (ananas comosus, ananas sativus)

Являє собою наземне рослина з сильно укороченим стеблом і розеткою жорстких лінійних мечоподібних листя. Листя сіро-зелені, по краях усаджені гострими шипиками.

Відома ряболиста різновид — variegatus c зелено-кремовими поздовжніми смужками на листках, рожевіють на яскравому освітленні.

Ананас приквітковий (ananas bracteatus)

Декоративна рослина з невеликим сполодием-ананасиком, але з красивими яскраво-забарвленими листям, смугастими, кремовими і рожевими.

Ананас приквітковий і ананас чубатий

Вирощування ананасів будинку

Яке місце підібрати для ананаса в будинку

Ананас краще вирощувати на південних вікнах і західних.

Температура вмісту ананасів в будинку

Ананас любить, коли жарко: оптимальна температура змісту влітку +18…+ 25 °c, взимку + 10…+15 °c.

Полив і зволоження ананасів

Полив теплою водою (+35 градусів): влітку рясний, взимку помірний, полив скорочують, але земляний кому до сухості не доводять.

Влітку ананаси необхідно обприскувати раз в 2 тижні.

Але, якщо ви хочете, щоб рослина розвивалося і взимку, доведеться влаштувати підігрів грунту до 22-25°с і додаткове підсвічування люмінесцентними лампами.

Посадка і пересадка ананасів

Пересадку виробляють щорічно навесні методом перевалки в контейнер більшого розміру.

Протягом усього життя ананасу необхідні підгодівлі, особливо азотні добрива. У міських умовах найзручніше користуватися готовими рідкими добривами.

Розмноження ананаса, або чим зайнятися з дитиною на канікулах

Задумавши виростити ананас, посадковий матеріал можна просто купити в продуктовому магазині!

Як вибрати ананас для посадки у відділі фруктів і овочів?

Підійде практично будь – який плід, головне, щоб його зелений “чубчик” – розетка листя на маківці-був свіжим, не засохлим.

Які умови потрібні для вирощування арстенія ананаса зі звичайного покупного ананаса?

Тепло: температура повітря в приміщенні постійно тримається в межах +20…+ 25°с.

Порядок дії при вирощуванні ананаса з покупного плоду

1. Гострим ножем зріжте розетку листя, захопивши трохи “м’яса”, тобто верхню частину супліддя ананаса.

2. Підсушіть низ протягом 2-7 днів.

3. Після цього підставу припудріть порошком з деревного вугілля. Можна додати в нього гетероауксин або інший стимулятор коренеутворення. Тепер держак готовий до вкорінення.

4. Вкорінюйте ананас в піску або перліті. На дно ємності (горщика) насипте дренаж – керамзит, дрібні шматочки деревного вугілля, бита цегла – шаром 1,5–2 см.

Посадіть держак трохи поглибивши нижню зелену частину розетки в пухкий грунт. Зверху поставте минипарничек. Поливайте теплою водою в міру пересихання грунту і провітрюйте.

5. Приблизно через півтора-два місяці, коли держак вкорениться (це стане зрозуміло по свіжих листочків, які з’являться з центру розетки), його варто пересадити в ємність побільше.

Субстрат для посадки анаанса можна купити готовий (для бромелієвих) або зробити самому з суміші дернової і листової землі, верхового торфу, березової тирси і крупного піску (3:2:2:2:1).

Коли ананас, вирощений з покупного магазинного ананаса дасть плід?

Плодів доведеться чекати щонайменше року три , поки рослина досить не розростеться і не зміцніє.

Ананас можна проростити і в воді

Ананас у флористиці

Плід ананаса зазвичай використовується в екзотичних аранжуваннях, призначених для створення виразного акценту в приміщенні.

Ананас-екзотична рослина з активною формою росту, що закінчується розеткою з листя. Відноситься до групи великої значущості. У флористиці використовується нечасто. У композиції може бути основним елементом або використовуватися в обрамленні з квітів або листя, на тлі якого він буде виглядати природно і гармонійно.