Все більше людей останнім часом віддають перевагу стилю лофт для оформлення своєї квартири. Цей стиль вважається сучасним нововведенням, хоча корінням сягає далеко в минуле, в Америку 40-х років. Тоді у виробничому середовищі країни почали відбуватися зміни, які сприяли переміщенню підприємств подалі від міст. Таким чином, вийшло, що багато складські, фабричні, мануфактурні і приміщення майстерні залишилися пустувати. І тоді їх почали перетворювати в житлові приміщення. Так з’явився новий напрямок не тільки в плануванні квартир, але і в стилі. Лофт в перекладі з англійської мови (loft) означає горище, а в даному випадку, апартаменти нагорі. Ці квартири в основному займали творчі особистості, які тут не тільки жили, але і працювали, влаштовували виставки, покази і так далі, відповідно, вони не обтяжували себе, наприклад, перегородками, намагаючись зберегти якомога більше вільного простору. Для творчих професій їм потрібно багато сонячного світла і свіжого повітря, мінімум декору і повна відсутність громіздких меблів. Саме звідти стиль лофт взяв своє головне напрям – ніяких перегородок, максимум свіжого повітря та вільного простору. Але це не єдина риса цього стилю. Адже зараз лофт – це ще і поєднання старих деталей інтер’єру (цегляна стіна, неприкрита система вентиляції, заводські пристосування, труби і так далі) з новомодної технікою, аксесуарами, сучасними матеріалами і так далі. Це сталося тому, що в той час, коли подібні приміщення тільки стали житловими, спочатку мало кому сподобалися, тому, як було сказано вище, їх займали здебільшого люди творчих професій. Але потім на ці квартири звернули увагу, і оренда на них сильно зросла, і дозволити собі такі апартаменти могли лише добре забезпечені люди: банкіри, політики, бізнесмени. І ось вони-то і принесли в стиль лофт атрибути дорогою життя.

Отже, можна сказати, що стиль лофт трохи нагадує мінімалізм, але тут немає його строгості, навпаки, все дихає теплом і затишком, здається обжитим і гостинним. Щодо кольору професіонали радять дотримуватися холодних відтінків, які були притаманні тим згодом преобразившимся фабрикам, заводам і складах. Але найцікавішим кольором для даного стилю вважається нейтральний білий колір. Він робить приміщення ще просторіше, свіже, межі стін при цьому ніби змащуються, об’єднуючи все навколо в єдину стихію свободи.


Біла вітальня в стилі лофт: чотири в одному

Вітальня – це серце кожної квартири або будинку і вже тим більше в стилі лофт. Це найбільше приміщення. Само собою зрозуміло, що тут не буде ніяких перегородок і громіздких шаф. Зонування виконується лише за допомогою світла, кольору і меблів. І центральне місце в цій кімнаті займає диван. Він не повинен торкатися стін, саме правильне його розташування – в центрі приміщення. Навколо нього вже вибудовується інший інтер’єр – невеликі тумбочки, столики, крісла або стільці і так далі.

Незважаючи на те, що ми створюємо білий лофт, для меблів краще вибрати будь-який відтінок холодної палітри, щоб інтер’єр не здавався суцільним білим плямою. Звичайно, не завадять кілька яскравих акцентів, які зроблять обстановку цікавіше і трішки веселіше.

Так як стиль лофт передбачає вільні і просторі приміщення, то поєднання вітальні з кухнею буде цілком розумно, до того ж дуже зручно.

Зручність і комфорт поєднання просторів

Така кухня має закритий вигляд, тут на відміну від вітальні зони немає ніяких відкритих поличок. Головні правила – це комфорт, простота і функціональність. До того ж строгість оформлення поєднується з новітніми технологіями та сучасними побутовими приладами.

До того ж можна спланувати приміщення так, щоб виділити ще і обідню зону.

А, головне, це дуже цікаво: можна готувати їсти і спілкуватися з сім’єю або гостями, які зручно розташувалися у вітальні або приймати їжу і дивитися телевізор.

Але найважливіше – це відчуття простору, немає ніяких замкнутих приміщень, тісних кімнаток, де неможливо розвернутися. Адже в сучасний час не кожен може собі дозволити житло, де буде простора кухня, вітальня, а вже про окрему їдальню і говорити не доводиться.

Кухонні і обідня зони чудово виглядають в білосніжному варіанті. Звичайно, ніщо не заважає додати який-небудь колір, тільки не яскравий, тут це буде трохи недоречно. Більше підійде матовий чорний. Такий колірний ансамбль вдало доповнять зелені рослини.

Але на цьому перетину просторів ще не закінчилися, також тут розміщується робоча зона зі столом, комп’ютером, стільцем і стелажем для паперів тощо.

Комусь це може здатися досить невдалим варіантом, адже набагато зручніше працювати у окремій кімнаті, де ніхто не завадить. Але у всіх свої уподобання і смаки, деякі, може, навіть більше воліють сидіти за комп’ютером під телевізор або, спілкуючись з гостями або родиною.

Відкриті полиці і стелажі теж є невід’ємною частиною стилю лофт. А книги, повністю займають вертикальний відкритий стелаж, крім прямого призначення можуть бути ще й елементом декору – виглядає це оригінально і красиво.

Отже, основне приміщення у нас вийшло, як чотири в одному: вітальня, кухня, обідня зона і робоча зона. Вся кімната витримана в єдиному стилі, розділена лише візуальними ефектами зонування. Білий колір створює атмосферу бездоганної чистоти і легкості. А незвичайні люстри роблять і саму кімнату незвичайною.

Також важливою особливістю вітальні в стилі лофт є великі вікна, дерев’яна підлога і високі стелі.

На другому поверсі розташована спальня, туалет з ванною. Ці кімнати також оформлені в білому кольорі.

Біла спальня в стилі лофт

Центральне місце в цій спальні займає ліжко мінімалістського виду. В ідеалі ліжко може бути оснащена висувними ящиками для речей або постільної білизни, щоб не завантажувати простір додатковими шафами або тумбами. Решта меблі не повинна бути великих розмірів, кілька невеликих крісел, тумбочка і невеликий столик. Шафа краще зробити вбудованим в стіну. Дзеркала допоможуть добитися зорового збільшення простору і посилити відчуття простору.

Вікна також великих розмірів. Замість люстри можна використовувати своєрідні світильники, це підкреслить унікальність інтер’єру.

Якщо і використовувати малюнок на шпалерах, то непримітний, блідо-сірого відтінку і який-небудь мудрий, це цілком відповідає стилю лофт в білому виконанні.

Така спальня хоч і виглядає холоднуватої, але дуже затишною, просторою і освіжаючої.

Санвузол у стилі лофт білий

Туалет і ванну кімнату краще оформляти просто, без изяществ, як би це було на якійсь фабриці чи заводі, не в прямому, звичайно, сенсі, але в такому напрямку. Для підлоги в туалеті підійде плитка в білих і чорних тонах. Білі стіни просто оштукатурені. Проста раковина, без хитромудрих пристосувань, дзеркало в строгому виконанні. Для внесення різноманітності можна використовувати зелений колір, наприклад, для шафки.

Ванна кімната, а частіше просто душова, також не має яких-небудь шиком – на підлозі можна зустріти плитку монохромних кольорів: білу і чорну. Використання скла і металу підкреслять особливості стилю лофт.

Біла вітальня в стилі лофт

Передпокій в білому стилі лофт також має простий атмосферою, хіба що вішалку можна зробити незвичайну, наприклад, у вигляді об’ємних кіл. Саме тому, що це перше приміщення, яке ми бачимо, заходячи в квартиру, тут повинно в повній мірі бути відображено напрямок стилю лофт. Непримітні тумбочки, дзеркальні або глянцеві поверхні і так далі. Головне – просто і зі смаком, а також без масивних предметів меблів.

Отже, білий лофт в квартирі створює неймовірний простір, свіжість і відчуття свободи.


Теги: Лофт