Бітумна черепиця огляд

7-8-2021

Бітумна черепиця Katepal Classic KL коричневий

 

 

бітумна черепиця (гнучка) черепиця ідеальний покрівельний матеріал який довів свою надійність.  Але при монтажі даного виду покрівлі можуть виникнути певні складнощі. Розглянемо докладніше переваги і недоліки м’якої покрівлі.

Особливості, переваги та недоліки бітумної черепиці

Бітумна черепиця гарантує водостійкість при ухилі покрівлі від 12 градусів, необхідно дотримуватися цього правила тому інакше ваша покрівля може протікати;

Обов’язкова наявність суцільного підстави у вигляді вологостійкої osb плити. Це тягне за собою необхідність придбання додаткових матеріалів, що збільшує вартість даху;

Якщо ухил даху до 18 градусів, буде потрібно установка додаткового підкладкового килима. Він грає вологозахисну роль даху-її проблемних ділянок: місця стиків плити osb і ребер покрівлі, що також відіб’ється на вартості, це вимога багатьох виробників katepal, owens corning;

Складність проведення часткової заміни м’якої покрівлі самостійно, так як листи гладкої черепиці склеюються і утворюють суцільну поверхню. У цьому випадку без допомоги фахівця не обійтися;

При сильному сонці бітумна черепиця нагрівається і розм’якшується, тому не рекомендується в обідній час проводити монтаж цієї черепиці або просто пересуватися по вже покладеної покрівлі. Найкраще для цього підійдуть ранкові та вечірні години.

Взимку біумная черепиця ставати крихкою, тому безпосередньо перед установкою рекомендується потримати черепицю в приміщенні, що обігрівається. Більш детально можна прочитати в статті монтаж бітумної черепиці взимку.

Вага бітумної черепиці разом з плитою осб-3 і підкладковим килимом становить 15-20 кг/м2. По суті це не є недоліком, але 20 кг/м2 квадратний вимагає вже розрахунку і зваженого підходу до монтажу кроквяної системи.

Технологія монтажу м’якої покрівлі

Важливим моментом при укладанні гнучкої черепиці є дотримання всіх аспектів технологічного процесу. Також при роботі має бути присутня підвищена акуратність і обережність. Дотримання всіх правил укладання дозволить уникнути деформації листів. В іншому випадку, гідроізоляція і цілісність покрівлі може постраждати навіть під дією атмосферних впливів, сильного вітру, в тому числі. Щоб уникнути небажаних наслідків, також необхідно встановити якісну обрешітку для такого виду покриття.

Під дахом з м’якої черепиці повинна бути передбачена покрівельна вентиляція. Інакше неминуче утворення парникового ефекту і конденсату, що може стати причиною утворення і розвитку грибкової цвілі і гниття дерев’яних покрівельних конструкцій.

Але не можна ігнорувати той факт, що бітумна черепиця якнайкраще підходить для дахів зі складною конструкцією. Тим більше, якщо враховувати її ціновий діапазон. До того ж, дах з гнучкої черепиці виглядає набагато краще даху з металевим покриттям.