Блакитний дизайн у ванній склався історично, адаптований десятиліттями і його актуальність очевидна. Можливо, на всенародну любов до нього впливає магія кольору, і підсвідоме прийняття двох почав: води і неба.

Простір пофарбовано нейтральними, інтенсивними та інертними квітами, розділеними в колористиці на холодні та теплі тони. Ми живемо в райдужному світі, і кожен з нас відчуває на собі ту енергетику, яку несе кожен з квітів. А вибираємо гаму щодо психологічного типу та відповідно до внутрішньої природи. І якщо у блакитного стільки шанувальників, значить, слід визнати міць його енергії, і насолоджуватися спектром природних відтінків, які надає колір.

Нюанси маленької ванної

При виборі обробки варто заздалегідь скласти проект в унісон бажанням і можливостям, щоб отримувати радість від дизайну, і зробити невелику ванну функціональної. Сподіваюся, поради допоможуть зорієнтуватися у виборі матеріалів і потоці креативних можливостей.

Традиційно невеликі кімнати в міських квартирах обумовлені стандартним виконанням інтер’єру. Але варто поміняти фактури поверхонь і конкретні дрібниці, як у просторі негайно позначаться глянсове сяйво металевих атрибутів і білосніжний блиск сантехніки, допомагають зробити ванну просторіше. Відблиски «зайчиків» привнесуть додатковий світловий ефект, і кімната стане нарядно. Але атмосфера з холодним блиском буде позбавлена домашнього тепла і здаватися казенної.

Якщо все ж хочеться додати інтер’єру унікальність, доведеться докласти зусилля, і відступитися від звичних речей. Давайте пограємо з простором і дизайном. Так, кімната стане затишніше, якщо замість глянцевою плитки облицювати поверхню матовою. Але ця версія буде похмурою, і навпаки візуально зрушить стіни, якщо не використовувати можливості білого кольору.

Блакитний не відноситься до нейтральній палітрі, але вважається універсальним при складанні схем оформлення. У цьому випадку потрібно віддати йому належне, оскільки в композиціях виглядає симпатично і жваво. У нижній частині, по горизонталі, інтенсивність кольору придавить вагою, але з легкістю сприйметься у верхній. Переводимо увагу на наш інтер’єр, і виправимо ситуацію, виклавши матовою плиткою третину вертикальної площі. Залишився ділянку стіни фарбуємо білою фарбою або використовуємо гладкі оздоблювальні панелі. Рокіровку допустимо поміняти, якщо не порушувати колірне рівновагу.

Спробуйте ними оформити стіну, залишивши для плитки місце, що дозволяє укласти її тільки в два ряди. Панелі продаються з імітацією сірого мармуру, фарбованого дерева і представлені низкою інших структурних повторень.

У супроводі яскравих аксесуарів декор буде ототожнюватися з середземноморським стилем, і стане по-домашньому затишним. Ефект посилять коричневі фасади шаф. Присутність дерева «зігріє» інтер’єр і додасть шарму.

Виникло бажання уникнути в оформленні банальності, закріпіть рішенням зробити стіни оригінальними. У колірну композицію невеликого простору допустимо ввести до двох-трьох тонів, і використовувати переваги скляної мозаїки для створення об’єму. Інтер’єр виграє від колоритних відблисків фарб і не буде нудним. Стіну можна повністю викласти квадратиками або оформити у вигляді панно на світлому фоні. Виглядати воно буде, як мальовнича картина.

Версії оформлення

Ось ще пару альтернативних версій. Навіть якщо виходити з можливостей класичної облицювання – темний +світлий, розмічених колоритним бордюром, декоративних версій безліч. Бордюри виконуються теж своєрідно і крім прикраси, впливають на загальне сприйняття. За рахунок спрямованості у простір, вони візуально розмежовують і обумовлюють геометрію кімнати, розсовуючи або звужуючи площа.

Ще варіант оформлення стін окантовкою. Вивірені параметри покладеного кахлю доповнює темно-синій оперізувальний бордюр, симетрично прочерчивая середину, і розміщуючись під стелею. Якщо необхідно естетично відокремити ванну від загальної площі, з допомогою плитки імітуйте колону.

Основну частину стіни допустимо обробити одним із видів штукатурки, рідкими шпалерами, і зонувати функціональні зони фактурними фрагментами. Блакитний самодостатній колір, і не вимагає присутності інших тонів, хоча і не відкидає. У гармонії з сірим, ніжно рожевим і палітрою світлих, як пісочний, ліловий пожвавить кімнату. Колір дисонує з теплими і активними тонами, тому червоних та інших насичених мотивів не сприймає.

Вдало підібраний текстиль забезпечить естетичність сприйняття. Не слід купувати рушники та комплекти килимків в тон. Благородство кольору дозволяє йому гідно виглядати в будь-яких поєднаннях, але контраст з жовтим особливо примітний. При бажанні отримати ніжний романтичний дизайн, додайте ніжно-рожеві атрибути, і повісьте світильники для антуражу, виконаних у формі свічок. Вам тільки залишиться наповнити атмосферу флюїдами любові, і відчути єдність гармонії і простору.

Дизайн для снігової королеви

Якщо гаряче серце вимагає крижаного простору або виникло бажання підтримати один із сучасних стилів, скористайтесь ідеєю. Облагородьте стіни блакитним штучним каменем, скляними плитками або, в крайньому випадку, зупиніться на блакитній версії. Колір та матеріал важливі, щоб з допомогою фактури і тонового відповідності максимально наблизитися до крижаної ілюзії. На стелі краще використовувати варіант з натяжним полотном. Йому дозволено бути білим або з нанесеної картиною способом фотодруку. Підсилять відчуття блакитний холодної печери айсберги, взяті за основу малюнка на полотні.

Тепер справа за аксесуарами і сантехнікою, і вона потрібна прозора, тому пріоритет за склом, кристалами і дзеркалами. Прозора синя або блакитна раковина – це те, що і було потрібно купити, хоча за відсутності оної можна скористатися матеріалом і міцніше, і адаптувати простір з допомогою натурального світлого каменю.

Кріпимо дзеркало, що нагадує уламок криги. Аксесуари потрібні виключно блакитного кольору, так само як і комплект килимків для підлоги. Високі скляні вази і багато світла додадуть блакитний ілюзії безмежності, прозорості і невагомості. Світлодіодний джерело, точково розкиданий по кімнаті, у кілька разів посилить враження. Дизайн претендує на ексклюзив, і готовий розтопити своєю пишністю гаряче серце снігової королеви.

Як проявляються ідеї

Найчастіше варто зрушити співвідношення розташування кольорів або «зменшити-додати» контрастності, як відбувається миттєва трансформація кімнати. Всі так звикли до солодкої парочці блакитного і білого, що насилу впускають в компанію першого інші альтернативні кольору. Спробуємо позбутися монополії білого і зігріємо приміщення бежевим, сірим і делікатними тонами. На прикладі будемо варіювати бежевим, але мається на увазі тільки що перерахована група квітів.

Щоб відразу не шокувати консерваторів, пропонується зробити блакитним фоном, а бежевий тон використовувати фрагментами. В облицюванні поверхні меблів сміливо задіємо ідентичний світлий керамограніт, і декоруємо їм стільницю або фасадні частини меблів. До домінуючого блакитного відтінку підбираємо підлогову плитку і з допомогою трьох відтінків, урівноважимо враження від холоду і комфорту. Допустима діагональне облицювання стіни додасть динамічності прямокутній кімнаті і стане частиною декору.

Банальності не місце в новому декорі, тому заздалегідь слід подбати про певні нюанси. Мова йде про малюнок на плитці, яка випускається, як з гладкою, так і декорованою фактурою. Це вкраплення, штрихи та інші принти. Художньо виконані поверхні виглядають нетривіально, і позбавляють від нудної монохромності. Додавання срібної фарби на малюнок – це кінцевий штрих, що дозволяє дизайну сяяти. Особливо виразно розкішні принти помітні під вечірнім світлом, що відображає і хромовані елементи сантехніки.

Замініть срібло золотом, і результатом дій стане виражений класичний стиль. Розкіш жовтого кольору вітається в конструкціях сантехніки, сушарці, декорі світильників і предметах, що створюють антураж.

Стиль підтримають овальні конфігурації меблів і дзеркала в розкішній оправі. Це той випадок, коли не варто перевантажувати ванну текстильним декором. Тому сховайте зайве в шафу, і дозвольте енергії безперешкодно переміщатися. Лаконічність форм і ліній створюють простір, який ніколи не набридає.

У творчості немає меж. Ідеї виникають ниокуда і йдуть у нікуди. Заякорьте пару креативних фішок для особистого використання, втілюйте в реальності, і розділіть радість з родиною від нового дизайну.

Теги: Ванна кімната, Синій колір