Якщо жити за містом, то проект будинку з гаражем під спільним дахом може стати найкращим варіантом. Будинок за містом – красива будівля, що пов’язує людину з природою, веде його від міської суєти в тихе місце. Однак дістатися до будинку не так і просто, тому потрібно використовувати автомобіль, якщо ж дістатися до будинку на авто, то його потрібно де-небудь поставити і найкраще облаштувати гараж для того, щоб зберегти машину від «капризів» природи у вигляді дощу, граду або снігу.

У країнах Америки все більшої популярності набирають комфорт-таун. Вони являють собою невеликі містечка, що схожі на затишний спальний район поблизу з мегаполісом. Такі містечка складаються з невеликих дерев’яних будиночків із затишною атмосферою. Там невеликі будинку з гаражем користуються особливою популярністю.

Проекти будинків з гаражем: вибираємо тип

Перш, ніж зайнятися будівництвом будинку, потрібно визначитися з типом гаража. Залежно від цього підхід до вибору проекту буде кардинально відрізнятися.

Після цього потрібно врахувати фінансове становище і можливості. Будівництво будинку з гаражем річ досить підступна, адже навіть розрахувавши все до найдрібніших подробиць, не можна бути впевненим, що все точно вийде. Саме тому потрібно робити невеликий фінансовий запас на екстрений випадок або непередбачену ситуацію.

Для того, щоб споруда успішно служила довгі роки потрібно не економити на матеріалах, краще використовувати більш дорогі, інакше через пару років доведеться все переробляти, а це ще дорожче, ніж вкластися правильно спочатку.

Щодо гаража, то його потрібно будувати, враховуючи ряд нюансів, а саме:

  • Кількість автомобілів, що будуть там стояти.
  • Передбачається в гаражі ремонт автомобіля.
  • Потрібно зробити запас місця для того, щоб зберігати якісь речі крім автомобільних аксесуарів.
  • Де і як буде будуватися будинок, а найголовніше, де розташувати виїзд, враховуючи форми і габарити земельної ділянки.

Визначившись з усіма нюансами потрібно взяти до уваги їх важливість, що враховується в першу чергу, а чим можна знехтувати. Після того, як всі питання закрито, можна вибирати тип конструкції і займатися будівництвом.

два гаража возле баскетбольной площадки

Окремий гараж

Гараж, що стоїть окремо підкреслює важливість будинку, його поважний вік. Найчастіше окремо гаражі будуються у тому випадку, якщо будинок стояв раніше, або ж будівництво проводилося давно, коли поєднання будівель не було загальноприйнятим.

Переваги окремого розміщення:

  • Шумоізоляція при ремонті авто. Якщо автомобіль зламався, а полагодити його можна самому, то набагато краще, коли гараж стоїть окремо, адже таким чином мешканці будинку не будуть чути шум або бачити пил від проведених робіт. Також варто відзначити, що в окремому гаражі значно простіше і дешевше облаштувати оглядову яму.
  • Пожежна безпека. Гараж – це місце скупчення вихлопних газів, бензину та інших паливно-мастильних матеріалів, тому краще, щоб гараж стояв окремо. Таким чином, можна убезпечити себе від пожежі, адже він не перейде на будинок.
  • Вільне розташування. Якщо гараж не прикріплений до будинку, то його можна поставити в будь-якому зручному місці, де є заїзд. Крім цього тут враховуються нюанси рельєфу і габарити земельної ділянки.

Серед недоліків – великі фінансові витрати, так як доведеться робити індивідуальний фундамент з капітальною спорудою з цегли або газобетону. Якщо будувати полегшений варіант, то можна трохи заощадити, проте проведення комунікацій все одно обійдеться недешево. Також не дуже приємно, що потрібно долати відстань від будинку до гаража, що особливо погано в зимовий час.

Гараж під будинком: суміщений варіант

Якщо спорудити гараж в підвалі, то можна заощадити місце на ділянці, це особливо добре для невеликих земельних ділянок та територій на схилах. Однак це дуже дорогий і складний варіант, так як третину вартості будинку піде на фундамент, крім цього потрібно враховувати геодезичні показники, які не завжди дозволяють зробити подібну споруду.

Гараж і будинок із загальною дахом – найпопулярніший варіант, що є оптимальним вибором по ціні і розташуванню. У цьому випадку будинок або примикає до будинку, маючи з ним одну загальну стіну і дах, або ж є вбудованим, маючи кілька загальних стін.

Знайти оптимальний варіант проекту можна в інтернеті або ж замовляти індивідуально у спеціальних будівельних компаній, що зможуть запропонувати оптимальний варіант і врахують побажання замовника. Знайти готовий проект краще самому безкоштовних варіантів, так як саме на створення проекту йде десята частина вартості будинку, їх краще заощадити для того, щоб створити інтер’єр.

дом с гаражом в американском стиле

Будинок з гаражем під одним дахом: варіанти планувань

Одноповерховий будинок з гаражем

Найпростіший варіант планування — це одноповерховий будинок з гаражем. Такий будиночок стане ідеальним варіантом, оскільки він простий у плануванні, а його габарити визначаються розмірами ділянки. Головне достоїнство полягає в інженерній простоті, адже розташувати такий будинок можна навіть на слабкому ґрунті, а доглядати за будинком дуже просто.

Прибудувати гараж до такого будинку дуже просто (якщо не прилаштовувався спочатку), тому не потрібні зайві грошові витрати. Крім того, в затишному будиночку або на дачі це створить додаткову корисну площу для зберігання сезонних речей. Єдине, що слід враховувати – розташування гаража. Краще не будувати його біля тераси або веранди, так це зіпсує відпочинок, а бруд на склі зіпсує настрій.

  

Двоповерховий будинок з гаражем

Двоповерхові будинки вибираються в одному з двох випадків: територія маленька, а площі хочеться побільше, велика родина. Готових проектів багато, тому вибирати їх можна в інтернеті безкоштовно, головне, щоб над гаражем розташовувався другий поверх, такий варіант заощадить простір.

Будинок з мансардою та гаражем

Приватні будинки з мансардою стають все популярнішими, адже вона може бути не тільки місцем для відпочинку, але і стильною часткою будинку. Проекти будинків з мансардою і гаражем – це щось середнє між двома окремо взятими варіантами. Облаштувати їх не важко та й по грошах справа не витратне, а значить, цей варіант має право на життя.

Якщо і мансарду, і вбудований гараж розміщувати в будинку, то доведеться пожертвувати площею житлових кімнат. Над гаражем або під мансардою можна споруджувати хіба що комору, адже розміщення там спалень просто небезпечно і заборонено.

дом с гаражом, совмещенный одной крышейУ цілому варто сказати, що підходити до вибору проекту потрібно дуже ретельно і уважно, враховувати при цьому всі нюанси і дрібниці таким чином, щоб в кінці отримати ідеальний будинок для проживання всієї родини, а не купу проблем і зайвих фінансових витрат.

Теги: Екстер’єр