Чорний колір нейтральний, він уособлює класику, елегантність і респектабельність. Щодо практично будь-якого кольору, особливо нейтрального, є думки за і проти, але при бажанні будь-які мінуси можна зробити плюсами, а недоліки перетворити в достоїнства. Отже, які недоліки у чорного кольору? Якщо бути об’єктивними, то не так вже й багато. Звичайно, якщо кімната маленька, то чорний зробить її похмурою і ще більше зменшить її розмір (візуально, природно). Але не варто через це відмовлятися від чорного, просто візьмемо його в невеликій кількості і розбавимо іншими квітами. Тобто найчастіше недоліками цього кольору вважається похмурість і зорове зменшення простору і всі витікаючі з цього наслідки. Але! Переваг у нього набагато більше, а при правильній подачі і грамотному використанні від недоліків не залишається і сліду. Якщо взяти чорний колір, як тло, то його глибина виділить важливі деталі інтер’єру, надавши їм виразності. До того ж сам фон чорного кольору буде відігравати роль лише другого плану, як основа, яка виконує загальну функцію. І ось в такому виконанні приміщення не буде візуально зменшуватиметься, а, навпаки, відбудеться розширення за принципом «зірок в нескінченній всесвіту».

Чорний колір облагороджує інтер’єр, наповнює його витонченістю

Щоб створити фон, який буде насичувати інтер’єр, візьміть чорний колір

Чорно-біла класика

Якщо чорний колір – це уособлення класики, то чорно-біле поєднання і поготів. Якщо не можете вибрати колір одягу на яке-небудь торжество, то просто одягніть щось чорно-біле, і ви не прогадаєте. Для інтер’єрів це правило теж підходить. Але що тут важливо врахувати? Використовуючи два цих полярних кольору, потрібно пам’ятати, що вони ніби дроблять простір на частини. І якщо чорні і білі дрібні деталі, то кімната перетвориться в мозаїку. Тому краще, якщо ці деталі будуть більшими. З цих же міркувань не варто захоплюватися строгістю ліній – це знову ж таки приведе до ефекту дроблення. Але й занадто плавні лінії не підійдуть – це зробить інтер’єр розмитим. Краще зупинитися десь посередині: трохи суворих і трохи плавних ліній. А для любителів шахових клітин і чорно-білих смужок варто пам’ятати, що це стомлює очі і сприяє замкнутості. Щоб цього уникнути зробіть це на білому тлі, він відверне увагу і розслабить напруга.

Для чорно-білої смужки обов’язково потрібно взяти білий фон. Інакше очі і мозок в такому інтер’єрі швидко втомляться

Малюнок (особливо шахового плану) в чорно-білому інтер’єрі краще виглядає на білому фоні, так він не подразнює нервову систему

Ще одна тонкість: не бажано розташовувати дрібні елементи білого кольору на чисто чорній стіні і, навпаки. Це буде сильно відволікати і дратувати.

Загалом, у даному сполученні дуже багато тонкощів, знаючи які, можна побудувати затишний і не стомлює інтер’єр. Підіб’ємо підсумок: інтер’єр в чорно-білому оформленні не любить великої кількості деталей і елементів, тільки суворих або тільки плавних ліній. І що з цього виходить? Вірно – стиль мінімалізм! Тут все лаконічно і комфортно. Кому не до душі мінімалізм, не біда, беріть інший стиль, але не перевантажуйте простір, інакше чорно-біле поєднання втратить свої якості. А саме ті, які дозволяють мозку відпочивати від інформаційних потоків життя.

 • Для чорно-білого інтер’єру важливо використовувати чергування елементів

  Щоб інтер’єр був гармонійний, розміщуйте чорне на білому і, навпаки

 • Якщо використовується малюнок, то краще зробити його на білому тлі

  Це розслабить напруженість

 • Важливо, щоб чітких і плавних ліній було небагато і вони чергувалися

  Так чорно-білі інтер’єри виглядають затишніше

 • Якщо на чорній стіні розміщуються білі елементи…

  То вони не повинні бути маленькими і краще, якщо їх буде декілька

 • Чергування чорних і білих поверхонь виглядає елегантно

  Але тільки, якщо це великі елементи

ПредыдущийСледующий
12345

Інтер’єр – настрій: чорний з жовтим і помаранчевим

У чистому вигляді поєднання чорного і жовтого викликає занепокоєння і відчуття небезпеки. Тому до цього тандему додають білий колір, і тоді атмосфера стає з родзинкою, з чіткими формами, що кидає виклик сірим будням.

 • Жовтий акцент на чорному тлі – це бунтарство

  Яке висловлює незгоду з нудьгою і одноманітністю

 • Чорно-жовті інтер’єри повні сил і енергії

  І щоб цей дует був гармонійніше, його розбавляють нейтральністю білого

ПредыдущийСледующий
12

Крім додавання білого кольору, використовують візерунок, який сам по собі завжди пом’якшує обстановку.

 • Візерунок в чорно-жовтому інтер’єрі не тільки пом’якшує обстановку

  Але й наповнює її якимось сенсом

 • Чарівність чорно-жовтого малюнка зробить будь-який інтер’єр цікавим

ПредыдущийСледующий
12

Поєднання чорного з помаранчевим колись використовувалося лицарями для підкреслення честі і доблесті. Але в наш час лицарів не залишилося, а є асоціація з Хеллоуїном і отруйними комахами та рептиліями. Але все ж і в наші дні збереглося значення хоробрості, так як святкування Хеллоуїна – це перемога над страхом перед темними силами. Яке це має відношення до інтер’єру? А самий прямий. Знаючи ці нюанси, не варто використовувати обидва кольори в рівній кількості. А чорний краще брати не надто насичених тонів, до того ж можна розбавити цей союз білими, сірими або коричневими тонами. Але ні в якому разі не оформляйте цим поєднанням дитячу кімнату, на них це подіє перевозбуждающе.

 • У чорно-помаранчевому союзі не варто брати насичені тони чорного

  Інакше інтер’єр стане занадто агресивним

 • Додамо до цього поєднання коричневі, сірі і бежеві тони

  І тоді інтер’єр стане більш привітним і комфортним

ПредыдущийСледующий
12

Рідкісне поєднання – зелений і чорний

Подібний дует квітів для інтер’єру використовують досить рідко. З чим це пов’язано не зовсім зрозуміло, просто вони не дуже добре виглядають разом. Хоча багато хто вважає такий тандем вишуканим і елегантним. Якщо все ж є бажання використовувати таке поєднання, то професіонали рекомендують розбавити його білим або іншими світлими відтінками. А також краще зробити солирующим зелений, а чорний у вигляді акцентів або підкреслення ліній і форм.

При поєднанні чорного і зеленого краще домінуючим взяти зелений, так буде затишніше і гармонійніше

Чергувати можна не тільки відтінки, але і матові і глянсові поверхні

Для відчуття жвавості слід брати кілька відтінків зеленого, близьких по тональності. А чорний може бути виражений у поєднанні глянсових і матових поверхонь.

Чорно-коричневе поєднання

Цей дует дуже дорого виглядає. Робота з ним передбачає створення багатих і респектабельних інтер’єрів: дорогі матеріали і серйозна дизайнерська робота.

Якщо побудова йде на контрастах, то перевага віддається формі предметів, щоб явно простежувалася кордон у поєднанні. Лінії повинні бути чіткими. Доречно буде використання смужок і візерунків, наприклад, у вигляді клітини.

Чіткі лінії та візерунки зроблять чорно-коричневий інтер’єр більш респектабельним

Так як обидва ці кольори темні, то не варто забувати про чергування предметів: темна меблі на світлому фоні або наявність темної і світлої меблів. Добре також буде додати білий колір, щоб кімната не була занадто похмурою.

Освітлення в такому приміщенні повинно бути хорошим як природним, так і штучним. На вікна можна навіть повісити білі штори, але гармонійно виглядатимуть жалюзі або тюль. Білі світильники підкреслять вишуканість обстановки, а лампи денного світла менше спотворять використовуються відтінки.

Подібні інтер’єри люблять лаконізм: мінімум картин, полиць і інших прикрас.

Самий пристрасний дует: чорний і червоний

Поєднання чорного і червоного кольору може бути подана по-різному: або це тривога і небезпека, або пристрасть. Хоча два цих контексту різні, і переплутати їх важко, вони можуть об’єднуватися в один образ палкої готики.

Поєднання чорного і червоного створює неповторний стиль готики

У чистому вигляді цей союз створює лише один стиль – неоготику. Але якщо додати інші кольори, наприклад, білий, то з’являються вже зовсім інші ноти. Білий колір прибирає похмурість від чорно-червоного поєднання і залишається лише ефектний контраст, який здатний зробити з кімнати щось чарівне і магічне.

Союз чорного, червоного і білого зробить будь-яку кімнату, навіть саму простеньку або скромно обставлену, стильною, презентабельною і святковою. Тут відчуваються нотки виклику, що притягають увагу.

Якщо до цього тандему додати не білий, а сірий колір, то атмосфера зовсім змінюється. Замість магічної аури з’являється збалансованість і гармонійність. А від негативу також не залишається ні сліду.

Сірий фон збалансує чорний і червоний кольори, інтер’єр стане м’якше і затишніше

Говорячи про чорно-червоному поєднанні, необхідно більш детально зупинитися на колірному балансі, щоб інтер’єр був збудований правильно і не діяв негативно. Адже чорний і червоний кольори самі по собі складні і навіть трохи небезпечні, а з їх дуетом треба бути ще обережнішими.

Отже, домінуючим повинен обов’язково бути тільки один колір – з досвіду фахівців приблизно 60 або 70% від всієї поверхні. Якщо кольори будуть використані в однакових пропорціях, то є ризик отримати інтер’єр з «неспокійної» аурою. Якого кольору дістанеться головна роль, а якому другорядна вирішувати вам. Тут головний критерій ваш характер і темперамент. Найчастіше провідним кольором вибирають білий або що-небудь з пастельній палітри. На такому тлі чорно-червоне поєднання виглядає спокійніше.

Щоб в кімнаті домінував червоний колір, потрібно володіти сильним і вольовим характером. Такі інтер’єри підходять темпераментним людям, сміливим і зухвалим.

Ну а соло чорного кольору віддають перевагу оригінальні та екстравагантні люди.

Чорний і пастельна палітра

Практично всі пастельного кольору палітри вдало підходять чорного кольору. Це відбувається за рахунок того, що не відбувається перенасичення приміщення фарбами. Чому? Справа в тому, що чорний фон є як би підсилювачем тих кольорів, які знаходяться поруч з ним, він їх насичує. І якщо це яскраві кольори, будь-які (синій, червоний, фіолетовий, оранжевий і т. д.), то вони стають ще яскравіше і тут вже йде робота по їхньому сполученню. А пастельні кольори – це ті, які знаходяться у зовнішній частині кругової діаграми кольорів, тобто всі бліді, світлі, майже безбарвні тони: світлий бежевий, пісочний, світло-жовтий, блідо-рожевий, світлий синій або блакитний, блідий зелений і так далі. Так ось ці самі практично безбарвні тону на тлі чорного кольору набувають свою значущість, стають виразними, але не перевантажують приміщення яскравістю.

Пропорції можна брати в залежності від бажання зробити інтер’єр темніше або світліше. Більше чорного – темніше атмосфера і, навпаки.

Чорний і блакитний (синій)

Досить рідкісне поєднання за рахунок своєї строгості. Багатьом здається незатишним і бруднуватий. Щоб цього уникнути потрібно відокремити ці кольори один від одного. Вони можуть бути поруч, але не на одному предметі. Тоді вийде солідна кімната для незалежних людей. Найчастіше це поєднання використовується як в інтер’єрі, так і в одязі чоловіків, трохи замкнутих, вдумливих і спокійних.

 • Чорно-блакитне поєднання створює дуже суворі інтер’єри

  Їх частіше вибирають чоловіки та ділові жінки — началькики

 • Щоб такий інтер’єр не здавався брудним…

  Потрібно відокремити кольори один від одного: з’єднати, але не перемішувати

 • Холодні, брутальні, трохи скуті. Такими здаються чорно-блакитні інтер’єри

  . Але ще вони тверезі і заспокійливі

ПредыдущийСледующий
123

Стосовно чорно-синіх дуетів можна сказати, що це поєднання досить глибоке, спокійне і таємниче. Але в чистому вигляді теж рідко зустрічається в інтер’єрах. Частіше сюди додають світлі або інші відтінки, щоб приміщення не нагадувало глибину морського дна.

В основному дизайнери радять використовувати поєднання чорно-синій та чорно-синього в якості додатків, підкреслюють елементів та аксесуарів. Ці дуети подобаються і дорослим, і дітям, але у великій кількості можуть створювати відчуття похмурості. Тому кімнати в такому оформленні варто добре освітлити. Можна з допомогою безлічі світильників, великого вікна зі світлою і повітряної тюлем. Добре, якщо поличок і іншого декору буде не багато. Відмінно підійде м’яка меблі і нейтрального кольору підлогу.

Чорний і фіолетовий – готика або пафос?

Це дуже неординарний і містичний інтер’єр. Він висловлює в собі одночасно і готику і пафос. Не кожному до душі припадає таке поєднання, тому варто гарненько задуматися, перш ніж оформити таким чином вітальню. Про дитячій кімнаті і мови бути не може – занадто велична і нереальна атмосфера буде придушувати дітей. А ось для спальні, кухні та ванної цілком можливо. Особливо для спальні, якщо вам подобається обстановка таємничості, повної енергії і тонких матерій. Доповніть картину канделябрами, витонченим кришталем і ви повірите в магію.

Звичайно, необов’язково все так перебільшувати, можна просто використовувати це поєднання, як підкреслення респектабельності або навіть розкоші. У такому випадку варто додати білий колір, який пом’якшить містичну сторону поєднання і підсилить ефект достатку. Причому краще, якщо білого буде більше. Тоді таке оформлення можна використовувати і в інших кімнатах (але все ж окрім дитячої).

Незважаючи на те, що чорний колір здатний надавати похмуре відчуття, при правильній роботі з ним і його поєднаннями можна домогтися чудових результатів, підкреслити достоїнства інтер’єру і зробити його досконалим.

Теги: Поєднання кольору, Чорний колір