Сайт rmnt розповідав, як можна продовжити сезон використання вашого майданчика для відпочинку на вулиці-патіо. Так, можна встановити обігрівачі, розкласти пледи на стільці і лави, побудувати дров’яної камін або вогнище… Але чи допоможе все це використовувати вуличну зону відпочинку взимку? розбиратися.

Задуматися над тим, як буде використовуватися ваше патіо в різні пори року, в тому числі взимку, потрібно на етапі його облаштування. Дуже важливо правильно вибрати місце розташування зони для відпочинку. Наприклад, з цією метою часто використовується майданчик позаду будинку, між його стіною і садом. В такому випадку патіо виявляється в зоні сходу снігу з даху, потрібно вжити додаткових заходів — встановити снігозатримувачі і системи антиобледеніння на покрівлю. До речі, такі системи, що не дають льоду і снігу накопичуватися на поверхнях, не завадять і в процесі облаштування покриття в патіо, не тільки на даху. У вас з’явиться власний тепла підлога на вулиці, що дуже приємно і зручно.

Важливо! добре, якщо зона для відпочинку знаходиться з південного боку будинку і добре прогрівається сонячними променями, тому орієнтацію по сторонах світу потрібно враховувати в будь-якому випадку. Не менш важлива захист від протягів, холодного вітру. Якщо майданчик продувається, потрібно встановити ландшафтний екран з підвітряного боку.

Ідеальним місцем для патіо, яке буде використовуватися взимку, стане тераса безпосередньо біля будинку. Майданчик під покрівлею, захищена від вітру стіною будинку, є джерело електроенергії, снігом не замітає і завжди можна швидко піти в кімнату, якщо замерз.

Зрозуміло, взимку на вулиці без джерела тепла в будь-якому випадку не посидиш. Тому, якщо вогнища з живим вогнем немає, слід купити інфрачервоні обігрівачі, якщо немає розетки поруч — можна вибрати газову модель. Але каміни на дровах краще і затишніше. Іч-обігрівачі гріють тільки той предмет, на який безпосередньо спрямовані. Наприклад, спині сидить в патіо людини тепло, а ось особа мерзне.

Доброю інвестицією можуть стати крісла, стільці і лави з підігрівом. Такі пропонують в якості вуличних меблів багато виробників. Так, коштують такі сидіння дорожче звичайних, але зате як приємно буде сидіти на вулиці в теплі, насолоджуючись свіжим повітрям і видом на засніжений сад.

Ще одне хороше вкладення-стіл з вогнищем, вбудованим в стільницю. Точно буде досить тепло і затишно. Такі вогнища можуть бути справжніми — на вугіллі і дровах, або на біопаливі.

Цікавий варіант зимового патіо-вулична кухня, якою можна користуватися цілий рік. У процесі готування, використання гриля і мангала, ви точно не замерзнете.

Звичайно, облаштувати патіо, яким можна користуватися взимку, трохи дорожче, ніж сезонне. Потрібні вкладення в системи антиобледеніння, обігрівачі або камін, бажано купити сидіння з підігрівом і стіл з кострищем. Необхідно також ефектне освітлення, інші затишні аксесуари. Але в цілому нічого неможливого немає.

Нагадаємо, що на порталі rmnt.ru є фотопідбірка осінніх патіо, тепер є і зимова.