Декоративна штукатурка короїд, мабуть, один з найбільш цікавих та оригінальних варіантів обробки поверхні. Цей матеріал з промовистою назвою з виглядом нагадує сточені дерево і застосовується як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт. Різні нерівності надають штукатурці колоритний вигляд і допомагають створити затишок і спокійну атмосферу в домі. Ні для кого не секрет, що монотонна (особливо блискуча) поверхню діє досить дратівливо, в той час як короїд здатний принести спокій і умиротворення.

Як досягається ефект короїд? Багато в чому подібна текстура досягається завдяки мармуровій крихті, яка входить до її складу. Під час нанесення шпателем ця ж крихітка «дряпає» борозни, за рахунок чого утворюються довгасті вузькі поглиблення. Ширина і глибина борозни безпосередньо залежить від розміру зерен, які, в свою чергу, бувають від 0,1 до 3,5 мм. тобто до складу можуть входити як дрібні, так і крупні піщинки. Сьогодні найбільш популярним варіантом вважається короїд з крихтою від 2 до 2,5 мм.

Характеристика штукатурки короїд

Як вже згадувалося раніше, матеріал застосовується як при внутрішніх, так і при зовнішніх роботах. Така різнобічність пов’язана з чудовими експлуатаційними характеристиками. Розберемося детальніше:

 • Стійкість до погодних умов. Короїд витримує температуру від -55 до +60, не вигорає на сонці, не вивітрюється і не розмокає під дощем.
 • Приховує дрібні дефекти і нерівності стін.
 • Стійкість до механічних пошкоджень: його складно пошкодити або подряпати.
 • Стійкість до агресивних середовищ. При цьому короїд не виділяє шкідливі речовини, що робить його екологічно безпечним.
 • Довговічність. Всередині приміщення матеріал здатний зберігати первісний вигляд до 15 років, а зовні до 7 років.
 • Поверхню, покриту штукатуркою, можна легко перефарбувати акрилової або водоемульсійною фарбою. Це дуже зручно, адже за багато років захочеться освіжити інтер’єр в будинку.
 • Простота у догляді: можна мити ганчіркою, щіткою або навіть пилососом.
 • Розглянемо як виглядає декоративна штукатурка короїд в інтер’єрі

  Як обрати штукатурку «короїд»

  Матеріал випускається в мішках (у вигляді сухої суміші) і у відрах (пастоподібні суміші). Це необхідно враховувати, адже з готовою сумішшю проблем буде менше, але і коштує вона дорожче. Це пов’язано з тим, що матеріал готують з додаванням синтетичних наповнювачів.

  Найчастіше на ринку ви зустрінете матеріал в білому кольорі, хоча іноді можна наткнутися і на інші забарвлення. Для чого це робиться? Все просто – при бажанні суміш може набувати будь-який відтінок і зробити це можна у кілька способів. Перший – додати барвник в штукатурну масу під час замішування, а другий – прикрасити вже висохлу поверхню. Особливістю матеріалу є необмежені декоративні можливості, адже «источенный» малюнок можна нанести різними способами: хрест-навхрест, колами, хвилями або навіть хаотично. При цьому матеріал досить простий в роботі і здатний приховати дрібні похибки, які ви можете допустити в процесі нанесення.

  Сьогодні на ринку існує великий попит на декоративну штукатурку і кожен виробник намагається розхвалити свою продукцію усіма можливими способами. Але насправді, якщо при виготовленні матеріалу була витримана технологія, то суттєвої різниці як бути просто не може. Тому при виборі декоративної штукатурки орієнтуйтеся на власний смак і уважно ознайомтеся з готовими зразками. Імпортна штукатурка практично не відрізняється за якістю від вітчизняних виробників, але економити не варто. Адже чим дешевше матеріал, тим більше ймовірність, що технологія виробництва не була витримана або зовсім була виготовлена кустарним способом.

  Що ще потрібно враховувати при виборі штукатурки «короїд»? Ну, перш за все, необхідно знати, що витрата матеріалу може відрізнятися і залежить від діаметра мінерального зерна, який входить до її складу. Наприклад, з діаметром зерна 2,5 мм вам знадобиться 3 кг штукатурки на 1 м2, а з розміром 3,5 мм – 4 кг/м2.

  Область застосування і приготування штукатурки «короїд»

  Матеріал застосовується як при обробці стін, так і при обробці стель. Його можна використовувати на будь-якій поверхні, яка здатна до адгезії (простіше кажучи зчеплення) і під час експлуатації не буде гнутися: гіпсокартон, цегла, бетон, ДСП, цементна штукатурка і т. д. Короїд є фінішним покриттям і наноситься невеликим шаром (трохи більше діаметра зерна), тому не намагайтеся заповнити великі тріщини та ями на стінах.

  Штукатурка наноситься на рівну, прогрунтовану і чисту поверхню. Тому, якщо є сліди фарби, вапна або інших матеріалів, то їх необхідно видалити.

  Технологія нанесення короїду і способи його приготування детально описані в інструкціях на купленому матеріалі. Саме їй і слід керуватися. Але загальні вказівку будуть наступними:

  • при приготуванні суміші штукатурка підсипається у воду, а не навпаки;
  • вода повинна бути теплою, приблизно 20 °С;
  • Розчин перемішується за допомогою дриля з насадкою міксера і при малих обертах;
  • вручну цим займатися не варто, якісно розмішати все одно не вийде;
  • розмішування відбувається до моменту, коли не буде помітно грудок. Після цього матеріалу необхідно відстоятися близько 5 хвилин і знову перемішати;
  • пропорції води, сухої штукатурної суміші і тривалість використання короїда залежать від конкретної марки і вказані в інструкції. Одна суміш може через годину вже схоплюватися, в той час як інша і три години спокійно може пролежати в ємності. При цьому освіжити за допомогою підлива води ніяк не вийде. Ось чому так важливо дотримуватися інструкції від виробника.

  Нанесення декоративної штукатурки короїд

 • Невеликою кількістю суміш наноситься на поверхню і розмазується рівномірним тонким шаром.
 • Після того, як матеріал загусне (це приблизно 30 хвилин), необхідно легкими і плавними рухами пройтися по поверхні теркою. Це необхідно для вирівнювання шару і створення малюнка. Новачки могуьт використовувати більш прості, традиційні види малюнків: дощик, хвилі, кола і т. д. Головне – це міцні і м’які руху, не варто занадто сильно тиснути на тертку. Пам’ятайте, чим довше буде постелений короїд – тим менш помітним вийде малюнок, поверхня стане глянцевою і ефект штукатурки буде втрачено.
 • При роботі з великою поверхню бажано заручитися допомогою одного: один наносить штукатурку, а інший затирає поверхню. Короїд досить простий в нанесенні, навіть новачки здатні впоратися з подібним завданням.
 • Рекомендована температура робочого приміщення повинна залишатися в межах від +5 до +25 градусів. Але якщо в якості суміші виступає кольорове покриття, то приміщення повинно бути не холодніше, ніж +10 градусів.
 • Штукатурку наносити без перерви, в один захід. Але якщо обставини змушують, то на кордоні нанесеної суміші слід приклеїти малярську стрічку, так матеріал не засохне. У залежності від марки, короїд сохне від 1 до 5 днів. Після цього можна приступити до фарбування. Якщо для цього використовується акрилова фарба, то 5 днів буде мало, варто почекати пару тижнів. А для силікатною і 3 дні буде достатньо.
 • Перевіряємо якість. Добре виконана робота видно відразу: без стиків, відсутня «глянцевость», фактурна поверхня. В іншому випадку, через кілька тижнів можуть з’явитися тріщини, якщо матеріал був покладений неправильно або занадто товстим шаром.

  Теги: Стіни