Рідкі шпалери з’явилися на ринку будівельних оздоблювальних матеріалів відносно недавно, але вже встигли завоювати популярність у людей, бажаючих оформити своє житло в оригінальному стилі.

Трохи історії

Шпалери, як матеріал для декорування стін, були винайдені китайцями і спочатку виготовлялися з рисового паперу. Технологія виготовлення кілька століть залишалася таємницею. Лише до VIII століття шпалери стали доступні майстрам Європи. Малюнки на них наносилися вручну, тому такі шпалери були доступні тільки дуже багатим людям. Але як тільки була винайдена матриця для друку, виробництво набуло масового характеру.

У XVIII столітті з’явилися шовкові шпалери – прототип сьогоднішніх рідких шпалер. Паперову основу грунтували і ще вологу поверхню засипали дрібно нарізаними шовковими нитками, в результаті, виходило розкішне шовкове полотно. Такими шпалерами прикрашені деякі зали Лувру.

Так що ж таке рідкі шпалери?

Рідкі шпалери – це суміш з шовкових або бавовняних волокон, розпущеної целюлози, високоякісних барвників, пофарбованої кварцової крихти і клейового складу. Всі компоненти є натуральними, завдяки чому досягається екологічність матеріалу. Рідкі шпалери в сухому вигляді схожі на пластівці різних розмірів і кольорів з різними добавками. В інших країнах такі шпалери називають шовковою штукатуркою.

Переваги рідких шпалер задовольнять найвибагливішого покупця:

 • антистатичні, не притягують пил;
 • мають маскують і вирівнювальними властивостями;
 • легко реставруються при пошкодженні;
 • мають високий рівень пожежної безпеки;
 • легкі в нанесенні на стіни: не вимагають підгонки, не мають стиків, немає необхідності в додаткових розрахунках при обході» вікон і дверей;
 • екологічні;
 • не вигорають, не вбирають запахи;
 • мають тепло і звукоізоляційними якостями;
 • не деформуються при усадці в нових будинках;
 • довговічні, можуть бути використані протягом 10 років;
 • доступні по ціновому діапазону.

Нарешті, вони просто красиві і елегантні, що дозволяє створити нестандартний дизайн вашого інтер’єру.

Недолік у шпалер тільки один – вони не вологостійкі, і в приміщеннях з високою вологістю можуть втратити форму. Щоб цього не сталося, їх покривають спеціальним безбарвним лаком, наприклад, «Рoliver met». Лак обов’язково повинен бути паропроникним, щоб стіна могла «дихати».

Підготовча робота та приготування рідких шпалер

Поверхня перед нанесенням шпалер повинна бути вирівняна і загрунтована. Категорично забороняється використовувати грунтовку марки «СТ-17», так як при взаємодії з рідкими шпалерами на стінах з’являються жовті плями, краще всього підходить грунтовка «Alpina». Якщо на стіні є металеві елементи, то їх зафарбовують емаллю або олійною фарбою, щоб уникнути іржі. Колір стін до нанесення повинен бути білий, щоб не був спотворений відтінок шпалер.

Суміш, яка має вигляд сухих тирси, поміщають в пластмасову ємність і вливають порційно по 100 мл воду, орієнтовно 6 літрів на пакет, температура води повинна бути не менше 30 градусів. Не можна робити навпаки, суміш сипати в воду, заміс не вийде. Замішується складу руками, до густоти сметани, необхідно використовувати всі упаковки відразу, так як поверхня треба буде покрити в один прийом для однорідності відтінку матеріалу. Суміші дають вистоятися добу, після цього вона готова для використання.

Нанесення шпалер і догляд за ними

Кращий варіант — це робота вручну за допомогою малярного валика чи пластмасової терки. Спочатку наноситься шар шпалер на стики стін, далі проводиться накидання матеріалу на стіну невеликими порціями, а потім – розрівнювання суміші від кута до кута, при цьому інструмент не відривають від поверхні, щоб не утворилися шви. Сила натискання на інструмент не повинна бути дуже великою, інакше може статися спресовування матеріалу. Вся робота повинна бути дороблена до кінця, до того, як схопиться складу. Висихають шпалери через 2 – 3 доби і під час висихання необхідно ретельно провітрювати приміщення, щоб шпалер випарувалася волога, при цьому температура в приміщенні не повинна бути нижче 10 градусів. Після висихання шпалери придбають «справжній» колір.

Для рідких шпалер підходить тільки суха чистка. Якщо вони покриті лаком, можна використовувати вологу ганчірку. Якщо шпалери забруднилися або зіпсовані, їх акуратно змочують водою, знімають шпателем, знову замішують і покривають стіну або заново, або тільки зіпсовану частину.

Рідкі шпалери рекомендовані як для офісних приміщень, так і для житлових будинків. Завдяки різноманітним відтінкам, красивою фактурою, простоті нанесення, вони користуються попитом у всіх верств населення. Вибравши рідкі шпалери, можна бути впевненим, що інтер’єр вашого будинку буде неординарним.

Теги: Шпалери, Стіни