Декоративний камінь своїми руками покрокова інструкція. Як доглядати за поверхнею

Декоративна штукатурка не вимагає особливого догляду. Просто протріть її ганчіркою, змоченою у воді, а при забрудненні – мильним розчином.

Так, перш ніж використовувати камінь, подивіться варіанти його імітації, які мають чимало плюсів.

Декоративний камінь своїми руками

Камінь споконвіку використовувався в будівництві.

Матеріал міцний і довговічний, завдяки чому будови зводилися на століття. Ще пару сотень років тому будинок з каменю могли собі дозволити тільки багаті люди, а решта задовольнялися деревом або складами на основі глини. Хоча зараз з’явилися нові технології обробки матеріалу, ціни на нього не сильно знизилися.

З цієї причини граніт, мармур і піщаник в інтер’єрі вважаються ознакою елітного дизайну, який можуть собі дозволити тільки забезпечені власники будинку.

Для тих, хто цінує прекрасні естетичні властивості матеріалу, але не може собі його дозволити з тих чи інших причин, будівельна індустрія пропонує ряд імітацій, які за зовнішніми ознаками не відрізняються від оригіналу. По міцності вони звичайно сильно поступаються справжньому каменю, але їх головна функція — декоративна, а не захисна, як в старі часи.

Тому такий мінус можна зарахувати до списку відносних. Тим, хто не довіряє виробникам імітації і має вільний час для ручної праці, ми пропонуємо виготовити декоративний камінь своїми руками. Процес умовно ділиться на три етапи:

Про кожен з етапів роботи ми і поговоримо детально в цій статті, де будуть наведені докладні інструкції і покрокові майстер-класи, з якими під силу впоратися навіть новачкові.

Штучний камінь своїми руками. Штучний кругляк своїми руками

Декоративні кругляки використовуються на дачних ділянках для маскування люків або септиків, які спотворюють ландшафт. Також вони можуть стати частиною композиції під водоспадом, фонтаном або в саду біля альтанки. Принцип виготовлення кругляка такий же, як і технологія по створенню декоративних каменів. Але з молдом виникнуть проблеми, так як габарити вироби зажадають великої кількості силіконового складу. Із завданням можна впоратися і без форми, якщо майстер має навички скульптора. З армуючої сітки формують каркас, який заповнюють пінопластом або іншим легким матеріалом.

Це значно зменшить вагу кругляка, так як його поверхня буде зроблена з бетону. Потім замішують цементний склад і кельмою наносять його шарами на каркас. Паралельно кругляку надають форму і роблять нерівності, вигини, шорсткості. Можна використовувати спеціальні щітки. Потім поверхні дають час застигнути, після чого кругляк перевертають дном догори і теж наносять шар цементу. Далі валун остаточно просушують, при необхідності шліфують і фарбують. В якості альтернативи можна виготовити незвичайний молд з тканини. В цьому випадку з оригінального кругляка знімають зліпок. Його обертають шматком тканини, просоченої в цементному розчині. Після підсихання шматок ще раз ретельно обробляють цементом для закріплення. Такий молд одноразовий, так як його поверхня і буде «лицьової» частиною кругляка. Далі діють за вищеописаним принципом: каркас, нанесення цементу для скріплення, зверху поміщають застиглий зліпок. Потім слід обробка дна і фарбування.

Декоративний камінь з гіпсу своїми руками. Штучний камінь з гіпсу своїми руками

Зробити з гіпсу декоративний камінь не створює особливих труднощів. Зрозуміло, в початковий раз може і не виявиться все гладко, але не турбуйтеся.

Ваш будинок, завдяки аналогічній обробці, наповниться особливим колоритом, комфортом і красою.

Попередні роботи

На підготовчому кроці підготуйте для виробництва штучного каменю такі матеріали та інструменти:

 • гіпс білосніжного кольору;
 • ангідрид;
 • вода;
 • пісок;
 • пластмасова ємність, що потрібна для змішування різних компонент;
 • піддон;
 • рулонний целофан;
 • матриці (форми);
 • електродриль;
 • скло рифлене;
 • фарбувальні склади на аква базі.

Для виробництва каменю і гіпсу величезних площ не потрібно. Досить пара квадратів. За раніше направлятися облаштувати столом робоче місце. Стелажі і полки повинні бути недалеко під руками. Пізніше готуємо гіпсовий розчин з таких частин, як вода, гіпс, ангідрид.

Створення форм для каменю

Запам’ятайте, що направлятися виділити досить уваги формам для виробництва декоративного каменю:

 1. більш хорошими і пластичними є форми, виготовлені з силікону. Крім цього може бути використовувати форми, зроблені з металу, пластику, і дерева. Але вони не дають точної текстури гіпсу, іншими словами не відображають маленьких деталей звивин і різних рельєфів.
 2. майже завжди виготовлення форм починається з вибору розміру вподобаного для вас каменю. Приклад для власноручного виробництва каменю підбираєте в магазині.
 3. для виробництва форм, в яких відливається штучний камінь, приготуйте силікон і коробку відповідних розмірів. Вона повинна бути трохи більше, ніж камінь-приклад. Така коробка є опалубкою.
 4. коробку і камінь потрібно обмазати необхідно солідолом, але може бути використовувати і інші види мастил. Камінь укладають на саме дно коробки.
 5. для найкращої продуктивності потрібно зробити форм і опалубок по парі штук. При наявності декількох форм може бути зробити набагато більше камінчиків.
 6. пізніше роблять заливку силікону в опалубку. Для найкращого ущільнення здійснюють трамбування пензлем, яку змочують мильною речовиною. Як для того щоб мильного розчину вживається fairy. Після закінчення наповнення силіконом форми згладжуємо шпателем (намоченим) всю поверхню.
 7. залиті форми висихають протягом декількох тижнів. Потім розбивається опалубка і дістається камінь-приклад. Форма для каменю з гіпсу готова.
 8. у разі якщо на поверхні є маленькі недоліки, то їх закладають за допомогою силікону.
 9. не рахуючи цього може бути використовувати готові моделі з силікону, які є у продажу.

Декоративний камін своїми руками. Декоративний камін з фанери: фото-звіт

Був куплений електро-камін з імітацією полум’я. Обрамлення для нього вирішено зробити з фанери. Використовувалася меблева фанера товщиною 8 мм. Саморобний портал зроблений за кілька годин, його обробка зайняла майже два дні.

Електрокамін

За розмірами лицьової панелі каміна з фанери вирізана рамка. Внизу рамка ширше на 10 см, по трьом іншим сторонам — на 7 см.

Вирізана рамка

По зовнішніх розмірах рамки вирізані бічні деталі. Екран електрокаміна повинен бути трохи “втоплений” вглиб конструкції, а ці деталі — лицьова частина порталу.

Вирізали бічні частини порталу

Всі три частини збираємо в єдине ціле. Для цього знадобиться брусок 10 * 20 мм і смуги фанери, шириною 7 см.з усього цього збираємо передню стінку фальш-каміна.

Збираємо передню стінку

Під наявну лицьову панель робимо решті каркас. Для додання жорсткості, ставимо перемички вгорі, по вірніше кромці лицьовій панелі. Внизу також встановлюємо брусок. На нього спирається майданчик під корпус каміна. Бічні стінки обшиваємо вирізаними за розміром шматками фанери.

Каркас вид ззаду

Вид спереду

Власне, декоративний камін своїми руками майже готовий. Залишилися оздоблювальні роботи. Для обробки обрана керамічна плитка двох видів-сіра “під камінь «і біла»під цеглу”. Починаємо клеїти її на рідкі цвяхи. Робота просувається повільно-нарізати доводиться на невеликі шматочки.

Початок обробки

Частково різати виходить на плиткоріз, але часто доводиться використовувати болгарку, а це пильно, вимагає зосередженості — більше відпиляти не можна, та й край повинен бути рівний. Краї, обрізаних плиток, які залишаються відкритими, шліфуються. А це-знову час. Тому облицювання займає багато часу, робота виснажлива.

Облицювання порталу для декоративного каміна

Майже до середини роботи прийшло осяяння: щоб кут, викладений плиткою виглядав акуратним, краю плиток треба сточувати під 45°. Болгаркою різати під 45° дуже незручно, набагато простіше циркуляркою (знайшлася у сусіда). Тоді стик виходить якщо і не ідеальний (через відколів), то набагато більш привабливий.

Всі шви між плитками закладені затіркою відповідного кольору, стики стали виглядати відмінно. В якості верхньої панелі встановлена стільниця. УтворитисяФальш-камін і одночасно підставка під телевізор. Результат порадував.

Декоративний камінь укладання своїми руками. Інструкція з укладання штучного каменю

Монтаж декоративного каменю-творчий процес. Постарайтеся до нього підійти відповідально, тоді отримаєте відмінний результат.

Камінь укладають 2 способами:

 1. безшовним
 2. з розшивкою швів

Спосіб монтажу, що застосовуються для цього клейові склади, вказуються виробником каменю. Укладання з розшивкою найбільш поширена-дозволяє економити матеріал, пофантазувати з декором, тому що шов можна колеровать потрібним кольором.

Як діяти

 1. визначити спосіб укладання, тому що від цього залежить кількість купується декоративного каменю і клею. Купити клей, затірку швів quick-mix для плитки і дізнатися середня витрата на 1 м2 можна тут . При безшовному способі монтажу рекомендуємо купувати матеріалу на 10% більше від розрахункової величини.
 2. підготувати поверхню під укладку. Вона повинна бути рівною, очищеної від забруднень, жирових плям і сухий.
 3. приготуйте штучний камінь. Для цього викладіть його з коробки на поліетиленову плівку. Підберіть фрагмент майбутньої поверхні. Потім переверніть матеріал, перегляньте зворотну сторону. Якщо виявите тонкий пінистий шар білого кольору( цементне молочко), видаліть його металевою щіткою.декоративний камінь – не штампований виріб, кожна плитка виготовляється вручну, не калибруется як кахельна. Якщо виявили на кутах шорсткості – просто зачистите напилком.

 4. виконати заміс клею rks, еластичного клею fx600 або fx900, дотримуючись інструкції, яка є на кожній упаковці. Купити клей з доставкою можна на сайті.
 5. приступити до укладання.

Декоративна цегла своїми руками. Переваги та недоліки

Декоративна цегла з гіпсу має безліч переваг, які полягають в наступному:

 • створення в приміщенні хорошого мікроклімату. Володіючи гігроскопічністю, матеріал здатний забирати з повітря частину вологи, яку віддає при її нестачі.
 • вогнестійкість. Гіпс не схильний до горіння, а значить, не є джерелом поширення полум’я.
 • додатковий тепловий і звуковий захист об’єкта. Виріб створює покриття, яке зберігає тепло всередині кімнати, а також перешкоджає проникненню шумового забруднення.
 • невелика вага. Конструкція не робить значного навантаження на поверхню. Тому така цегла відмінно підходить для обробки перегородок.
 • великий вибір кольорів і рельєфу. Це дає можливість для того, щоб проявити повний політ фантазії і дизайнерської уяви.
 • простота монтажу. Для роботи знадобиться мінімальний набір інструментів і навичок.
 • можливість самостійного виготовлення. Це значно здешевлює загальні витрати на оздоблювальні заходи.

Де можна використовувати матеріал?

В даний час на ринку представлені різні різновиди вироби. Вони відрізняються за своїми зовнішніми властивостями. Виділяють такі види декоративної плитки:

 1. глянцева. Виходить за рахунок нанесення шару лаку.
 2. матова. Обробка відбувається спеціальними просоченнями, які підвищують захисні властивості матеріалу.
 3. рельєфна. Малюнок повністю індивідуальний.
 4. опукла і увігнута.

Самостійне виготовлення

Декоративні цеглинки виготовляються своїми руками без застосування особливих технологій і агрегатів. Для такого процесу знадобиться простий набір компонентів:

 1. гіпс, замішується до рідкого стану.
 2. затверджувач, що зменшує час схоплювання розчину, а також підвищує експлуатаційні властивості.
 3. колір, який додають безпосередньо в суміш.
 4. форма-буває пластикової або силіконової.

На замітку! саме форма коштує досить дорого, тому багато хто намагається зробити її з підручних засобів. Процес займає від двох до трьох тижнів. Для цього використовується цегла, який буде грати роль зразка. Його поміщають в виготовлений дерев’яний каркас, необхідного розміру. Всі частини покриваються мастилом. Конструкція заливається рідким силіконом. Виходить побутовий варіант, який не сильно відрізняється від магазинного.

Але як зробити декоративний цегла в домашніх умовах? захід полягає в дотримання певних етапів:

 • готується необхідний інструмент. Для роботи знадобиться ємність (будівельне відро), дриль з насадкою міксер. Заздалегідь підготовлені форми і мастило для них. Саме останній інгредієнт допомагає тому, щоб витягти виріб з мінімальними труднощами. Можна купувати спеціальну речовину або використовувати простий вазелін, мильний розчин.
 • замішувати слід таку кількість суміші, яке буде достатньо для заливки всіх форм. Слід враховувати, що надлишки швидко застигнуть і прийдуть в непридатність.
 • розчин замішується так, як робиться при звичайних роботах. У заздалегідь приготовлену ємність з водою засипається суха суміш. Все ретельно перемішується. Необхідно отримати консистенцію сметани. Важливо враховувати, що наявність грудочок і сухого осаду – неприпустимо. Додатково додають затверджувач.

Виймати готову цеглу з форми потрібно дотримуючись обережності, щоб не пошкодити його

Рада! щоб проявити дизайнерську фантазію, можна проводити фарбування вже після облицювання поверхні. Це дозволить отримати повністю індивідуальне покриття. Склади вибираються на водній основі.

Якщо потрібно, то матеріал покривають спеціальними просоченнями. Для створення глянцевого ефекту-наноситься кілька шарів лаку. Одержуваний матеріал володіє всіма властивостями покупного і відмінно підходить для укладання всередині приміщень.

Декоративна цегла часто використовується для облицювання фасадів, обрамлення дверних прорізів, вікон, облицювання камінів і печей. Але якісний декоративний цегла коштує грошей, так що варто задуматися про те, як зробити декоративний цегла своїми руками.

У статті ми розповімо про можливі варіанти самостійного виготовлення декоративного цегли.

Відео декоративний камінь своїми руками сланець частина 2