Паркетна дошка-шикарне підлогове покриття, для виробництва якої використовується натуральне дерево.

Крім естетичної привабливості, специфічного природного аромату така підлога наповнює будинок атмосферою затишку і тепла. Виглядає паркет благородно, служить довговічно, але вимагає дбайливого до себе ставлення і турботи як і всі вироби з дерева. Монтажні та ремонтні роботи в тому числі циклювання паркету виконуються виключно фахівцями, своїми руками не варто експериментувати.

Дошка з дуба-це чиста класика, яка впишеться в будь-яке оформлення інтер’єру. Текстура дерева дуже красива, продукція представлена в спектрі білого, чорного кольору і в натуральних відтінках. Європейський горіх відрізняється високим показником зносостійкості, він твердіше дуба, практично не реагує на механічні дії, виглядає елегантно і дорого.

Як відрізнити дешеву дошку

На дешевому паркеті помітні випали сучки, нерівності, червоточини і відколи різних розмірів. Зовні така дошка виглядає не найгіршим чином, навіть цілком добре, але за характеристиками серйозно поступається дорогому аналогу. Щоб знизити вартість своєї продукції виробник економить на сушінні дерева, безладно сортує деревину, нехтує квітами, допускаючи великі відмінності в одній упаковці.

Ще один показник — товщина дошки, чим вона тонша, тим дешевше. Складається вона не з єдиної довгої планки, а з невеликих відрізків, що робить її більш вразливою до важких предметів і механічного впливу. Багато що залежить від якості покриття — дешевий лак не захистить від подряпин і потертостей, незабаром покриття втратить свій вигляд настільки що доведеться його міняти.

Прискорена сушка в умовах виробництва, насправді, сильно псує якість продукції. Дерево продовжує сохнути, але вже будучи на підлозі в квартирі або заміському будинку, приймаючи на себе всі експлуатаційні «удари», хоча до цього воно ще не готове. Звідси і щілини, покриття починає вести, перекошувати. Якщо бюджет не дозволяє купити хороший інженерний паркет, варто придивитися до дорогого ламінату.