Вибираючи головний колір для дитячої кімнати, слід з’ясувати в подробицях всі особливості того або іншого з них. Для цього потрібно підійти до питання з усіх сторін. Почати варто з психологічного впливу кольору і його відтінків. Крім цього увагу потрібно звернути на сполучуваність і практичні характеристики отриманого в результаті покриття.

Як впливають відтінки синього на стан дитини

Відтінки синього чудово підійдуть для кімнати гіперактивного дитини. Небесний колір заспокоює і утихомирює. В оточенні синього і блакитного дитина навчиться контролювати емоції і ясно мислити. У такій обстановці можна отримати здатність обмежувати прояви неприборканого темпераменту. Крім того відтінки синього дозволять дитині підвищити самооцінку.

Вплив кольору більшою мірою залежить від тону, який був обраний дизайнером, в якості фонового. Чим яскравіше і насичений синій – тим більше спокою він внесе в обстановку кімнати. Одночасно з цим темно-синій здатний викликати тривожний настрій і навіть спровокувати депресію.

Надлишок синього в інтер’єрі може стимулювати розвиток меланхолії, тому його слід розбавляти різними кольорами і відтінками. Протилежними за дії стануть помаранчевий і жовтий. Їх з успіхом можна додавати в обстановку для компенсування негативних проявів синього кольору. Серед позитивних якостей вплив відтінків синього на розвиток логічного мислення і здатності до аналізу.

З точки зору фізіології вважається, що приміщення, оформлене синім кольором, допомагає впоратися з високим тиском і температурою. Крім того, цей колір активно впливає на гормональний фон організму.

Поєднання відтінків синього в інтер’єрі дитячої

В порівнянні з іншими квітами синій не відрізняється особливою популярністю. Можливо, це пов’язано з його холодністю, яка не дозволяє домогтися затишку так само легко, як за допомогою більш теплих тонів. Але це не позбавляє відтінки синього права обіймати центральні позиції в оформленні кімнат.

Блакитний колір і інші тони синього наводять на думки про морській тематиці. Це віяння в останні дні знову набирає популярність. Пом’якшити негативні прояви кольору допоможе грамотна робота з поєднання відтінків. Морську тематику допоможуть підтримати відтінки золотого, коралового і рожевого. Така дитяча буде в міру яскравою і при цьому спокійною.

Класична комбінація білого і синього може надати образу приміщення романтичності і витонченості. Така дитяча завжди буде наповнена відчуттям свіжості, зберігаючи при цьому строгість, що більше підходить для підлітка.

Синій, як і інші кольору, розкладається на масу відтінків:

  • теплі;
  • холодні;
  • темні;
  • світлі.

Розкішним залам і гостинним підійдуть темні глибокі тони нічного неба або морських глибин. Для дитячої краще використовувати небесну блакить і бірюзу. Якщо все-таки вибір припав на темні відтінки, то ними краще пофарбувати кімнату на сонячній стороні. Дуже важливо, щоб така дитяча досить висвітлювалася як природним світлом, так і безліччю освітлювальних приладів. Головне, щоб приміщення, де дитина проводить багато часу, не несло гнітючого настрою.

Не варто виключати одну особливість темних відтінків: вони здатні стерти межі приміщення. При грамотному освітленні така дитяча може бути набагато затишніше світлою і просторою кімнати.

Для дитячої все ж рекомендуються більш життєрадісні відтінки синього, а глибокі тони (кобальт, індиго) можуть бути у вигляді предметів меблів і аксесуарів. Темний синій також можна використовувати для прикраси дитячої візерунками в стилі гжель. Цей прийом вигідно виглядає в помірній кількості для оформлення віконних просвітів, дверних прорізів, рам для дзеркал та картин на стінах.

Ідеальним поєднанням з будь-якими відтінками синього стане комбінація з пісочним і бежевими тонами. Таке сусідство зробить синій більш м’яким і приємним оку. Навпаки посилити цей колір зможуть не менш яскраві червоний, рожевий і колір фуксії. Таке сполучення також слід використовувати розумно, коли мова йде про дитячу.

Благородно буде виглядати інтер’єр, доповнений коричневим кольором та його відтінками. Можна для цього використовувати дерев’яні елементи натурального кольору. Будь натуральний відтінок допоможе додати кімнаті підлітка шикарний вигляд:

  • каштан;
  • темний дуб;
  • твк;
  • темний горіх;
  • махагон;
  • вишня та інші.

Металеві елементи додадуть елегантності приміщенню. При цьому таку обстановку можна розбавити яскравими плямами, щоб дитяча кімната могла з успіхом виконувати своє основне призначення.

Комбінування відтінків синього між собою теж дає цікаві результати. При цьому не варто забувати про можливі наслідки надлишку синього в кімнаті.

Блакитна кімната для дівчинки і для хлопчика

Вважається, що відтінками синього краще оформляти кімнату хлопчиків. Але чітких правил на цей рахунок не існує, тому є безліч комбінацій, в яких маленька принцеса буде себе добре почувати.

Найпростішим буде використання ніжних відтінків блакитного та бірюзового. Інтенсивність кольору при цьому буде мати вирішальне значення: чим глибше відтінок, тим більш брутальній буде кімната.

Ще одним способом зробити синій фоновим в кімнаті дівчинки буде використання ніжно-рожевих відтінків для гармонії. Причому такий колір може бути присутнім як в матеріалах для оформлення, так і в меблях і аксесуарах. Немає нічого простіше, ніж додати рожеві подушки на ліжко і завісити вікно прозорою рожевою млою з тюлю. Така кімната не дозволить засумніватися, що її господинею є дівчинка.

Існують тисячі способів надати дитячій кімнаті той чи інший настрій. Головне, щоб отримана в результаті експериментів кімната сподобалася її маленькому мешканцю. Для цього необхідно прислухатися до його побажань.

Теги: Дитячий, колір Синій