Кожен батько бажає максимально цікаво і з користю для розвитку організувати дозвілля свого чада. І здається, кращим розвагою для дитини сьогодні є дитячі будиночки та інші ігрові конструкції. Будь-якому малюкові буде дуже цікаво проводити час у своєму особистому просторі, а у батьків з’явиться прекрасна можливість хоч трошки розвантажити свій день.

Звичайно, сьогодні виробники випускають безліч цікавих сучасних варіантів дитячих будівель, які можна придбати в будь-якому великому дитячому торговому центрі. Але якщо фінанси не дозволяють, це зовсім не привід залишити дитину без своєї особистої «фортеці». Адже спорудити компактний дитячий будиночок не так вже й складно — досить проявити фантазію і постаратися згадати те, чому вас вчили на уроках праці. А наша стаття з безліччю цікавих прикладів на фото допоможе у цьому захоплюючому процесі.

Дитячий ігровий будиночок: вибираємо матеріал

Напевно, кожен господар має уявлення про техніку будови дитячого будиночка. Перш за все, потрібно грамотно скласти план і визначитися з матеріалами.

План 1

Дитяча конструкція може бути не лише дерев’яними, але і картонної. Хоча саме деревина, як сировину для будівництва, оптимальна з багатьох причин:

  • деревина, на відміну від картону, більш довговічна і міцна (що важливо для будівництва дитячого будиночка);
  • дерево передбачає можливість декорування гарними різьбленими елементами, що дуже приваблює дитину;
  • однозначно, дерев’яна споруда більш естетична, ніж виріб з картону.


Але все ж таки, навіть незважаючи на достоїнства деревини як матеріалу для побудови дитячого ігрового будиночка, потрібно визначити місце розташування майбутньої конструкції. І тут багато батьків вважають, що для квартири кращим все-таки буде картонний варіант, або тканинна намет. Вони займуть набагато менше місця, їх будівництво не принесе багато сміття, а при необхідності прибрати таку конструкцію буде куди простіше.

Визначаємо розміри дитячого будиночка

Наступний етап — розрахунок параметрів і розмірів споруди.

План 2

Дитині має бути комфортно і цікаво перебувати у своїй «фортеці», тому чим більше буде в ній вільного простору, тим краще. Якщо планується зведення будиночка поза квартири (наприклад, на дачній ділянці або у дворі приватного будинку), також вибирайте площа вільніше.

Дитячий дерев’яний будиночок своїми руками

Якщо все ж вирішили побудувати дерев’яний будиночок, зверніть увагу на варіант з брусів. Спочатку збираємо каркас, потім оббиваємо його дошками. Товщина їх повинна бути не менше 2 см, в ідеалі — 3-4 см. Так, конструкція прослужить довго, при цьому не буде виглядати занадто масивною.

План 3

Наступний крок — зведення даху. Її готовий каркас, зібраний таким же способом, що і стіни, кріпиться до стінок, потім оббивається точно також дошками.

За великим рахунком, будиночок для малюка готовий. Але для більшої безпеки і привабливості його слід покрити фарбою або лаком. Тут все залежить тільки від вашої винахідливості і фантазії.

Конструкція може бути монотонною або різнобарвною, мати простий або більш казковий вигляд.

А для більшої схожості з цим будинком дах дитячої будівлі можна прикрасити штучної черепицею з пінопласту, яку потім пофарбувати.

Екстер’єр будинку може бути абсолютно будь-яким, починаючи з звичайної коробки і закінчуючи вигадливою архітектурою з другим поверхом, гіркою, сходами або башточками. Все буде залежати від площі квартири або дачної ділянки.

Дитячий будиночок в квартирі

Звичайно, якщо у вас є власний будинок або дачну ділянку, то реалізувати ідею будівництва дитячого будиночка не складе праці. Але багато батьків виховують рідне чадо в квартирі і не мають можливості регулярно виїжджати в село або на дачу. Так чи інакше, таке положення не повинно стати причиною відсутності у дитини власного ігрового простору.

Насправді, організувати в квартирі дитячий будиночок набагато простіше, ніж зводити складну дерев’яну конструкцію на вулиці. Просто матеріали знадобляться зовсім інші. Прекрасною ідеєю навіть для самої компактної квартири буде зведення будиночка з тканини.

Дитячий будиночок (намет) з тканини

Принцип виготовлення подібної конструкції такий, що тканина натягується на стіл (бажано квадратний). Тут все дуже просто. Вимірюємо стіл (висоту ніжок, ширину і довжину стільниці) і купуємо необхідну кількість матеріалу. Краще віддати перевагу більш щільним тканинам.

Дуже цікаво виглядають конструкції, зібрані з різноманітних шматочків тканин різної фактури. Вікна в такому будинку можна зробити з поліетилену, вхід обладнати защипками або блискавкою. Чудова ідея — розфарбувати будиночок яскравими фарбами (обов’язково безпечними для малюка!), зобразивши на стінках улюблених казкових героїв або чудесні пейзажі. На підлогу можна постелити невеликий щільний м’який килимок або матрац.

Ігровий будиночок з тканини буде оптимальним і в тому випадку, коли квадратні метри квартири не дозволяють спорудити навіть картонний варіант конструкції. Таку намет легко розібрати і дуже зручно зберігати в складеному вигляді.

Картонний дитячий будиночок своїми руками

Не менш ефектною може бути картонна «фортеця» для малюка. Якщо для зведення дерев’яного будиночка все ж необхідно володіти деякими навичками плотничества і мати достатньо вільної площі, то при будівництві картонній конструкції ці нюанси не такі й важливі. Буде достатньо наявність необхідної кількості картонних коробок, чудову фантазію, винахідливість і чітке уявлення планованого проекту.

Для прикраси стін можна скористатися оракалом, який часто застосовують в оформленні вітрин, або звичайні фарби. Всі отвори (двері, вікна) вирізаються канцелярським ножиком. З великої кількості коробок можна зібрати цікаві складні конструкції з переходами і тунелями. Вообщем, результат залежить тільки від вашого креативного мислення та уяви.

Дитяче ліжко-будиночок

Зовсім функціональний і практичний варіант для дитини — дитяче ліжко у вигляді будиночка. Така конструкція відіграє подвійну роль в кімнаті малюка. З одного боку — це спальне ложе, яке у вигляді чарівного будиночка ще може і служити прекрасним затишним ігровим куточком для малюка.

Як бачите, зробити дитячий ігровий будиночок в домашніх умовах зовсім нескладно. Така робота не вимагає значних матеріальних витрат і тривалого часу на сам процес. Зате можете не сумніватися, дитині така чудова споруда принесе море щастя і задоволення!

Теги: Дача, Заміський будинок