Вибір меблів в кімнату хлопчика – процес відповідальний і захоплюючий. Адже потрібно врахувати масу факторів – специфіку кімнати, сімейний бюджет, бажання дитини, а також продумати стиль та облаштування в цілому. Сучасні виробники дитячих меблів випускають настільки різноманітні і оригінальні моделі, що іноді досить складно визначитися з найбільш підходящим варіантом. Як зробити правильний вибір? Поради дизайнерів з яскравими прикладами на фото допоможуть вирішити задачу.

Фактори, які слід врахувати

Перед покупкою меблів в кімнату хлопчика насамперед слід врахувати кілька ключових моментів:

  • розмір приміщення. Ідеальний варіант для маленької дитячої – меблі-трансформер або вбудована меблі. Для великої кімнати можна планувати цілі комплекси з ігровою зоною і дворівневої ліжком;

  • вік дитини. Як правило, при облаштуванні дитячої для малюка дизайнери рекомендують враховувати не тільки грайливий справжній вік, але і майбутні інтереси підлітка. У даному випадку слід віддати перевагу більш універсальному дизайну та меблів. Хоча при бажанні і фінансової можливості з часом завжди можна кардинально поміняти обстановку;

  • інтереси та захоплення. Цей аспект, скоріше, більше стосується оформлення кімнати хлопчика в більш свідомому віці. На фото наведені чудові яскраві приклади облаштування дитячої морської, автомобільної, спортивної, музичної та іншої тематики.

  • характер. Важливий чинник, який істотно впливає на вибір. Так, якщо дитина активний, рухливий, енергійний, є сенс придбати меблі з ігровими та спортивними елементами. Спокійним, посидючим, музичним натурам більше підійде лаконічний варіант без надмірностей.

Яку вибрати меблі?

Меблі в дитячій повинна бути мобільною і ергономічною, щоб у будь-який момент можна було легко поміняти обстановку, розширити ігрову зону або ж зовсім оновити інтер’єр. Для цих цілей купуються багатофункціональні конструкції, трансформери, здатні перетворитися з робочої зони в спальне місце і навпаки.

Матеріали і якість – перше, на що необхідно звертати увагу при покупці. Від цього залежить довговічність і міцність меблів, а також безпеку господаря кімнати. Заздалегідь ознайомтеся з сертифікатами якості ще в магазині. Уникайте моделей із гострими кутами і не забудьте передбачити наявність систем амортизації. Самий екологічний тип меблів – моделі з МДФ або необробленого дерева. Подбайте, щоб фарба для меблів була на водній основі, а її покриття не містило токсичних речовин. Всі поверхні повинні бути стійкими до можливих навантажень і легко митися. Оптимальний матрац на ліжко – ортопедичний.

Дуже зручні і практичні вертикальні стелажі і шафи з безліччю полиць і ящиків. Так, кожну книжку, іграшку, сувенір завжди можна прибрати на своє місце. За допомогою модульної меблів можна розширити можливості кімнати, відповідають потребам дитини, при цьому зберегти цілісність стилю інтер’єру.

Якщо в кімнаті проживають два хлопчика, то кращим варіантом ліжка буде підйомна вертикальна або двоярусна модель. А ось від корпусних меблів краще відмовитися.

На замітку: заощадити бюджет допоможе меблі, що регулюється під зріст дитини. Найчастіше це стільці, столи, спортивні комплекси

У маленьких кімнатах неможливо провести повноцінне зонування, в даному випадку підбирається трансформовані і знімна меблі.

Захоплюючий дизайн меблів в дитячій кімнаті хлопчика

Як вже згадувалося раніше, основні тематики оформлення дитячої для хлопчиків наступні:

  • морська — з кораблями, піратами, островами;

  • технічна – з автомобілями, поїздами, літаками;

  • спортивна – з розвиваючими спортивними комплексами для інтер’єру (з турніками, кільцями, тренажерами, шведською стінкою);

  • музична – відображає музичний смак дитини, створює комфортну атмосферу для занять улюбленим хобі;

  • пізнавальна – з картами, прапорами, глобусом; для допитливих дослідників і школярів.

Якщо креативний тематичний дизайн вимагає більше коштів для реалізації, то традиційний класичний з однотонними меблями цілком доступний. Та й не кожен батько захоче міняти інтер’єр через кілька років, коли дитина подорослішає.

В універсальному лаконічному оформленні кімнати хлопчика оптимальними будуть блакитний, синій, коричневий, білий колір, а також будь-які пастельні відтінки. Робочу зону краще оформити більш яскравими тонами, щоб дитина активувався і налаштувався на навчання. Місце відпочинку варто відокремити спокійними пастельними кольорами. Така гама не стомлює очі і сприятливо впливає на психіку дитини.

Облаштування кімнати хлопчика у різний віковий період

В кімнатці новонародженого необхідні меблі, крім ліжечка – столик для сповивання, манеж, комод. Ігрова зона тут займе велику частину простору.

Для хлопчика дошкільного віку багато меблів не потрібно, а робоча зона співпаде з ігровою. Шафи і стелажі призначені для зберігання іграшок і дитячих книжок.

Кімната для школяра повинна бути оснащена всіма необхідними функціональними зонами. Тому облаштування комфортного робочого місця, установлення високих вертикальних стелажів, знімних перегородок, подіуму з ящиками допоможуть вмістити всі предмети для навчання. Звичайно, захаращувати приміщення не варто — крім робочої зони та місця відпочинку, в приміщенні повинно бути досить вільного простору.

Нижче на фото наведені приголомшливі приклади облаштування кімнати підлітка і дитячої кімнати для двох хлопчиків, де можна побачити меблі на будь-який смак — креативні і більш лаконічні варіанти дизайну.

Меблі в кімнату підлітка

Меблі в дитячу кімнату для двох хлопчиків

Теги: Дитяча, Меблі