Сьогодні навряд чи можна уявити домашній затишок без м’якого дивана. Мабуть, це самий зручний і практичний варіант облаштування м’якими меблями вітальні, спальні і навіть на кухні. Модельні і кутові, розкладні і прості, тримісні та одномісні, з широким асортиментом кольорів варіанти дозволяють вибрати оптимальну модель для будь-якого інтер’єру.

В сучасний час все більше популярними стають дивани з механізмом клік-кляк, що поєднують в собі максимальну функціональність і стильний зовнішній вигляд.

Диван з механізмом клік-кляк: особливості використання

Подібна система трансформації для багатьох виявляється абсолютною новинкою. Технологія придумана у Франції і являє собою цілісний механізм, який відрізняється простотою, безшумністю і надійністю. Саме завдяки цим якостям конструкція клік-кляк стала такою популярною. Дійсно, сьогодні в багатьох сучасних квартирах і будинках замість традиційної громіздкою м’яких меблів зустрічаються функціональні і компактні дивани клік-кляк.

По суті, клік-кляк — це більш вдосконалена модель дивана «книжка». Основна відмінність у можливостях трансформації: якщо «книжка» могла прийняти лише два положення, то конструкція клік-кляк дозволяє розкласти диван у трьох положеннях:

  • сидячи — найоптимальніше та функціональне становище для стандартного дивана, ідеальний варіант для читання та перегляду фільмів;

  • лежачи — диван перетворюється в повноцінне спальне місце;

  • напівсидячи — спинка приймає положення під кутом 45°, оптимальне положення для розслаблення і комфорту шиї і спини.

В деяких версіях дивани з системою «клік-кляк» є можливість крім трансформації спинки, змінювати боковини, надаючи їм найзручніше для вас положення. Так, можна легко підняти підголівник дивана в положенні лежачи або сформувати підлокітники в положенні сидячи.

Принцип роботи механізму клік-кляк

Перетворення конструкції дивана в те чи інше положення здійснюється дуже просто: зробити ліжко з сидячого положення можна піднявши сидіння вгору до моменту, поки спинка виявиться чітко в горизонтальному положенні, а сам механізм зафіксується. Після чого слід опустити сидіння.

Процедура складання дивана також проста, тільки здійснюється в зворотному порядку. Дуже важливо звертатися з механізмом максимально плавно і м’яко, тільки так він прослужить вам довгі роки.

Якщо спинку до кінця не опускати, зупинившись після першого клацання, характерного для механізму, то конструкція виявиться зафіксованої в положенні напівсидячи. У такому вигляді диван чудово підійде для розслаблення, оскільки наполовину опущена спинка в поєднанні з ортопедичним матрацом є самим сприятливим положенням для хребта.

Саме принцип механізму клік-кляк поєднує в одному дивані всі комфортні для людини положення.

Рекомендації щодо правильної експлуатації дивана клік-кляк

Щоб стильний диван служив якомога довше, за ним потрібно ретельно доглядати:

Механізм будь-якого дивана повинен бути добре змазаний. Для цього важливо використовувати якісні фабричні олії. Якщо механізм потребує заміни, найкраще поміняти відразу обидві сторони — так конструкція прослужить довше.

Також слід вжити заходів, якщо ви чуєте звуки при складанні дивана: незначний клацання вже сигналізує про неправильну роботу механізму. Важливо вчасно це помітити, інакше в процесі експлуатації одна сторона може не витримати навантаження.

Порада: перемикайте механізм на інше становище дуже обережно і дотримуйтеся перелічених рекомендацій — так диван прослужить набагато довше.

Переваги стильного дивана клік-кляк

Чим же так привабливий цей диван? Перерахуємо основні його переваги:

  • практичність — можливість вибирати положення лежачи, сидячи або напівсидячи;
  • довговічність — гарантія надійного механізму при правильній експлуатації;
  • рівне комфортне спальне місце для двох;
  • зручне зберігання постільної білизни та інших речей в ящику знизу;
  • простота догляду — чохли з дивана і подушок легко знімаються і перуться в пральній машині.

Поряд з перевагами слід відзначити і деякі недоліки подібної меблів. Багато акцентують увагу на тому, що кожен раз при розкладанні доводиться висувати диван, що доставляє певні незручності, особливо в умовах малогабаритних приміщень, для яких, власне, і отримуються такі функціональні дивани.

Але ця проблема цілком вирішувана. Куди більш істотним недоліком вважають відносну крихкість самого механізму, який не виносить грубої сили і неграмотного обігу. Крім цього, власники диванів кажуть, що з часом підьомний механізм боковин слабшає і перестає працювати.

Диван клік-кляк — дійсно розумне рішення для малогабаритних квартир і любителів меблевих нововведень. Це прекрасна можливість у будь-який момент отримати ще одне спальне місце. Завдяки зручному механізму, різноманітності матеріалів виготовлення і широкій колірній палітрі, особливо полюбилися такі дивани молоді.

Теги: Меблі