Ремонт та облаштування двокімнатної квартири слід починати виходячи з того, хто тут буде жити — одна людина, сімейна пара або батьки з дитиною. Тільки після цього можна планувати функціональне зонування кімнат:

  • для однієї людини або подружньої пари приміщення логічно розділити на вітальню і спальню;

  • для сімейної пари з дитиною одну кімнату виділяють для дитячої, друга стає одночасно і вітальнею, і спальнею.

Розглянемо в деталях приклади дизайну двокімнатних квартир різної квадратури, ідеї функціонального зонування, варіанти перепланування, а також оригінальні рішення стилістичного оформлення, актуальні в 2018 році.

Дизайн двокімнатної квартири 44 кв. м

У Москві такі квартири відносять до найбільш поширеною серії стандартних. Ще з кінця 70-х до початку 00-х переважно будували будинки п-44, а після замінили злегка модифікованими 17-поверховими п-44т. У нових квартирах планування схожа на попередню, різниця лише в наявності еркера на кухні.

Проте, багато дизайнерів вважають таке житло не достатньо продуманим і часто допрацьовують наявну планування. Зазвичай варіантів небагато — приєднання балкона, об’єднання санвузла.

У виняткових випадках представляється можливість об’єднати кухню і кімнату (коли стіна між цими приміщеннями не несе). Стелі в будинках п-44т досить високі, що дозволяє облаштування натяжних або багаторівневих складних конструкцій.

Дизайн двокімнатної квартири 60 кв. м

Проекти двокімнатних квартир 60 кв. м в новосройках відрізняються продуманим і комфортним розташуванням кімнат і функціональних зон, так що проблем з переплануванням бути не повинно. Більш того, деякі забудовники навіть в одному будинку передбачили кілька різних варіантів проектів. А іноді при укладенні договору ще на етапі будівництва є можливість самостійно провести планування.

Дизайн двокімнатної квартири хрущовки

Без перепланування двокімнатних хрущовок дизайнери не є можливим комфортне житло. Маленькі кімнатки з низькими стелями, тісний коридор, санвузол, немов склеп беззастережно вимагають кардинальних перетворень. Благо корекцію житлового простору можна зробити без проблем, адже в більшості таких квартир внутрішні стіни, що несуть, та ще й цегляні, що значно спрощує їх демонтаж.

Дизайн 2-кімнатної хрущовки передбачає два найпоширеніших типи перепланування:

  • демонтаж перегородки, що розділяє кухню і кімнату, і отримання кухні-вітальні-їдальні та спальні;

  • демонтаж стіни між кімнатами з метою отримання квартири-студії. Як варіант, можна прибрати обидві перегородки і скоротити площа спальної кімнати, встановивши стіну з гіпсокартону. А можна і простіше виділити зону спальні ширмами або стелажем;

  • додати площі можна, приєднавши балкон до кімнати;
  • знос стіни між ванною і туалетом дозволяє отримати близько 2 кв. м корисної площі.

По суті, можливості перепланування залежать від технічних характеристик споруди — віку будинку, розташування вікон, дверей, несучих стін. Так чи інакше, перепланування вимагає узгоджень, тим більше якщо переноситься санвузол, інженерні комунікації або порушується несуча стіна.

Функціональне зонування

Легко і ефективно організувати простір можна за допомогою зонування. Воно дозволяє умовно розділити приміщення на кілька «острівців», у кожного з яких своє функціональне призначення. Сьогодні дизайнери найчастіше воліють використовувати наступні варіанти зонування:

Кухня-їдальня-вітальня. На кордоні двох кімнат (кухні та вітальні) облаштовують обідню зону. Якщо дозволяє площа вітальні, тут ще можна виділити зону під кабінет.

Вітальня-спальня. Той випадок, коли одна кімната стає дитячої, а друга — просто багатофункціональною. Ефект зонування досягається за рахунок перегородки або модульних меблів (диван-ліжко або ліжко ховається в шафу).

Вітальня (спальня)-гардеробна. Відкритий або закритий гардероб може виконувати функцію перегородки між зонами, а може бути великою місткою шафою.

Вітальня (спальня)-кабінет. В окремої вітальні, не суміщеної з кухнею, легко виділити робочий куточок, який буде кабінетом. Розділити кімнату можна, наприклад, стелажем-перегородкою двостороннього типу. Зону кабінету можна виділити і в спальні, тим більше якщо ліжко складається в шафу.

Визначаємо стиль

Звичайно, у виборі стилістичного рішення для двокімнатної квартири у першу чергу потрібно орієнтуватися на власні уподобання, а сучасні ідеї дизайну 2018 допоможуть зробити інтер’єр гармонійним, вишуканим і особливим.

Наболіле питання, яке постає перед господарями 2-х кімнатних квартир: оформити квартиру в єдиному стилі або вибрати різний дизайн для кімнат? Безумовно, загальний стиль об’єднує простір, робить його цілісним і логічним. Таке рішення — оптимальний варіант у квартирах з прохідними кімнатами. Єдиний дизайн передбачає загальну стильову концепцію, але в той же час дає можливість вибору тенденцій, квітів, акцентів.

Значну роль відіграють розміри приміщення та його технічні параметри. Доведеться постаратися, щоб, припустимо, витримати стилістику еклектики у двокімнатній квартирі 50 кв. метрів, та так, щоб приміщення не «потонуло» в достатку виразного декору і аксесуарів. Однак в квартирі 70 кв. метрів вже можна дозволити собі частково реалізувати цю ідею.

Скандинавський стиль

В останні роки цей стиль став особливо популярним. І не дивно, адже лаконічний, легкий, виключно податливий, витончений скандинавський дизайн можна реалізувати як в розкішних просторах приватного будинку, так і в малогабаритній міській квартирі. Простір — незагроможденності, відкритий, світлий. Легкість пастельних відтінків підкреслюють соковиті фарби текстилю, аксесуарів і декору, додають затишок і тепло. Колірна гамма у нордичному дизайні заснована на комбінації білих стін, природних відтінків меблів з натуральної деревини та ефектного акцентного декору. В обробці використовуються натуральні і наближені до них текстури і матеріали.

Лофт

Стиль лофт — це перш за все зручний, вільний, еклектичне і невимушене простір. І зовсім не обов’язково імітувати в квартирі бункер або перетворювати житло в стару фабрику. Елементи нині модного лофта можна застосувати в будь-якому інтер’єрі. Тільки уявіть: нову не облаштовану квартиру без ремонту можна стильно оформити навіть з досить скромним бюджетом. Варто тільки використовувати в обробці матеріали і предмети, які, здавалося б, підходять лише для вулиці: металеві елементи, труби, цегла, необроблені деревні поверхні і т. д.

Мінімалізм

Своєрідне перевтілення японського стилю, де головне — простота, лаконічність, функціональність, елегантність, а раціональна складова переважає над декоративною. В цілому це якась геометричність інтер’єру, поєднання бездоганного простору і практичності, де у кожного елементу своє функціональне призначення.

Але мінімалізм — це не означає повну відмову від оригінального декору: поодинокі виразні акценти привнесуть емоційність, підбадьорять інтер’єр. Нерідко креативні дизайнери грають на контрастах, використовуючи екзотичні елементи в мінімалістському інтер’єрі — несподівані форми і матеріал тільки вигідно підкреслюють унікальність і сучасність стилю.

Хай-тек

Якесь художнє переосмислення інновацій і високих технологій. Головні риси хай-тека — чіткі лінії, максимум функціоналу, однотонні поверхні, мінімальна фактурність, велика кількість заліза і скла. Основні кольори — чорний, білий, світло-сірий, металік, допускаються яскраві вкраплення колірних акцентів.

Освітлення в хай-теке білого холодного спектру і ніяких витончених форм. Велика кількість природного світла і максимум вбудованих світильників. Галогенні підвісні лампи і геометричні форми освітлювальних приладів — все це в традиціях сучасного стилю.

Декор — максимально стриманий. Головний принцип — менше аксесуарів, більше техніки.

Не менш актуальні в 2018 році такі вишукані стилі, як прованс, модерн, контемпорарі, кантрі, середземноморський, ар-деко, еклектика і, звичайно ж, неперевершена класика.

Теги: Ідеї облаштування