Якщо ви плануєте ремонт у квартирі, площа якої не перевищує 45 кв. м, якщо ламаєте голову над тим, яким чином розмістити всі функціональні зони, необхідні для нормального проживання і при цьому створити затишну та комфортну обстановку, то наступний дизайн-проект однієї німецької квартири може послужити для вас натхненням. Строгі і лаконічні форми, однотонні колірні рішення і прості моделі меблювання здатні змінитися, якщо додати в оформленні кімнат трохи креативу – яскраві акценти, цікавий настінний декор і оригінальні дизайнерські ідеї. Давайте разом подивимося, як господарям німецьких апартаментів скромних розмірів, спільно з дизайнером, вдалося облаштувати житло в сучасному стилі з творчим підходом до декорування.

Якщо ваша квартира не може похвалитися великою площею, а облаштувати необхідно повноцінну спальню, виділити окреме приміщення для ванної кімнати, не забути про вітальню і місце для трапез – завдання перед вами стоїть непросте. Очевидно, що будь-яке розташування функціональних сегментів вашого житла буде припускати однотонну обробку. Для кімнат скромних розмірів краще відмовитися від шпалер з принтом і зупинитися на світлих колірних рішеннях, таким чином ви не тільки візуально розширите скромне простір, але і підготуєте ідеальний фон для настінного декору.

Але це не означає, що у вас не залишиться можливостей для інтегрування акцентів в інтер’єр приміщення за допомогою обробки. По-перше, можна використовувати більш яскраві кольори для оформлення акцентних стін. По-друге, акценти бувають і фактурні. Саме до такого дизайнерського прийому і вдалися оформлювачі німецької квартири – використовували цегельну кладку, пофарбовану в білий тон в якості фактурного акценту. Таким чином, дизайн квартири набуває деяку брутальність, відгомони індустріального стилю дозволяють створити оригінальний фон для художніх творів, які прикрасять стіни і привнесуть колірне різноманітність в інтер’єр.

Розглянемо, яким чином господарям квартир Німеччині вдалося розмістити на парі десятків квадратних метрів вітальню, їдальню та кухню. Простір кухні відділене від основного приміщення з допомогою стіни-ширми, яка служить основою для вбудовуваного кухонного гарнітура. Друга частина меблевого ансамблю з побутовими приладами, робочими поверхнями і системами зберігання розташована паралельно.

Білосніжна виконання кухонних фасадів – найбільш бажаний варіант для функціональної зони, в якій немає природного освітлення. Білосніжна ідилія поширилася не тільки на колір гарнітура, вбудованого від підлоги до стелі, але і на побутову техніку і кухонні аксесуари.

Після біло-сірих тонів кухонного простору погляд вимагає яскравості, і їдальня зона в цьому плані виправдовує всі очікування. Колоритна обідня група з яскравого столу і стільців різних кольорів здатна підняти не тільки настрій, але і апетит.

Між їдальнею і вітальнею зоною відкрите планування, дозволяє не тільки зберегти свободу переміщення між функціональними сегментами, але і дозволити приміщенню заповнитися світлом від двох великих вікон, що для кімнат скромною квадратурою вкрай важливо.

М’яка зона вітальні представлена простій і лаконічній меблюванням, але не позбавлена при цьому затишного комфорту та очевидною функціональності. Оббивка в сірих тонах не привертає уваги, але неймовірно практична і відмінно поєднується з будь-якими додатковими елементами інтер’єру – освітлювальними приладами, настінних і підлогових декором, столиками-підставками.

Відмінна ідея для віталень скромних розмірів – вбудовані відкриті полиці для книг і всяких дрібниць, як альтернатива великим шафах, які мають досить монолітний вигляд. Білосніжна виконання книжкового стелажа робить його конструкцію візуально практично невагомою, надає всьому образу приміщення світлі, легкі і чисті нотки.

В приміщенні спальні все просто і лаконічно – білосніжна оздоблення, мінімум меблів, переважно настінний декор. І знову дизайнер в якості акцентной стіни біля ліжка пропонує варіант з вибіленої цегляною стіною. Невелика кімнатка здається просторіше завдяки світлій обробці і природному освітленню, що йде від великого вікна.

Невелика вбудована система зберігання у вигляді шафи-купе – ідеальний варіант для квартири скромних розмірів, в яких немає ніякої можливості виділення окремого приміщення під гардеробну і навіть в просторі спальні немає можливості зонування місця для зберігання гардеробу і підбору щоденного образу.

Біля спальні розташована ванна кімната, інтер’єр якої цікавий не тільки з точки зору оригінальної форми приміщення і незвичайного розташування сантехніки, але і вибраних колірних рішень. Білосніжні стіни утилітарного приміщення ефектно розбавлені яскравим акцентом – червоним кольором оформлення стіни над ванною.

В приміщенні ванної кімнати, де буквально немає жодного вільного квадратного сантиметра, візуально розширити простір допоможе не тільки білий колір обробки, але і дзеркальні поверхні без рам.

Теги: Дизайн-проект