Якщо кімнати вашої квартири не можуть похвалитися великою квадратурою, якщо вам необхідно розміщувати в одному приміщенні два і більш функціональні зони і при цьому хотілося б зберегти відчуття простору і свободи, то дизайн-проект однієї пекінської квартири може бути вам корисний. У приміщеннях середніх розмірів дизайнерам, спільно з господарями квартир, вдалося розмістити не тільки всю необхідну меблювання, але і не обмежувати себе в декорі, зберігши легкість і свіжість образу житла. Розглянемо на прикладі двох кімнат – вітальні та спальні, як це у них вийшло. Простір вітальні ділиться на дві функціональні зони – місце відпочинку і їдальня. Розглянемо спочатку сегмент відпочинку з м’якими меблями і відео-зону.

Завдяки білосніжною обробці, високих стель і великим панорамного вікна, навіть кімната скромних розмірів здається просторою. Очевидно, що на тлі білих стін меблі будь-якого кольору буде виглядати виграшно, але дизайнери вирішили не ризикувати і використовувати виключно природні відтінки при виборі предметів м’яких та корпусних меблів. Модульний диван зі світлою оббивкою — не тільки здатний розмістити кілька людей перед телевізором або для бесіди, але і стати спальним місцем для осіб, що залишилися з ночівлею.

Не тільки білосніжна оздоблення стелі і стін сприяє візуальному розширенню простору, великі дзеркала майже від полку до стелі візуально змивають межі приміщення. Світла облицювання підлогового покриття і золотисті відтінки в меблів і освітлювальних приладах чудово вписуються в світлу палітру кімнати, надаючи інтер’єру деякий шик.

Безумовною окрасою цієї зони став старовинний шафа ручної роботи з мереживною різьбленням. У дизайні вінтажній системи зберігання видно східні мотиви, які актуальні і в сучасному інтер’єрі житла.

Буквально в кроці від зони відпочинку вітальні розташувалася компактна обідня група, яка стала основою сегмента їдальні. Легкий круглий стіл зі стільницею, виконаної «під мармур» і стільці з прозорого пластику створили неймовірно легкий, майже невагомий ансамбль.

У пекінської квартирі багато систем зберігання, деякі з них являють собою вбудовані шафи, що займають простір від підлоги до стелі. Ось і їдальня зона розташувалася на тлі шафи зі світло-сірими фасадами. Ця система зберігання окрім своєї основної функції, є зонирующим простір елементом.

Завершує образ столового сегмента вишукана люстра з позолоченим каркасом і білосніжними плафонами. Очевидно, що для різних функціональних зон необхідний свій джерело світла. І хоч люстри у вітальні і їдальні різні по дизайну, їх пов’язує однаковий вибір матеріалу підстави конструкції, що призводить до створення єдиного гармонійного образу всього приміщення.

В апартаментах, розташованих в Пекіні трохи настінного декору, хоча білосніжний тон стін виступає в якості ідеального фону для художніх робіт. Але ті невеликі картини, що знаходяться на стінах пекінської квартири, виглядають дуже ефектно, притягують погляди.

Далі переходимо в спальню скромних розмірів. Очевидно, що для кімнати з такою невеликою площею білосніжна оздоблення стін і вибір світлої панелі для виконання меблювання був одним з небагатьох варіантів оформлення. Ширина кімнати не дозволяє розташувати ліжко з доступом по периметри, тому її ногах впирається в систему вбудованих шаф.

Далеко не в кожній міській квартирі є можливість організації вбиральні в окремому, нехай і невеликому приміщенні. Більшості господарів стандартних квартир доводиться облаштовувати всі системи зберігання одягу, взуття та аксесуарів безпосередньо в спальні. Єдине, що можна зробити для «полегшення» досить монументального вигляду систем зберігання, розташованих від стелі до підлоги – вибрати світлу колірну гаму для виконання фасадів.

В іншому кінці кімнати знаходиться ще одна система зберігання з унікальним, неповторним дизайном. Темний шафа-гардероб невеликого розміру цілком здатний стати фокусною центром кімнати, перетягнувши на себе увагу навіть від центрального предмета меблів в спальні – ліжка.

Як відомо, систем зберігання багато не буває. Напевно, саме цим принципом керувалися господарі пекінської квартири, оформляючи своє житло. Тим, кому такий раритет дістався у спадок або його вдалося знайти в антикварному магазині, не відмовляться від можливості блиснути унікальним предметом меблів, навіть в абсолютно сучасному інтер’єрі.

Незвичайний декор з східними мотивами прикрашає фасад шафи-гардероби. Різьба по металу виглядає розкішно, особливо на темному тлі.

Завершує образ світлої спальні з темними акцентами розкішна люстра з трьома ярусами скляних декоративних елементів. Темний колір підстави підвісного світильника відмінно поєднується з колірною палітрою старовинної шафи.