Судячи з інтересу до заголовка цієї статті, ви є тією людиною, яка мріє і горить бажанням перетворити свою однокімнатну квартиру в комфортабельне приміщення. Природно постає запитання, як це зробити? Про це і піде мова в цій статті.

Відразу хочеться звернути вашу увагу на одну особливість «перебудови»: не слід забувати, що квартира повинна бути не тільки функціональною. Стильність і затишок теж входять в завдання щодо зміни її вигляду. Слід виконати її дизайн, щоб у ній було все необхідне для вас, але без шкоди простору. Що необхідно – це вже вирішувати вам. Застосовуючи різні варіанти дизайну, можна свою кімнату «однушку» перетворити в досить-таки привабливу квартиру.

Але тут треба зробити уточнення. Одна справа, коли власником кімнати є холостий чоловік, і зовсім інша, коли в ній живе молода сім’я. Тому в кожному випадку потрібен свій підхід.

У першому випадку достатньо такого варіанту.

Для молодої сім’ї вже потрібно, як мінімум, така однокімнатна квартира.

З чого почати?

З плану. Робимо план своєї однокімнатної квартири з урахуванням своїх запитів до неї. Головне завдання — це збільшення простору, як фізичного, так і візуального. Для реалізації задуманого, в першу чергу, слід грамотно виконати перепланування квартири. При цьому не слід забувати про дотримання її законності. Проект перепланування не повинен бути обов’язково затверджений відповідними службами.

Найпоширенішим і легким варіантом збільшення фізичного простору є ліквідація стін-перегородок між основним приміщенням і допоміжними. Найчастіше забирається перегородка між залом (якщо завгодно, вітальні) і кухнею. Об’єднання з кухнею – не кращий варіант, тому що кухня повинна бути відокремлена від загального простору квартири. Не всі запахи кухні пестять нюх. Але ваше бажання перебувати у вільному просторі відсуває на другий план цей негатив. Зрештою, з кухні доносяться частіше смачні запахи.

Зонування об’єднаного простору

Але, ламати – не будувати, голова не болить. Після демонтажу стіни між кухнею і кімнатою, постає питання, від якого починає боліти голова – як виділити потрібні зони?

Почнемо з виділення зон вітальні і кухні. Найчастіше зонування виконується з допомогою дизайну стелі, підлоги. Це може бути відміну покриття та кольору зон, різні рівні стелі, підлоги.




Правильно розставлені меблі допоможе виділити зону кухні. Це може бути барна стійка, обідній стіл або диван.



В результаті об’єднання простору вітальні і кухні, відкриваються широкі можливості для перетворення дизайну квартири. Але для цього потрібно знати, що ви хочете отримати в результаті цих перетворень.

Вся робота по зміні дизайну в однокімнатній квартирі спрямована на якісне підвищення комфорту проживання в ній. Щоб його поліпшити, треба виділити робочу зону і зону відпочинку. Найпростішим способом виділити ці зони є встановлення простих по конструкції перегородок. Вони можуть бути плетені, вітражні, тканинні, у вигляді дерев’яної сегментованої рами. Як правило, перегородки більше символічні.




Зонування однокімнатної квартири також можна виконати за допомогою меблів. Відразу обмовимося, громіздкі шафи без жалю слід прибрати з квартири. Заради комфортного цього позбавляємося від минулого. Для розмежування зон можна використовувати стелажі, дивани. Правильна розстановка меблів допоможе розширити простір кімнати, одночасно з цим виділивши функціональні зони.



Чарівні властивості колірної гами, аксесуарів

Наступним етапом буде вибір колірної гами, яка має не меншу значення в дизайні квартири, ніж планування та меблі. При правильно підібраною кольоровою гамою, ваша однокімнатна квартира візуально стане більше. Адже ви цього в першу чергу хотіли, приступаючи до її дизайну? Для досягнення цього ефекту бажано вибирати світлі, теплі тони.



Стеля і стіни в світлих тонах дозволить збільшити висоту вашої кімнати, навіть якщо вона менше трьох метрів. За допомогою майстерно виконаного дизайну стелі і стін, досягається візуальне збільшення простору. Допомагає підсилити цей ефект висоти або вбудовані невеликі розміром світильники на стелі. А ось низько висять люстри, та до того ж ще й громіздкі, зведуть нанівець всі ваші старання по збільшенню простір кімнати.



Довгі штори також додають ефект висоти. Тут навіть не критичний їх колір. Це можуть бути штори і світлих і темних тонів. Це вже залежить від вашого смаку. І все ж краще використовувати світлі тони. Колір штор повинен гармонувати з кольором стін.



Особливої уваги в дизайні кімнати вимагає меблі. Її роль в дизайні однокімнатної квартири не можна недооцінювати. Крім розмірів і розстановки, важливу роль відіграє колір меблів. Щоб досягти максимального ефекту від дизайну, меблі повинна бути світлою.



Відмінним дизайнерським рішенням по збільшенню простору квартири буде використання складних меблів. Найчастіше цю роль відіграє ліжко, яка без особливої праці ховається в шафу. Геніальне рішення. Два квадратних метри вільного простору протягом дня. Для молодої сім’ї — це ціла дитячий майданчик.


Хорошим варіантом збільшення простору може бути демонтаж перегородки між лоджією і основною площею квартири. За рахунок цього можна значно розвантажити простір однокімнатної квартири. Однак цей варіант зажадає від вас додаткових витрат на утеплення стін колишньої лоджії. Хоча, може бути, вас цілком влаштує літній варіант. Що ж, теж непогано. Звільнену площу можна використовувати для розширення кухні. В цьому випадку вже не обійтися без утеплення стін колишньої лоджії.



Чудовим способом зорового збільшення простору є дзеркальні поверхні. Особливо, якщо дзеркальної буде вся стіна. Але фахівці не рекомендують установку дзеркал в місцях, де вони будуть відображати робочу зону. Найкраще місце установки дзеркальних поверхонь, де їх відображення – це передня частина вітальні.

Не забуваємо про допоміжних приміщеннях

Щоб дизайн однокімнатної квартири був повноцінним і викликав у вас відчуття добре виконаної роботи, необхідно попрацювати і з допоміжними приміщеннями – кухнею, ванною, туалетом. За рахунок раціонального використання цих кімнат, зміни їх дизайну, можна не тільки візуально, але і фізично вигідно змінити дизайн всієї квартири. Яким чином?

Розглядаємо кухню. Зводимо в цю зону все, що необхідно для приготування і прийому їжі, не забуваючи при цьому правила по дизайну кухонної кімнати. Дуже солідне простір в загальне користування можна отримати, використовуючи в дизайні навісні шафки. В них можна помістити всю посуд і кухонні прилади, які раніше були в шафах, тумбочках, сервантах, що перебувають на «просторах» вашої однокімнатної квартири.

ПредыдущийСледующий
1234

Щоб ще якось додати простір в однокімнатній квартирі, заглянемо у ванну кімнату і санвузол. При певній планування, поєднання ванної кімнати з санвузлом дасть відмінні результати. В результаті цього звільняється досить пристойне простір. В масштабах невеликої квартири, звичайно. Як це виконується технічно? Найімовірніше, перенесенням унітазу у ванну кімнату. Це вже треба виходити з місцевих умов», виконавши певну перепланування. Головне, що площа санвузла тепер можна додати до загальної.


Хорошим варіантом збільшення корисної площі однокімнатної квартири може бути заміна ванни на душ. Багато квадратних метрів не звільниться, але площа під ванною буде дуже до речі. Звільнене місце можна використовувати під туалетну тумбочку або пральну машину, яка, можливо, до цього стояла поруч з кухонним столом.

Візуально збільшити простір можна за рахунок встановлення прозорих скляних дверей, що ведуть у допоміжні приміщення. Правда, такі двері повинні мати жалюзі, які дозволяють закрити це простір в потрібний момент.

Стильові рішення

Що стосується стилю, то краще всього однокімнатну квартиру обробити в стилі мінімалізму. Тільки цей стиль допоможе вам вирішити всі питання по її дизайну. Телевізор, повішений на стіну, також звільнить деякий простір, яке було зайнято столиком для нього. Місце ліжка тільки в центрі квартири, узголів’ям у стіни. Решта меблі розподіляється по кутах.

Стиль хай-тек, його раціональність з елементами естетики, буде дуже до речі в однокімнатній квартирі.

Висновок. Чого не варто робити

Щоб домогтися бажаного ефекту від дизайну однокімнатної квартири, не варто:

  • Використовувати темні кольори при обробці стін, стелі. Темний колір викличе зворотний ефект: приміщення буде виглядати стисненим, похмурим. Це ж відноситься до імітації перекриттів.


  • Виставляючи квіти або інші предмети вжитку у віконний отвір, ви додатково зменшуєте природне освітлення, яке відіграє важливу роль у збільшенні простору кімнати. Квіти краще тримати на стіні в спеціальних кронштейнах в найбільш світлій частині кімнати. Головне, щоб вікна були вільними.


  • Робити в центрі кімнати різно рівневий стелю. Він навпаки буде гнітюче діяти на присутніх. Ефект такого стелі хороший при зонуванні функціонально різних кімнат. Не виправить ситуацію і штучне освітлення, виконане за всіма правилами, і поєднання кольорів стін і стелі.

Як ви зрозуміли, результат роботи по дизайну однокімнатної квартири повністю залежить тільки від вас. Для цієї роботи не потрібно солідних грошових коштів. Все побудовано на вашій фантазії і на нашій статті. Удачі!

Теги: Популярний