До вибору плитки для підлоги на кухні необхідно підійти з урахуванням підвищеної зношуваності поверхні. Кахельна плитка в даному випадку володіє максимальним набором корисних властивостей. Серед них:

  • зносостійкість;
  • стійкість до механічних впливів;
  • екологічність;
  • прийнятна ціна.

Одним з головних переваг такого покриття є різноманітність відтінків і візерунків.

Кольори і фактура плитки для підлогового покриття кухні

Оптимальними для використання в кухні є натуральні тони:

  • відтінки коричневого;
  • відтінки сірого;
  • відтінки зеленого;
  • білий;
  • чорний.

Тут, як і для будь-якого іншого покриття, працюють основні правила вибору відтінків. Світлі підлоги освітлюють приміщення і розширюють простір. Кахель легко миється, тому такій підлозі не страшні забруднення. Для підтримки стерильної чистоти достатньо регулярного вологого прибирання.

Темне покриття з плитки є менш марким. Крім того використання темного облицювального матеріалу є однією з найбільш популярних тенденцій вже багато років.

Цікавого ефекту вдається досягти комбінуванням різних відтінків. Велика кількість квітів, пропонованих на будівельних ринках, дозволить домогтися ідеальної гармонії підлогового покриття з іншими деталями обстановки.

Зовсім не обов’язково, щоб відтінок підлоги збігався зі стінами або меблями. Можна навіть не витримувати їх в одній колірній гамі. Контрастні підлоги вже стали популярними багато років тому і зберігають цю свою властивість донині. Але найпростішим способом врівноважити приміщення за колірною ознакою все ж є поєднання обраного підлогового покриття з ще хоча б одним предметом в обстановці кухні: фіранками, меблями, стінами або чимось іншим.

Якщо немає можливості покрити підлогу натуральним каменем, то можна використовувати імітації. Сучасні виробники виготовляють високоякісні копії мармуру, граніту, деревини, цегли і навіть текстилю.

Крім того популярним прийомом останнім часом стало використання штучно зістареного покриття. Крім того, що воно додасть приміщенню певний стиль, на ньому не будуть помітні дрібні сколи, подряпини і тріщини, отримані в процесі експлуатації.

Використання візерунків на підлогової плитці вже не так популярна, як раніше. Тим ні менш колекції багатьох виробників містять і такі моделі для любителів яскравого оформлення.

Різноманітні схеми викладання плитки для підлоги

Крім колірних рішень надати кухні оригінальності можна за допомогою різних схем викладання. Можна використовувати два різні відтінки і наклеїти їх у шаховому порядку. У підсумку вийде цікаве контрастне рішення, яке освіжить інтер’єр. При цьому слід враховувати, що інше оформлення повинно бути помірним у виборі фарб. Якщо не дотримати це правило, то кухня вийде надто строкатою.

Чотирикутну плитку однакового розміру можна викладати так, щоб шви збіглися, або так, щоб шви наступного ряду припадали на середину плитки попереднього. Вибір того або іншого варіанту залежить лише від уподобань господаря, так як принципових відмінностей ці два способи не мають.

Різноманіття форм кахельної плитки також дає простір для фантазії. Більш великі деталі підійдуть минималистическому стилю або напрямку хай-тек. Більш дрібні плитки відмінно виглядають в кухні в стилі кантрі.

Деякі способи викладання плитки чимось схожі з наклеюванням паркету. Особливо це яскраво виражено, коли для підлогового покриття використовуються деталі, за формою нагадують паркетну дошку. Такий спосіб укладання дозволить візуально змінити форму кімнати. Ефективніше всього ілюзія розширення простору буде працювати у випадку розміщення одержані «стрілок» від центру до стін кухні. Крім цього можна використовувати більш складні візерунки, наприклад, спіраль.

Ще одним оригінальним способом прикраси підлоги кухні буде застосування різних за формою і розміром плиток. З допомогою таких деталей можна створювати по-справжньому оригінальні візерунки, але для цього необхідно заздалегідь прорахувати схему укладання на всю площу кухні, щоб не помилитися з кількістю елементів. Чергувати шматочки можна по-різному. Це не буде повноцінною мозаїкою, але щось спільне у технології викладання все ж є. Наприклад, можна використовувати кілька дрібних деталей поспіль і одну велику, після чого послідовність повторитися. Найбільш популярним способом використання плитки різного розміру є наклеювання дрібних і великих деталей у рівній кількості рівномірно по всій площі кухні.

Зазвичай використовують два розміру плитки. Але можна ускладнити завдання і застосувати три або навіть чотири різновиди. Таким способом можна створити оригінальний і неповторний інтер’єр кухні.

Крім комбінації розмірів можна поєднувати глянсову і матову плитку. Таке підлогове покриття незалежно від основного кольору буде яскравим. Переливи світла на глянцевих елементах наповнять кухню світлом. А матова плитка запобігає ковзанню.

Зробити інтер’єр кухні оригінальним можна за допомогою незвичайних за формою елементів. Багато виробників поповнили свій асортимент плиткою нестандартної форми. Круглі деталі надають будь-якого інтер’єру м’якість і згладжують різкі лінії і переходи. З наклеюванням такої плитки пов’язані деякі складності. Шви між елементами можуть виглядати грубо. В якості альтернативи можуть виступити шестикутники і восьмикутники. Стикувати такі плитки набагато простіше.

Також оригінально виглядають трикутники, витягнуті вузькі смужки, ромби та інші геометричні фігури. Їх можна використовувати як окремо, викладаючи ними весь підлогу, так і комбіную різні форми між собою.

Підбирати дизайн підлогової плитки для кухні слід з урахуванням всіх особливостей приміщення. Але найголовнішим критерієм повинні стати уподобання господаря цієї кухні.

Теги: Кухня, Підлога