стиИнтерьер в морському стилі – це свіжість, легкість і простота, овіяні запахом моря, подувом легкого бризу і сонячним світлом. Існує думка, що морський стиль частіше застосовується для заміських домоволодінь, пляжних будиночків і розкішних вілл. Але використовувати мотиви морський стилістики доречно і в місті, в межах власної квартири або приватного будинку. При цьому немає потреби використовувати при оформленні приміщень предмети з яскраво-вираженою морською тематикою – розвішувати канати або купувати штори з якорями і штурвалами. Морський стиль різноманітний у своїх проявах, мотиви і способи оформлення простору, але при цьому прагне до легкості і простоті. Для того, щоб оформити кімнату або все житло в цьому стилістичному напрямку, необхідно дотримуватися світлої панелі для оздоблення поверхонь, використовувати природні кольори для виконання меблювання, часто состарівая матеріал, а також не забувати про застосування смугастого принта і біло-блакитних або синьо-бежевих варіаціях декору, освітлювальних приладів та інших елементів інтер’єру.

На прикладі інтер’єру приватного будинку, нам хотілося б продемонструвати способи облаштування житла в морському стилі. Просторі та світлі приміщення наповнені сонячним промінням, випромінюють свіжість і легкість, дарують господарям відчуття свободи і врівноваженості, емоційного спокою і умиротворення. Оформлення вітальні в морському стилі дарує приміщенню легкий, світлий і свіжий образ. Білосніжна оздоблення стелі і стін дозволяє візуально розширити простір. А підлогове покриття з натуральної деревини привносить нотку природної теплоти в досить прохолодну обстановку. Світла оббивка меблів, її натуральна текстура сприяють облаштування комфортного і зовні привабливою атмосфери, зручного облаштування м’якої зони відпочинку.

Зонування просторого приміщення відбувається на досить умовному рівні – межі сегментів відпочинку позначені меблями та килимовими покриттями. І хоч меблювання в двох зонах практично однакова, але відмінності присутні в текстилі диванних подушок, дизайні настільних торшерів і моделях супутньої меблювання – невисоких столиках і комодах.

Візуального розширення простору сприяє розподіл тональності колірної палітри від нижньої частини кімнати, оформленої в темних природних відтінках, через бежеву палітру, переважаючу в меблюванню і, рухаючись до верхньої частини приміщення, де ми бачимо вже виключно білосніжні тони. Лише незначні вкраплення яскравих, колоритних квітів в якості декору освітлювальних приладів або живих рослин, порушують світлий, пастельний колор приміщення.

Зона відпочинку біля каміна – непросто частий варіант облаштування сучасної вітальні, але і для багатьох стилістичних напрямків мало не обов’язковий атрибут комфортного і розслабляючого відпочинку у власній оселі. Якщо для північних районів декоративна складова вогнища поступається практичної за очевидних причин, то в південних регіонах нашої країни або в рамках міських квартир, де просто немає можливості зведення воздуховода, можна обмежитися лише декоративною складовою каміна як центру фокусування уваги.

Смугастий принт – одне з небагатьох обов’язкових вимог, які пред’являються до приміщень, оформленим у морській тематиці. При цьому не обов’язково використовувати біло-блакитну палітру для виконання смужок на текстилі або в якості матеріалу для абажурів підлогових або настільних торшерів, бра і навіть люстр. Найпростіше відобразити цю забарвлення в текстилі диванних подушок, покривал, також можна використовувати смужку для виконання килимового покриття або настінного декору у вигляді панно.

Морська стилістика тісно пов’язана з використанням натуральних матеріалів – деревина, плетіння з дози або ротанга, бамбукові елементи і навіть солома. У рамках міських жител, безумовно, найбільш органічно будуть виглядати предмети меблів і декору, виконані з деревини або виконані в високоякісної імітації природного матеріалу.

Відкрите планування в розподілі простору між кухонного і столового зонами, дозволяє зберегти відчуття простору і легкості, яке було присутнє у вітальні. Білосніжна приміщення з великими вікнами буквально купається в потоках природного освітлення, крім величезних вікон цьому сприяють колірні рішення в меблюванню й обробці кухні-їдальні. Білосніжні фасади кухонних шаф, перемежовуються блиском нержавіючої сталі в комплекті з текстилем меблевої оббивки в синіх тонах, створюють прохолодну атмосферу кухонного та столового простору. Предмети меблів з дерева та підлогове покриття, у свою чергу, «відповідають» за привнесення теплоти і яскравості в інтер’єр.

Оригінальна їдальня зона представлена великим обіднім столом з дерев’яною стільницею і пофарбовані в темно-синій колір ніжками, лавкою в стилі кантрі, виконаної з того ж матеріалу, що і стільниця і зручними стільцями з металевим каркасом і м’якими сидіннями. Завершують образ зони для сімейних трапез і прийняття званих обідів композиція з трьох підвісних світильників з елементами з прозорого пластику та нержавіючої сталі.

Спальня в морському стилі – це умиротворення, спокійний сон, легкість і простота. У такому приміщенні ніщо не відволікає, не дратує око. Як правило, білосніжна або світло-пастельний оздоблення стін і стелі поєднується з використанням деревини для підлогового покриття, у південних районах можна застосовувати керамічну або кам’яну плитку для оформлення підлог, але тоді необхідно подбати про рогожі або легкому килимовому покритті хоча б у зонах підходів до ліжка.

Вагая кімната та інші утилітарні приміщення в будинку, оформленому в морському стилі – це світле і дихаюче чистотою і свіжістю простір. Світлі тони, використовувані для обробки, але і меблювання кімнати, її освітлювальної системи і навіть декору, дозволяють створити той характер, який найчастіше ми очікуємо від приміщення для водних процедур – чисті, легкий, дарує відчуття комфорту, релаксу і свободи.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру