Стиль мінімалізм нікого не залишає байдужим. Одні уражаються стерильністю і строгістю форм і ліній, інші – в захваті від великих і світлих просторів, логічних і функціональних рішень. Деякі домовласники вважаю мінімалізм нудним і одноманітним, інші – стильний і строгий, з бездоганним почуттям міри. Для багатьох господарів квартир і приватних будинків, мінімалізм – це спосіб знайти себе, знайти душевну рівновагу і гармонію з оточуючим світом, позбувшись від усього зайвого.

Пропонуємо вашій увазі дизайн-проект приватного будинку, який знаходиться в Мюнхені. Цей зразок мінімалістських настроїв в оформленні екстер’єру і інтер’єру житла вражає своєю простою і лаконічністю, строгістю і функціональністю з першого погляду.

Великі обсяги, розмах і простір, чіткі форми і строгі лінії – все це становить основу будови приватного німецького дому. Як для фасаду будівлі, так і для внутрішнього оформлення житла характерні наступні риси:

  • чіткі, монолітні геометричні форми, від масштабів яких захоплює дух;
  • нейтральна колірна палітра, однотонні рішення;
  • цілісні поверхні з переважно натуральних матеріалів;
  • великі обсяги вільного простору;
  • панорамні вікна, приміщення, заповнені сонячним світлом;
  • об’єднані кімнати з відкритим плануванням;
  • функціональна меблі строгих форм без декору;
  • часто приховані джерела штучного освітлення або освітлювальні прилади, які виступають фокусними центрами, будучи єдиним функціональним декором в приміщенні;
  • відсутність текстилю на конах і меблів;
  • практично повна відсутність декорування, за винятком одного-двох предметів строгих форм і з функціональної підґрунтям.

Вже у дворі приватного домоволодіння можна скласти враження про особливості його оформлення – строгі і чіткі лінії, великі, монолітні форми присутні у всьому. Навіть зона відпочинку на свіжому повітрі представлена практично пам’ятником лаві. Велике, незбиране споруда без найменшого натяку на декор, якщо не вважати вбудовану підсвітку, здатний простояти в цьому дворі не одне покоління змін господарів і прослужити вірою і правдою.

Контрастні поєднання кольорів оздоблення будівлі і споруд, використання відтінків з різною колірною температурою, дозволило створити цікавий і динамічний образ екстер’єру будівлі і привнести в ландшафтний дизайн двору сучасний дух, наповнений оригінальним міксом строгості і любові до природи.

Біля головного входу в будинок, ми бачимо, що використання матеріалів, у максимально наближеному до їх природного стану, стало основою концепції дизайн-проекту.

Практично весь простір внутрішніх приміщень оформлено з допомогою поєднання білосніжних поверхонь з вкрапленнями елементів інтер’єру, виконаних з деревини з красивим природним малюнком. Прохолода білого кольору стін і кам’яного облицювання підлог, зустрічаючись з природною теплотою дерев’яних поверхонь, створює гармонійний і привабливий зовні альянс.

Особливу увагу в інтер’єр німецького дому приділено освітлювальної системи. В більшості приміщень світильники або приховані, або ж оформлені настінними плафонами абсолютно нейтральної форми і кольору. Але в просторі між поверхами, навпаки освітлювальні прилади стають фокусною центром інтер’єру, звисаючи зі стелі великими скляними краплями на різних рівнях.

Ще одним приміщенням, де єдиним декоративним елементом з функціональним навантаженням є освітлювальний прилад, стала їдальня. У цьому просторому і світлому приміщенні з білосніжними стінами і меблями обідньої групи, оригінальна люстра над обіднім столом стала окрасою образу. Ще одним елементом несподіванки виступає старовинний шафа з масиву дерева, з різьбленим декором.

Їдальня – особлива кімната в німецькому житло – лише тут дизайнери, спільно з домовласником, дозволили собі можливість прикраси приміщення настінним декором. Зустріти картину на стіні житла, виконаного в мінімалістичному стилі, непросто.

Мінімалізму не чуже використання дизайнерських предметів інтер’єру. Оригінальна меблі незвичайних форм виступає основним претендентом на звання фокусної центру будь-якого приміщення, тому що, крім естетичних характеристик несе глибоко практичний сенс перебування у приватному будинку.

Лише на відкритій терасі другого поверху ми бачимо результат використання плавних ліній для оформлення зони відпочинку на свіжому повітрі. Оригінальні місця для сидіння з вигинами контрастно виглядають на тлі чіткої геометрії, незважаючи на загальну нейтральність колірної палітри.

В оформленні мюнхенського будинку практично повністю відсутні плавні лінії, форми з вигинами. Не стало винятком і утилітарне приміщення. У ванній кімнаті все строго, геометрично і лаконічно. Прості колірні рішення і функціональність поставлені в главу кута.

Теги: Дизайн-проект, Стиль мінімалізм