Скандинавський стиль в сучасному житло – це лаконічність і простота, комфорт і затишок, оформлені з любов’ю до світлих просторів і мінімального декору, але не позбавлені природної теплоти і шарму домашнього вогнища. Білосніжна оздоблення, простота обстановки, природні матеріали і байдуже відношення до демонстрації розкоші привертають увагу не тільки дизайнерів, але і домовласників для використання скандинавського стилю при оформленні жител. Квартири та приватні будинки, заміські оселі або міські апартаменти – стиль північної Європи буде актуальним в будь-якому варіанті. У даній публікації ми хотіли б розглянути специфіку застосування скандинавської стилістики в рамках сучасного житла на прикладі дизайн-проекту одного приватного будинку. І почнемо нашу екскурсію з просторого приміщення, який поєднує в собі функції кухні, їдальні і вітальні.

Кухонна зона являє собою однорядну планування систем зберігання, побутової техніки і робочих поверхонь з великим островом. Білосніжна оздоблення присутній не тільки у всіх зонах багатофункціонального приміщення, але і у всьому будинку. Кухонний сегмент відрізняється лише присутністю стінових панелей зі світлої деревини в якості обробки акцентной стіни, яка виступає і в якості фартуха над робочими поверхнями, з цього ж матеріалу виконані фасади кухонних шаф.

При використанні настільки довгого приміщення, можна обмежитися застосуванням лише нижнього ярусу кухонних систем зберігання, звільнивши поверхню від робочих зон до стелі для більшого відчуття простору. Гладкі фасади кухонних шаф і оздоблення стіни над ними надає можливість милуватися структурою деревини, її природним малюнком, не відволікаючись на декор або які-небудь кухонні аксесуари.

Зазвичай для підсвічування робочих поверхонь і особливо завантажених функціональних сегментів кухонного ансамблю, використовують вбудовану підсвітку, яка розташовується в днищах шаф, розташованих на верхньому ярусі. В даному випадку питання було вирішене за допомогою трьох підвісних світильників, виконаних в самому примітивному варіанті оформлення – у вигляді звичайних лампочок. Скандинавський стиль ніколи не прагне до демонстрації розкоші і прагне до максимально можливого мінімалізму з точки зору декорування приміщень.

По одну сторону від кухонної зони в довгому приміщенні з еркером, розташувалася невелика вітальня. Невеликі зручні диванчики зі світлою оббивкою, такого ж пастельного відтінку килимове покриття і столик-підставка на різьблених ніжках зі світлої деревини склали меблювання зони відпочинку.

По іншу сторону від кухонного ансамблю розташована їдальня зона. В білосніжному світлому приміщенні з панорамними вікнами і скляними дверима для виходу на задній двір, крім іншого є джерело доступу природного освітлення на стелі. Сувора геометрія панує в цьому функціональному сегменті простору – місткий обідній стіл зі світлою стільницею і металевими ніжками і зручні стільці-пуфи приємного бежево-карамельного кольору.

Далі по ходу нашої невеликої екскурсії слід саме просторе приміщення приватного будинку – вітальня, оформлена з завидною мінімалізмом. Високі стелі, великі вікна, білосніжна оздоблення стін і стелі, світле підлогове покриття – все в цій вітальні працює на створення легкого, чистого, витонченого і неймовірно просторого приміщення. Скромна меблювання лише підкреслює масштаби кімнати. Імітація каміна і розташовані по обі сторони від нього комоди теплих природних відтінків привносять впорядкованість і симетрію в інтер’єр загальної кімнати.

Ще одна зона відпочинку, яку можна використовувати і в якості сегмента для трапез у вузькому колі, розташувалася в кімнаті з еркером. Тут були використані ті ж прийоми в оформленні поверхонь – світла обробка, ліпнина на стелі, «мереживні» рельєфні стельові карнизи і молдінги. Темні елементи – круглий столик і радіатор додали контрасту інтер’єру, привнесли елемент драматизму.

Далі переходимо до особистих кімнатах і розглянемо спальню і прилеглі до неї утилітарні приміщення. В оформленні кімнати для сну і відпочинку ми бачимо те ж прагнення до збереження вільного простору, відчуття чистоти і свіжості, легкості сприйняття обстановки. Пастельні відтінки в обробці і меблюванню, м’яке виконання узголів’я ліжка, легкі, витончені приліжкові столики з невеликими торшерами – вага в обстановці спальні працює на створення комфортного, але при цьому зовні привабливого образу приміщення.

У ванній кімнаті, розташованій біля спальні, вже стало звичним відчуття простору не залишає будь-якого входить в утилітарне приміщення. Для розташування ванни в центрі кімнати потрібен чималий масштаб приміщення. Зате в обрамленні мармурової обробки, з аксесуарами в золотому сяйві, білосніжна сантехніка в світлому інтер’єрі виглядає по-королівськи розкішним.

Аксесуари з золотистими поверхнями на тлі світло-сірої обробки і білосніжною сантехніки виглядають ефектно, привносячи в інтер’єр ванної кімнати нотки розкоші.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру