Оформлення дитячої кімнати – це одне з найбільш відповідальних завдань, з якими стикаються батьки при появі малюка. Завдання виявляється досить простою, коли дитина ще зовсім маленький, але от у випадку зі школярами або підлітками оформити дитячу так, щоб тут було затишне місце для відпочинку і ігор і комфортне робоче місце для виконання домашніх завдань буває досить складно. Особливо коли кімната невелика, що найчастіше і буває в стандартній міській квартирі. І для того щоб правильно розподілити відведений для дитячої простір слід продумати всі деталі інтер’єру і всі можливі способи розстановки меблів, щоб підібрати найбільш раціональний варіант.

Саме тому перед тим, як приступити до ремонту, слід розробити дизайн проект дитячої кімнати. Причому зовсім не обов’язково наймати для цього кваліфікованого фахівця, адже з цим завданням цілком можна впоратися своїми силами.

Як розставити меблі

В першу чергу, слід визначитися, які предмети меблів повинні бути в дитячій. Природно, це спальне місце, в якості якого можна вибрати якісний ортопедичний диван, звичайну стаціонарну ліжко або вдатися до нових технологій і підібрати шафу з вбудованою висувним ліжком. Також дитині необхідно десь зберігати іграшки й особисті речі, тому слід звернути увагу на те, що телебачення може бути з ящиками, також слід підібрати шафа або комод. Але варто сказати, що комодом можна обійтися тільки коли дитина зовсім маленький, а ось школяреві потрібен буде шафа, де можна буде розвісити речі на вішалки. Не зайвими в дитячій кімнаті, стелажі або полиці, на яких можна буде розставити іграшки. Якщо для дитини 3-5 років достатньо буде дитячого столика і стільчика, які легко переносити з місця на місця, то для старшої дитини обов’язково потрібно облаштувати робоче місце, де він зможе спокійно виконувати домашні завдання.

Для того щоб максимально раціонально використовувати простір необхідно правильно розставити всі предмет меблів. У витягнутій кімнаті всі меблі слід ставити під одну стіну. Також можна зробити поворот, використовуючи кутовий шафа і під більш довгу стіну поставити письмовий стіл з надставкою і ліжко, а під меншу – стелаж або комод з навісними полицями.

Якщо кімната квадратна, то розставляти меблі можна під обома стінами. Приміром, під однією встановити ліжко і комод, а навпаки помістити стіл і шафа.

Говорячи про предмети меблів не можна не сказати, що дитяча це саме та кімната, де доречні будуть нестандартні рішення. Такі як підвісні крісла, робочий стіл на підвіконні, оригінальні полиці для книг та інших дрібниць і навіть м’які поглиблення в стіні, службовці в якості крісел.

Колірна гамма дитячої кімнати

Величезна кількість фахівців психофізіології єдині в думці, що в кімнаті дитини не варто вдаватися до яскравих контрастів і безлічі соковитих кольорів. Самий оптимальний варіант, який позитивно позначиться на психоемоційному стані – це ніжні пастельні відтінки. Однак це зовсім не означає, що в дитячій кімнаті зовсім не доречні яскраві елементи.

Отже, в першу чергу слід вибрати фоновий колір, на основі якого і буде будуватися вся комбінація. Для цієї мети ідеально підійде білий колір і всі ніжні пастельні відтінки. Після цього слід визначитися з яскравими акцентами і контрастами. Досить часто фахівці вдаються до контрастної обробці стін. Це можуть бути панелі, пофарбовані на кілька тонів темніше основної стіни або ціла стіна, пофарбована або обклеєна яскравими шпалерами з малюнком або розмальована стильними візерунками.

Дуже оригінально буде виглядати стіна на тлі білого стелі і стін світлих, складається з пазлів. Для такої ідеї слід підібрати кілька кольорів, один з яких яскравий, а інші нейтральні і відрізняються один від одного лише насиченістю.

Контрастні і яскраві акценти можуть бути не тільки на стінах. Для того щоб створити оригінальний інтер’єр можна використовувати меблі з різнокольоровими фасадами. Така ідея ідеально підійде для кімнати дівчинки. Головне тут підібрати ідеальне поєднання стін і меблів. В якості основного кольору можна взяти білий або будь-який з ніжних відтінків тих рких квітів, у яких виконана меблі.

Не варто забувати і за давно відомий варіант оформлення, як шпалери. Оригінальні ніжні шпалери з квітковими візерунками ідеально підійдуть для інтер’єру дитячої кімнати для дівчинки, а от хлопчикам, напевно, сподобається ідея з картою на стіні. Також добре будуть виглядати стіни з геометричними візерунками і такий варіант підійде як для хлопчиків так і для дівчаток, головне підібрати відповідний колір. Такими шпалерами можна обклеїти всю кімнату або використовувати їх лише на окремих ділянках лише для того, щоб задати настрій всій кімнаті.

Взагалі, використовуючи шпалери можна створити унікальну атмосферу в дитячій. Взяти, приміром, смугасті шпалери — з їх допомогою можна зробити оригінальне контрастне оформлення вільної стіни або ж використовувати непомітну смужку в якості основного фону для комбінації більше яскравих кольорів.

Цікаві деталі в дитячій

Щоб створити справді цікавий дизайн проект дитячої кімнати слід додати оформлення кілька цікавих деталей. Наприклад це можуть бути оригінальні шпалери з так званим 3D ефектом або нестандартні об’ємні картини. Без сумнівів дитині обов’язково сподобається дошка, на якій малюк зможе малювати крейдою.

Говорячи про цікавих елементах інтер’єру, не забудьте про те, що всі діти дуже люблять будувати будиночки і тільки уявіть як буде радий дитина, якщо такий будиночок буде постійно стояти у кімнаті, де він зможе усамітнитися або пограти з друзями.

Важливе

Звичайно, батьки бажають своїм дітям тільки найкраще, і кожен буде прагнути облаштувати дитячу кімнату саме так, щоб дитині в ній було зручно і затишно. І якщо вибір інтер’єру для зовсім маленького чада цілком можуть вибрати батьки з дітками постарше краще порадитися щодо тієї чи іншої ідеї, адже у дитини 6 років цілком є свої сформовані інтереси і переваги, які обов’язково мають бути враховані.

Теги: Дитяча