З плином часу змінюються менталітет, уподобання і смаки. З’являються нові матеріали, інші можливості та ідеї. При сукупності умов нескладно реалізовувати найсміливіші проекти. Сьогодні не всі готові слідувати традиціям класики і намагаються створити поліфункціональний комфортний будинок, уникаючи зайвих речей. Про те, як максимально точно наблизитися до обраного стилю і облаштувати кухню відповідно до концепції дізнаєтеся з короткого огляду.

Англійський стиль воліють консерватори і естети. Історія вікових традицій в нинішній матеріалізації зазнає істотні зміни. Проте в енергіях минулого і сьогодення присутні добротність, елітна обробка і передбачені значні матеріальні вкладення. В облицюванні та меблів вітаються натуральні матеріали, стримані кольори, представлені відтінками зеленого, вишневого, гірчичного та ніжною природного гамою. Основні мотиви в декорі пов’язані з флорою, кліткою, геральдичної темою. Вікторіанський варіант більш лаконічний, упорядкований і вишуканий; англійська кантрі виглядає по-домашньому теплим і затишним.

Для реалізації проекту потрібно простір. У разі типових приміщень допустимо обладнати кухню-їдальню, об’єднавши площа двох кімнат. Для обсягів заміського будинку така ідея просто ідеальна. Планування кухні обумовлена симетрією і вираженою зональністю. Великий стіл на авансцені – «лобне місце для членів сім’ї. Габаритна плита з безліччю конфорок, масивної витяжкою і духовками уздовж стіни – символізують вогнище і їх присутність не менш значуще для інтер’єрного сюжету.

Меблі з дуба, тиса, горіха, стільниці з каменю або його підробки, штучна «старина» у варіанті з англійським кантрі, а також литі ручки, широкі карнизи з різьбленням – частини однієї композиції. В якості бюджетної альтернативи пропонуються комплекти з ламінованим фасадами з шпоною. Виключені мийки з нержавіючої сталі. На їх місці монтуються конструкції з металу або каменю.

Для ідентичного відтворення традицій, варто врахувати кілька факторів. По-перше, це – відмова від сучасних схем освітлення. Досить великий кришталевій люстрі і бра в периметрі різних сегментів. При цьому передбачається прикрасити вікна дуетом з прозорою текстури і фактурної тканини. В глибині численних ящиків і навісних шаф побутову техніку слід заховати. Втім, вінтажний дизайн дозволяє залишати техніку на увазі, розмістивши її на відкритих полицях. Кухонну експозицію доповнять порцелянові атрибути, керамічна або мідний посуд, сантехніка з такого ж матеріалу, латуні, глиняні кашпо.

В оточенні дерева Французький флер

Сільська грунтовність і європейська елегантність гармонійно поєдналися в провансі. Проект з ухилом в кантрі зумовлене ментальністю, самобутністю і розрізняється нюансами. Прийнято говорити про американському, шведському і т. д. напрямках. При їх втіленні проводяться паралелі з культурою конкретної країни. І все ж таки є загальні риси, завдяки яким французький кантрі став пізнаваний.

В цілому ідея позбавлена пафосу і претензійності. Побудована на грубих фактурах, простоті і природності. Нескінченно розчулюють пасторальні сюжети, бездоганність світлих кольорів, яскрава краса текстилю і панування натуральних основ. Домінування дерева простежується як в інтер’єрних предметах, так і аксесуарах. Що стосується російської кантрі, стилізація передбачає дерев’яні стільці з різьбленими спинками, високі табурети, предмети народних промислів на полицях. Плетені з лози кошики, ковані атрибути, розписні предмети, кераміка, камінь в тісній компанії рядами стоять на полицях. Не забудьте розвісити по кутах гірлянди з цибулі, червоного перцю і запашних трав. Абсолютно виключається експлуатація технологічної продукції. Хромованою сантехніці, пластику не місце на сільській кухні.

В обробці домінують штукатурка, цегляна кладка, кам’яне облицювання, обшивка дерев’яними панелями або вагонкою. Матеріали повністю демонструють свою структурну унікальність, покриваються лаком і морилкою при необхідності. На екологічних поверхнях вітається фарба. Сільській естетиці також близька навмисна старовина. Дошки на підлозі або керамограніт під камінь, неглазурована плитка, ненароком кинутий рукодільний килимок, створюють особливий шик. Декоративні балки або сполошной дерев’яний стелю дозволяють говорити про екологічну кухні. Освітлення забезпечують латунні ліхтарі, бра з фігурною куванням, скляні або плетені світильники-плафони.

У дусі часу: модерн і хай-тек

Дизайн сучасних кухонь, на відміну від традиційних інтер’єрів, не ратує за торжество симетрій і дозволяє вільно маніпулювати обсягами, географією розташування. Багаторівневі стелі, футуристичні світильники та наповнення аксесуарами надають кімнаті індивідуальності. Тенденції припускають монополію глянцевих поверхонь, хромованих і кольорових силуетів кухонних приладів, світлових панелей, вбудованих систем і різних схем освітлення. Вітаються фактурні комбінації, як натуральна обробка зі склом і яскравим пластиком, шпоном і алюмінієвим профілем, масивними ручками.

Проект у дусі модерну можна позначити в 3 словах: стильно, лаконічно, продумано. Завдяки ергономічній планування, що враховує всі нюанси, створюється продуманий інтер’єр з оптимально вдалим розташуванням кожного предмета. З цієї причини кухня укомплектовується вбудованою технікою. Функціонал красиво ховається за дверцями шаф і вільні площини створюють ілюзію простору.

Хай-тек місцями нагадує індастріал: бетонні стіни, наливна підлога, холодний блиск поверхонь, сантехніки, фурнітури. Спонтанні покупки і легковажність в оформленні не прийнятні. Сучасний «розумний» функціонал, рухливі модулі або вбудовані фасади в металевих рамах завжди доповнені сенсорним оснащенням, люстрою на кронштейнах і бра суворих конфігурацій. Місткі шафи мають пристойні розміри, зручну комплектацію і виглядають самодостатньо. На стильної кухні декор недоречний.

Толерантний контемпорарі

Красива назва з’явилось у наслідок змішання мінімалістських стилів і сподобалися моментів. При цьому дизайн має власне звучання. З-за унікальної особливості гармонійного поєднання та ідейної трансформації його називають «стилем стилізацій». Виділити характерні риси в такому міксі складно, оскільки запозичені ідеї безпосередньо перетинаються з модерном і хай-теком, класикою, кантрі. Іноді тема розкручується з однієї речі, купленої імпульсивно, і під неї підбираються інші інтер’єрні предмета. В іншому випадку – це дизайнерська матеріалізація ескізів.

У контемпорарі є відмінний шанс видозміняться кожні 5 років. Доброго смаку і скромного бюджету достатньо, щоб організувати простір згідно з цільовим призначенням. Інтер’єр не прагне до мінімалізму, але виключає аксесуари, скрадывающие обсяг периметра. Так, якщо в сучасне оформлення додати смужку на стінах і текстилі – це буде посилання на англійську версію. Строкатий килимок, шторка з підхватами, пейзажі на стінах проведуть паралелі з кантрі. Багатоярусний ансамбль на вікнах, дерев’яний карниз, високі ніжки меблів, домінування дерева в обробці вкажуть на неокласику.

Північна тема

Скандинавські мотиви – модний тренд в домашньому оформленні. Раціоналізм, природні фактури, стабільність помірних кольорів, мінімальна кількість речей претендують на номінацію в категорії дизайнерських симпатій. У відповідь на скромність і практичність простір візуально ділитися обсягом, заливає потоками світла не зашторених вікон, і створює ілюзію невагомості. Для невеликих кухонь північний сюжет – один із вдалих варіантів розширення кімнати.

Прямокутні і квадратні конфігурації рамкових меблевих фасадів без зайвого прикрашення виглядають самодостатньо за рахунок фактур. Класична версія представлена білими панелями з берези, вибіленого дуба, тиса. Допустимо присутність горіхового тони і венге. Корпуси покривають матовою плівкою лаку, красиво підкреслює природні особливості дерева. Зовнішню холодність домінуючого білого кольору та його складні відтінки, як вершковий, вершковий зігрівають янтарний, сонячний, пісочний, червоний, бірюзовий. Сучасні моделі гарнітурів представлені серіями з ламінованого МДФ або ДСП.

Технологічний лофт

Заокеанське походження мистецтво аж ніяк не завадило отримати прописку в Росії. Грубуватий дизайн, виконаний в обсязі великого формату, підкорив нестандартними методами стилізації. Шорсткі стіни, балки перекриття, колони і подібні архітектурні елементи явно вказують на його промислове походження. Обов’язкова наявність високих стель, відкритих бетонних і цегляних стін, з участю скла, металу, конкретно вказують на лофт. Перевагу за экоматериалами в кухонній групі або фрагментарною облицюванні фасадів. Отциклеванный підлога, паркет з масиву або якісна копія вважаються домінантою оформлення.

Конфігурації меблевих комплектів варіюються і в більшості своїй вибираються щодо мети. Для зонування кращі «острівні» комплектації, лінійні або у вигляді букви Г , що не настільки принципово в окремому приміщенні. У технологічному стилі доречно виконати фартух з листа нержавіючої сталі, каменю або пластику. Плитка практично не експлуатується, – її варто замінити скляною мозаїкою. Побутову техніку краще купувати зі сталевими корпусами або виконаними в сірому кольорі. В оформленні стелі є дві альтернативи: зробити його білосніжним або укласти балками. Якщо стіни не відрізняються висотою, віддайте перевагу точковий світло.

Стиль формують деталі. У кожного напряму є «красномовні» дрібниці, які вказують на приналежність до певної концепції і впливають на естетичність враження. Якою бути вашої кухні вирішувати вам.

Теги: Дизайн-проект, Кухня