Запрошуємо вас на екскурсію по кімнатах однієї іспанської квартири. Середземноморський стиль, концепцією якого часто користуються дизайнери для оформлення апартаментів в Іспанії, зазнав змін, був осучаснена і поданий домовласникам «під новим соусом». Простота і лаконічність, чіткі лінії і форми, зручність і комфорт – основа інтер’єру квартири в Барселоні. Світлі й просторі приміщення житла обставлені з завидною мінімалізмом, але при цьому не створюють відчуття обстановки, в якій господар квартири – зайвий. Цей дизайн-проект створений для комфортного проживання сучасного городянина, що поважає традиції, але дивиться далеко вперед.

Почнемо нашу захоплюючу екскурсію з серця квартири — кімнати, в якій господарі проводять найбільше часу (за винятком періоду сну) – кухні, з’єднаної з невеликою вітальнею зоною. Вузька, але довга приміщення вмістило весь необхідний комплекс меблів, побутової техніки і робочих сегментів для приготування їжі і трапез. Білосніжна оздоблення стін і стелі з балками дозволяє візуально розширити простір і створити нейтральний фон для кухонного гарнітура і обідньої групи. Прикрасою інтер’єру кухні стало підлогове покриття, яке на відміну від іншої частини будинку виконано не з підлогової дерев’яної дошки, а облицьовано плиткою з строкатим орнаментом.

Кухонні шафки зі світлими традиційними фасадами з чергуванням побутових приладів, розташовані в кутовій компонуванні – самому універсальному способі розміщення кухонного гарнітура. При такому розташуванні систем зберігання, техніки і робочих поверхонь завжди залишається простір для встановлення хоча б невеликий обідньої групи.

У нашому випадку їдальня зона представлена дерев’яним розсувним столом невеликих розмірів і зручними стільцями зі спинками і плетеними сидіннями з аналогічного матеріалу. Трохи природного тепла сердь білосніжною прохолоди явно пішло на користь характеру інтер’єру.

Багато господинь мріють про раковині в кухонному просторі, розташованої біля вікна. Це не тільки велика кількість сонячного світла, що важливо для якісного миття посуду, але і можливість відволіктися від рутинної роботи, розглядаючи пейзаж за вікном.

Невеликий контраст, який привнесли в білосніжний кухонний ансамбль темні стільниці і фурнітура фасадів шаф, створив певний динамізм в інтер’єрі кухонного простору. А дерев’яні поверхні розбавили цей біло-чорний альянс і привнесли в дизайн наліт близькості до природи, теплоти і затишку.

Кухонний простір плавно переходить в зону відпочинку з невеликим дерев’яним помостом, у якого визначено чимало функцій. Спочатку цей невисокий постамент був необхідний для вирівнювання рівнів відкритої тераси та внутрішнього приміщення. Навіть матеріал для цього був обраний ідентичний як для інтер’єру, так і екстер’єру.

Невисокий дерев’яний постамент служить і місце для відпочинку і читання – досить лише обладнати його м’якими подушками або підкладками, і система зберігання у вигляді відкритих осередків і висувних ящиків з білими фасадами, і, звичайно ж, постамент – посередник між внутрішнім і зовнішнім простором апартаментів.

Завдяки великим скляним дверям, що ведуть на відкриту терасу, в приміщенні достатньо природного освітлення в світлий час доби, ну а для темної частини дня є зручне шкіряне крісло оливкового кольору і невеликий настільний торшер.

Дерев’яний настил відкритої тераси став відмінною майданчиком для організації місця для відпочинку під відкритим небом. Зручні крісла і зелені рослини у вуличних горщиках і діжках організували комфортне патіо на терасі багатоповерхового іспанського будинку.

Із загальних функціональних кімнат переходимо до особистих апартаментів і розглянемо інтер’єр спальні. Приміщення з білосніжною обробкою можна умовно розділити на сегмент сну і робочу зону. Велике ліжко і оригінальні приліжкові елементи меблів склали весь сегмент сну і відпочинку. Що стосується міні-кабінету, то в цій зоні помістився великий книжковий стелаж і письмовий стіл з зручним кріслом.

З спальні також є вихід на відкриту терасу через великі скляні двері. У розташованому біля панорамного вікна кріслі можна і книжку почитати, і просто помилуватися видом в холодну погоду, коли вихід на терасу небажаний.

Деяке поєднання сучасних предметів інтер’єру і ретро-об’єктів призводить до створення унікального, цікавого дизайну, який при цьому не перестає бути функціональним, зручним і зовні привабливим.

У ванній кімнаті, розташованій неподалік від спальні, обстановка випромінює свіжість, чистоту і легкість. Білосніжна сантехніка та меблі чудово виглядає на тлі світло-блакитний керамічної плитки. Контраст в інтер’єр утилітарного приміщення привнесли темне виконання віконної рами і шаховий малюнок підлогової облицювання.

Теги: Дизайн-проект