Наявністю лазні або сауни в приватному будинку вже нікого не здивувати. Але завдяки сучасним технологіям, встановити кабінки для сауни можна навіть в рамках міської квартири. Сауни мають важливе і часто визначальну перевагу перед російською лазнею – вони універсальні, їх простіше побудувати з нуля або встановити у вже готове приміщення. Все залежить від кількості наявного простору, вибору місткості сауни і фінансових можливостей домовласників.

Якщо з площею під домашню сауну визначилися, потрібно вирішити яку кількість людей одночасно повинна вміщати парилка. Для одного-двох чоловік можна обійтися і кабінкою-сауною, для сімейного відпочинку потрібна більша площа, для прийняття гостей і зовсім необхідно потурбуватися кімнатою для відпочинку, крім безпосередньо парилки в сауні.

Сауни-кабінки для одного-двох чоловік

В даний час можна придбати як готову кабінку для сауни, так і зібрати її з окремих панелей, все залежить від того, наскільки індивідуальний зовнішній вигляд, функціональність і дизайн ви хотіли б отримати.

Невелику сауну-кабінку можна встановити безпосередньо в ванній кімнаті, єдиною умовою монтажу готової конструкції є запаси в кілька сантиметрів між стелею кімнати верхньою частиною кабінки. Висота таких кабінок зазвичай не перевищує 2 м, що викликано вимогами до нормальної роботи вентиляції.

Навіть у невеликому закутку ванної кімнати можна розмістити кабінку, більше схожу на шафа-парильню для однієї людини. Перевага вже готових конструкцій в тому, що вони вже передбачають правильне розміщення печі і вентиляції.

Готові кабінки для сауни поставляються різних розмірів, виконані з різних порід дерева, але в основному з осики, липи і деяких хвойних видів деревини.

Двері в міні-сауни, як правило, повністю скляні або являють собою дерев’яну раму з великим прозорим склом. Такий вибір обумовлений психологічною складовою, яку слід враховувати в невеликих замкнених приміщеннях.

Якщо в однієї зі стін є можна обладнати вікно, навіть невелике, необхідно скористатися такою можливістю. Це дозволить не тільки зменшити психологічну напруженість маленького простору, але і забезпечити його додатковим освітленням.

Індивідуальний замовлення схову передбачає, насамперед, унікальний дизайн, який може стати гармонійним доповненням вже готового проекту ванної кімнати, так і виступати в якості «цвяха програми», приковуючи всі погляди.

Встановити кабінку-сауну можна навіть на мансарді або в рамках горищного простору. Це приміщення, які часто пустують або використовуються як комора для речей, якими рідко користуються. Організувати корисне і практичне місце відпочинку з сауною – раціональне втілення мрій багатьох домовласників приватних будинків з мансардою.

Дизайн сауни з басейном

Якщо площа приватного домоволодіння дозволяє, то облаштування басейну в рамках домашньої сауни виводить проект на зовсім інший рівень. Зануритися в прохолодні води басейну після жаркої парильні – не тільки задоволення, але і відмінна загартування для всього організму.

Як правило, інтер’єр парної та приміщення для басейну пов’язує хіба що підлогове покриття. Найчастіше всі поверхні парної облицьовуються натуральним деревом, яке не обробляється лаком або якими-небудь ще речовинами. Для кімнати з басейном немає нічого краще, ніж використання плитки, мозаїки або каменю для оздоблення поверхонь.

Породу дерева, що буде використовуватись для оздоблення парної можна підібрати виходячи з колірної палітри, обраної для інших поверхонь приміщення для басейну і кімнати відпочинку.

Ця парна біля напівкруглого басейну прекрасно сусідить з сучасним винним погребом. Автономні системи нагріву і охолодження дозволяють розміщувати в рамках одного приміщення такі різні за характеристиками і функціоналу утилітарні конструкції.

Натуральний камінь в дизайні сауни

Оформлення однієї зі стін не тільки приміщення сауни, але і самої парної дозволяє внести різноманітність у тотальну обробку деревом, не поступаючись при цьому практичністю. Натуральний камінь здатний витримувати високу температуру, він вологостійкий і міцний. Але, безумовно, природний матеріал підвищує вартість проекту сауни і робить його більш витратним з точки зору часових та трудових ресурсів.

Гармонійне поєднання каменю з деревом допомагає дизайну сауни придбати індивідуальність і шарм.

Темна кам’яна плитка виступає відмінним контрастом до теплим рудуватим відтінкам деревини.

Використання декількох видів кам’яних покриттів різних фактур і відтінків в рамках одного приміщення створює приголомшливий ефект. У такій компанії навіть стилізований під мармур керамограніт буде виглядати шикарно і натурально.

Ефект необробленого каменю вносить природний елемент в приміщення сауни. Трохи рустикальности пішло на користь цьому сучасному приміщенню з експресивної обстановкою.

Використання гальки замість кам’яних або керамічних плит для підлогового покриття – цікавий дизайнерський хід, що надає унікальності та неординарності приміщенню. Не кажучи вже про користь масажу стоп під час ходіння по фактурному підлозі.

Всього лише одна стіна з кам’яної обробкою перетворює всю обстановку сауни, виступаючи контрастом і вносячи різноманітність.

Використання систем підсвічування в дизайні сауни

Останнім часом у дизайн-проектах саун все частіше зустрічається використання не просто вбудованих світильників або ламп, а цілого ансамблю світильників різних форм і відтінків.

Незважаючи на скляні двері та наявність освітлення в приміщенні сауни, парна є досить темним місцем і додаткова підсвітка їй не завадить.

Часто підсвічуванням забезпечують дерев’яні помости, лежаки і місця для сидіння.

З допомогою світлодіодів можна підсвітити не тільки місця для банщиків, але і цілі поверхні, і окремі конструктивні елементи.

Підсвічування може бути будь-яких кольорів, все обмежується лише пристрастями домовласників і їх особистим вибором.

І наостанок – кілька цікавих образів саун, розташованих у приміщеннях з оригінальним дизайном.

Ці розкішні сауни, парилки виглядають привабливо, але при цьому не втрачають своєї практичності і відповідають усього необхідного функціоналу.

Теги: Інші кімнати