Мабуть самий парадоксальний і загадковий з усіх стилів інтер’єру – це лофт. Виник на стику богемності і андеграунду, він гармонійно поєднує промисловий розмах з витонченим декором. На противагу стильовими течіями, де заздалегідь можна уявити приблизну планування і колірну гамму, лофт залишає простір для творчих ідей. Недарма, дизайнери всього світу з особливим трепетом ставляться до приміщень в цій стилістиці.

Спочатку, стиль лофт був характерний для колишніх виробничих будівель, які зазнали реконструкцію під житлове приміщення. З часом вплив стилю поширився настільки, що його почали застосовувати в звичайних міських квартирах і навіть заміських будинках.

У цій публікації, ми пропонуємо вам зупинитися докладніше на дизайн-проктах ванної кімнати чи санвузла, виконаних в стилі лофт. Деякі з образів дійсно є частиною колишнього виробничого приміщення, переобладнаного в житлові квартири. А інші – ванні кімнати міських квартир і особняків. Багато дизайнери вдаються до стилістики лофта ще й тому, що ремонт в такому напрямку часто економічно найбільш вигідний і не вимагає істотних витрат.

Основними відмітними особливостями приміщень в стилі лофт є:

  • великі площі
  • величезні вікна
  • високі стелі
  • відсутність перегородок і дверей, за винятком ванної кімнати і інших утилітарних приміщень

Що стосується обробки просторів в обговорюваному стилі, то їй притаманні бетонні поверхні, природна цегляна кладка, нержавіюча сталь, відкриті балки і перекриття, різні комунікації, які не тільки не ховаються від очей, але і виставляються напоказ навмисним чином і нерідко є предметом своєрідного декору.

Стилю лофт характерний контраст нарочито грубої фактури, оздоблення з похибками, які протиставляються стильним аксесуарів і предметів дизайнерського мистецтва, арт-об’єктів.

Цегляна кладка як неодмінний атрибут стилю лофт

Спочатку, цегляну кладку в промислових приміщеннях не обробляли виключно з економічних міркувань. Пізніше такий вид «обробки», а точніше її відсутність, стало однією з візитних карток стилю лофт. У наш час дизайнери спеціально зводять цегляні стіни або стилізують під них поверхні за допомогою штучних матеріалів.

Контрастне поєднання необроблених цегляних стін з сучасними оздоблювальними матеріалами призводить до створення цікавих образів, навіть у рамках таких невеликих приміщень санвузол.

Цегляна кладка обробляється спеціальними спреями, що захищають стіни від зайвої вологи і можливого утворення цвілі. В іншому, така поверхня не вимагає особливого догляду.

Як правило, в колишніх виробничих приміщеннях, що використовуються під приватне житло, ванна кімната являє собою просто обгороджене тим чи іншим способом простір. Часто в якості таких перегородок використовують матове або прозоре скло, рідше – ширми з вагонки або полікарбонату.

Інтерес до стилю лофт, спочатку був викликаний протестом проти буржуазних засад та утиски творчої думки. І в наші дні дизайнерські ідеї знаходять відображення в інтер’єрах урбаністичного спрямування, де будь-який предмет побуту може стати арт-об’єктом.

Навіть невелика частина стіни з цегляною кладкою, що дозволяє нам відразу безпомилково визначити стильову приналежність ванної кімнати. Аксесуари для ванни і сантехніка, при цьому, можуть бути ультра-сучасними.

Масштабність приміщення і високі стелі також визначають стилістичні характеристики урбаністичного інтер’єру.

У колишніх промислових будівлях не прийнято економити простір, тому ванна кімната може займати десятки квадратних метрів. Можна не турбуватися про те, що виконання всіх її стін у вигляді цегляної кладки зменшить приміщення.

Контрастне поєднання грубої цегельної кладки з найніжнішим відтінком скляних перегородок створює неймовірно чисте і свіже інтер’єр ванної кімнати.

Іноді зустріти цегляний малюнок можна і на стелі. Простора душова, обмежена від мінімалістської спальні лише невеликою перегородкою, може похвалитися вельми оригінальним стелею, ефект від якого посилюється підсвічуванням.

Дерев’яні елементи – природний матеріал в урбаністичному стилі

Присутність деревини в інтер’єрі ванної кімнати в стилі лофт допомагає відійти трохи в сторону від тотальної індустріалізації, надати приміщенню деяку теплоту натуральної сировини і тим самим розрядити обстановку.

Навіть невеликі елементи з дерева змінюють зовнішній вигляд ванної кімнати або санвузли. Теплі відтінки розбавляють холодність бетону або керамічної плитки.

У цій просторій ванній кімнаті знайшлося місце навіть для TV-зони, виконану з дерева. Велика площа і величезні вікна – козирна карта інтер’єру.

Невеликі ділянки поверхонь з дерева урізноманітнюють обстановку ванної. Темні крани під стати виставленим напоказ інженерних систем і електропроводки.

Незвичайний дизайн ванною, в якій вмістилося б ще як мінімум дві такі ж, виконаний з розмахом і не без допомоги елементів кантрі.

Майже повністю обшита деревом простір санвузла, досить еклектично і різноманітно.

Рустикальні дерев’яні елементи в цій ванній кімнаті стали родзинкою серед сучасної обробки та сантехніки.

Дерев’яний ламінат на підлозі і стелі відокремленою від загального простору ванної кімнати – цікавий дизайнерський хід. На тлі деревних та сіруватих відтінків білосніжна ванна виглядає ще привабливіше.

Дерев’яні та фанерні елементи змінили неординарне приміщення ванної.

Чого тільки немає в цій ванній кімнаті з просторою душовою – дерево, скло, мозаїчна плитка, бетон і навіть шифер.

Контрастна ванна кімната з темними рамами скляних дверей і інженерні лінії особливо помітні на тлі світлої обробки. Дерев’яна підлога та стільниця сусідять з яскравими системами зберігання.

Бетонні поверхні в інтер’єрі ванної

В стилі лофт дуже велика увага приділяється поверхонь з бетону. Це не тільки не дорогий, але і досить практичний матеріал, який легко піддається обробці. Для ванних кімнат бетонні площини покривають спеціальними вологостійкими розчинами. Але необхідно пам’ятати, що бетон недостатньо міцний і може розфарбовувати при взаємодії з важкими предметами. Це потрібно врахувати на етапі планування ремонту або реконструкції.

Наливні бетонні підлоги – частий елемент інтер’єрів в стилі лофт та ванна кімнати, душові та санвузли не є винятком. Фарбувати бетон в урбаністичній стилістиці не прийнято, його первозданна колірна палітра, іноді і незвичайна фактура виступають як промисловий антураж.

Ефект зістарювання обробки стіни справив досить активний вплив на зовнішній вигляд ванної кімнати, не залишаючи місце сумнівам про належність до стилістики лофту.

Іноді трапляються і виключення з правил – бетонні стіни і підлоги фарбують у нейтральний колір. У цій ванній кімнаті центром тяжіння поглядів стала незвичайна люстра від відомого дизайнера, стиль лофт допускає багато фантазійні об’єкти.

Керамічна плитка для облицювання поверхонь ванних кімнат

В практичності і довговічності такого способу обробки поверхонь, як облицювання керамічною плиткою, ніхто вже не сумнівається. Спочатку потрібно буде витратити чималий бюджет і певну кількість часу, але всі витрати з лишком окупляться за довгі роки практичного використання поверхонь, які крім іншого прості у догляді. Не кажучи вже про те, що варіантів забарвлень, фактур і розмірів керамічної плитки маса.

Навіть у такому урбаністичному, сірому, повному індустріального антуражу стилі як лофт знайшлося місце яскравою облицювальної плитки.

Яскрава плитка у формі бджолиних сот опинилася в центрі уваги невеликої ванної кімнати з неймовірно яскравою жовтою ванній. У сусідстві з дерев’яними поверхнями різних порід деревини, інтер’єр вийшов еклектичним і насиченим.

Мозаїчна плитка кольору першої листя буквально огорнула цю невелику ванну кімнату з душовою кабіною. Дерев’яна стеля трохи розбавляє досить прохолодну палітру приміщення.

Плитка «метро», як її найчастіше називають на Заході і в Америки або «кабанчик», як зазвичай кажуть у нас в країні – частий гість у інтер’єрах ванних кімнат буквально всіх стилістики. Практичний і традиційний варіант плитки дозволяє створити акуратно облицьовані поверхні, які підходять до будь-яких елементів декору і всіх видів сантехніки.

І наостанок пропонуємо вам ознайомитися з декількома образами ванних кімнат в світлій колірній гамі від білосніжного до пастельно-пісочної. Не всі ванні кімнати або зони для них в рамках колишнього промислового приміщення володіють достатніми обсягами простору. їх можна «розширити» з допомогою світлої обробки стін. З урахуванням білосніжною сантехніки, приміщення буде свіжим, прохолодним і легким, що часто є рідкістю в урбаністичних інтер’єрах.

Теги: Ванна кімната, Лофт, Стилі інтер’єру