Якщо у вас є бажання мати заміський будинок, і ваше бажання збігається з вашими можливостями, то ця стаття допоможе вам оптимально здійснити це бажання і дізнатися деякі його аспекти.

Одним з них є питання дизайну сходів, тому що сьогодні рідко який заміський будинок не має її. І звичайно, ця сходи повинна відповідати сучасному стилю, тобто, стилю модерн.

Отже, розглянемо, якою повинна бути сходи в будинку з інтер’єром в стилі модерн, адже, як відомо, все в будинку повинно бути підпорядковано єдиному обраному стилю.

Види і конструктивні особливості сходів

Насамперед, ознайомимося з видами сходів, їх конструктивними особливостями, тому, що ця інформація буде необхідна при проектуванні вашого будинку. Його планування і, звичайно, ваш смак будуть впливати на вибір конструкції сходів. Існують наступні види внутрішньобудинкових сходів:

  • Прямі
  • Гвинтові

Прямі сходи

Використовуються в досить великих будинках, де площа дозволяє спокійно розташувати сходи.

Цей вид сходів підрозділяється на одномаршеві конструкцію і двохмаршеві. Перша конструкція не вимагає роз’яснень, а по другий можна сказати, що в цьому випадку сходи розташовується кутом, уздовж двох стін, що утворюють цей кут.

Двухмаршеві сходи має два види переходу між маршами:

  • За допомогою перехідної площадки – найпростіший вид з’єднання маршів

  • З допомогою забіжних ступенів – дуже оригінальний і красивий вигляд. До того ж, в цьому випадку, підйом і спуск по таких сходах набагато легше і зручніше, так як висота східців у ній менше, ніж при використанні майданчики.

Гвинтові сходи

Чудово вписуються в інтер’єр невеликих площ, так як їх конструкція не займає серйозної площі в кімнаті. Для гвинтових сходів цілком достатньо 1-1,5 квадратного метра.

Але цей вид, незважаючи на оригінальність його виконання, все ж не так зручний в експлуатації: зазвичай їх ширина не дозволяє підняти на другий поверх громіздкі предмети, наприклад, меблі, так і ходьба по ній передбачає певну вправність, особливо, при швидкому пересуванні.

І все ж, гвинтові сходи дозволять вам зробити інтер’єр сміливим і оригінальним.

Дизайн сходи в стилі модерн

Тепер, оскільки ви бажаєте мати будинок у стилі модерн, розглянемо, чим же сходи в цьому стилі відрізняється від сходів інших стилів.

Відразу відзначимо, що сходи в стилі модерн відрізняються, перш за все, своїми лаконічними, строго геометричними формами і мінімалізмом в декорі. За великим рахунком, майже весь декор сходи укладено в оригінальності її конструкції і використовуваних матеріалах. З матеріалів, які найчастіше використовуються дерево і метал, вкрай рідко, камінь. Дерево використовується міцних порід, так як драбина повинна бути міцною і зносостійкою. Дерев’яні сходи додає теплоти приміщенню, за що і віддається перевагу дереву при виборі матеріалу.

Металеві сходи вписується далеко не в кожен інтер’єр, але модерн – це стиль для неї, так як деяка холодність його інтер’єру прекрасно буде поєднуватися з металевими конструкціями сходів. Але цей вид не має такої популярності, як з дерева: погодьтеся, що ходьба по холодному металу – не з кращих відчуттів.

Як вже сказано вище, що, як такий, що дизайн сходів стилю полягає в їх конструкції, і одним з найпопулярніших елементів дизайну є перила.

Перила можуть бути зроблені з дерева, металу і навіть скла, але в стилі модерн частіше перила робляться з металу.

Іноді сходи не має перил, що надає їй особливий шарм, правда, не зовсім безпечний – відсутність перил може викликати запаморочення літніх або хворих гіпертонією людей. У цьому випадку, навіть сходова огорожа, виконана зі скла, не позбавить від неприємностей.

Якщо сходова площадка має вільний для установки журнального столика або тумбочки простір, то це шанс для демонстрації якого-небудь предмета в стилі модерн. Це може бути все, що завгодно, навіть звичайний стілець, але обов’язково з високою спинкою.

Відмінним варіантом декору буде картина в стилі модерн або розписана стіна.

Незважаючи на те, що модерн, в якійсь мірі, аскетичний стиль, присутність рослин в будинку буде відмінним декором. Сходи з живими квітами – це якраз те, що прикрасить ваш заміський будинок.

Проектуючи свій заміський будинок, майте на увазі, що сходи, розташована біля великого високого вікна створить відчуття стрімкого руху по вертикалі, що додасть вашому інтер’єру чимало позитивних якостей.

Балясини в стилі модерн грають ту ж роль, що і в інших стилях – підтримка поручнів сходів і забезпечення безпеки пересування по ній. Однак їх вигляд в цьому стилі зовсім іншого: конструкція балясин не має хитромудрих кованих чи дерев’яних елементів.

Балясини суворо дотримуються концепції стилю модерн – простота, строгість геометричних ліній, мінімум декору. Форми балясин різноманітні. Вони можуть виглядати як прості вертикальні стійки з металу або дерева, при цьому частота їх установки може бути різною. Аналогічне почуття викликає сходи, в конструкції якої є сталеві підвіси (струни) з нержавіючої сталі, що підтримують щаблі. Сходи на підвісах представляє оригінальну конструкцію, створюючи у вас враження її легкості і легкості.

У такій конструкції струни виконують одночасно функції декору і елементу, що захищає сходи. Крім цього, струни можна використовувати для монтажу поручнів.

Види огороджень сходів в стилі модерн

Огородження сходів в стилі модерн прості і водночас оригінальні. Це може бути виконано за рахунок частої установки балясин, що використовується в багатьох конструкціях сходів.

У разі, якщо ви вирішили мінімізувати кількість балясин, то вам доведеться заповнити проміжок між ними огорожею, конструкція якого досить різноманітна, але обов’язково концептуальна стилю.

У разі рідкого розташування балясин, як огородження, можуть служити натягнуті між балясинами металевими струнами або гратами.

Даному стилю характерне використання скла в якості огорожі сходового прольоту. Ходьба по сходах з таким огорожею викликає у людини, яка ступила вперше на неї, деяку скутість через почуття небезпеки. З часом ці відчуття зникають, замінюючись захопленими.

Скляне огородження багатофункціональне: воно може бути використано в якості підвісу ступенів і як балясини – підтримувати поручні сходів. Отакий варіант – три в одному.

Огорожа може бути виконана у вигляді суцільної перегородки, виконаної з ДСП або цегляної стіни, яка одночасно буде відокремлювати сходовий марш від кімнатного простору. Непоганий варіант – дерев’яна решітка

Як огородження, можуть використовуватися підвіси.

Освітлення сходів

Сходи, як об’єкт підвищеної небезпеки травмування, повинна мати гарне освітлення, в іншому випадку, травм не уникнути. Для забезпечення необхідної освітленості використовують загальне освітлення. Це може бути люстра або підвіс в центрі прольоту сходів, але частіше – це вбудовані в стелю або стіни точкові світильники.

Світильники повинні розміщуватися рівномірно по довжині сходів, приділивши при цьому особливу увагу початку і кінця драбини. Непогано мати на сходах підсвічування ступенів. Зазвичай робиться світлодіодне підсвічування, яка допоможе вам не тільки убезпечити пересування по сходах, але і заощадити електроенергію в нічний час.

Простір під сходами

Простір під сходами – це втрата корисної площі будинку. Але воно може бути грамотно використано.

Під сходами можна організувати робоче місце у вигляді невеликого столика або тумбочки з маленьким світильником, що буде дуже до речі для виконання скороминущої роботи. Тут можна поставити меблі для відпочинку, для зберігання речей. Бібліотека під сходовим маршем – оптимальний варіант використання цього простору.

Висновок

При проектуванні сходів слід дотримуватися деяких порад фахівців:

  • Кількість ступенів у сходовому марші бажано мати непарну, що робить її зручною для ходьби, так як людина починає і закінчує рух по сходах однією і тією ж ногою.
  • Двохмаршеві сходи, по можливості, робити правобічної з однаковою кількістю ступенів в обох маршах.
  • Забіжні щаблі в вузькому місці доелаются шириною 10-13 сантиметрів, що важливо з практичної і психологічної точки зору.
  • Мінімальна ширина сходів має становити 60 сантиметрів, а висота стелі не менше 1,8 м. Перила сходів робляться на висоті 90 сантиметрів від проступи.

Теги: Ідеї облаштування