Природно, що кожна людина хоче зробити в спальній кімнаті щось оригінальне, цікаве, втілити в життя свої ідеї та фантазії. При цьому всі хочуть створити неповторний стиль, якого немає більше ні в кого іншого. Однак, на превеликий жаль, планування кімнати не завжди дозволяє втілити всі задуми в життя і зробити тут щось дійсно грандіозне. Але саме сьогодні ми розповімо про те, як можна створити оригінальний дизайн навіть в самій маленькій спальній кімнаті.

Зараз ринок дуже широкий, а стилі не обмежують фантазію людини. Правильно використовуючи свої можливості, можна створити не тільки неповторний дизайн, але і візуально збільшити простір, розставивши правильні акценти з допомогою будматеріалів. Логічно, що і меблі має суттєвий вплив при формуванні спальні.

Якщо спальна кімната не велика і її габарити не більше 15 квадратних метрів, то необхідно заздалегідь продумати все те, що в ній буде встановлено, аж до дрібниць.

Планування спальної кімнати

В першу чергу необхідно оцінити обстановку, так як багато чого залежить від форми кімнати, а вона може бути: квадратної, подовженої або прямокутної.

Виходячи з того, яка саме форма кімнати в окремо взятому випадку, необхідно заздалегідь спланувати проект з облаштування спальні. Наприклад, у прямокутній спальній кімнаті, габарити якої не перевищують 15 квадратів, меблі повинні розташовуватися так:

  • Ліжко. Встановлюється узголів’ям до однієї із стін, столик краще розмістити у вікна для того, щоб створювалося природне освітлення за рахунок денного світла.
  • Комод та шафа. Їх краще всього розташовувати ближче до дверей, або ж зайняти ними вільні кути, щоб все це виглядало органічно. Також можна використовувати пуфики, які слід розставити по периметру кімнати. Їх перевага полягає в тому, що всі дрібні речі можна заховати всередину пуфів.
  • Диван. Альтернативою ліжка може стати диван, особливо добре підійде складний, адже він не займає багато місця.

Визначаємося з дизайном спальної кімнати

На даний момент існує безліч різноманітних стилів і дизайнів: хай-тек, модерн, класика, бароко та інші. Люди, які не досвідчені в цьому не зможуть правильно використовувати той або який-небудь інший стиль в силу своєї недосвідченості. Для того щоб створити оригінальний і неповторний дизайн, але при цьому дотримуватися одного конкретного стилю слід звернутися до фахівців, які допоможуть зробити спальню неповторною.

коричневая под дерево

Якщо кошти не дозволяють залучити дизайнера зі сторони, то слід спиратися на свій смак і внутрішні почуття, для більшої впевненості можна коригувати відповідно дизайнам, представленим на фото в мережі інтернет.

Спальня – місце відпочинку, усамітнення і звільнення від зайвих думок. Саме тут людина може розслабитися, зняти з себе тягар важкого трудового дня і насолодитися тишею. Для того, щоб створити приємну атмосферу найкраще використовувати синій колір і його відтінки, здатні заспокоїти нервову систему, створити тепло і затишок в кімнаті.

Взявши помаранчевий або подібний йому яскравий колір можна відчути радість і зарядити себе позитивною енергією. Однак часто буває так, що такі тони починають швидко дратувати і розбурхувати, а це не всім до душі. Для максимального комфорту і заспокоєння краще використовувати постільні тони, здатні розвантажити нервову систему після важкого дня.

Не варто забувати і про те, що спальня — це не тільки місце для відпочинку, але і пристрасті. В цьому випадку краще використовувати червоні кольори, проте правильніше буде їх застосувати лише частково, прикрасивши таким тоном лише одну із стін.

Великої популярності в 2018 році отримає чорний колір, однак це може привнести в дизайн спальні похмурість. Для того, щоб цього уникнути потрібно зробити гарне і яскраве освітлення, здатне відтіняти чорні тони.

Ті, хто шукають єдності з природою і навколишнім середовищем можуть використовувати зелені кольори м’яких відтінків. Доповнити цю картину можна за допомогою правильно підібраних шпалер або штор, фотошпалер з видом природи.

В цілому ж варто відзначити, що ідей для дизайну спальної кімнати невеликих габаритів досить багато і все залежить лише від вибору господаря житла. Якщо правильно підійти до цієї справи, провести якісний ремонт і намагатися дотримуватися одного конкретного стилю, то можна створити цікаву і модну спальню. Вибравши якісні матеріали, елементи декору і шпалери з оригінальним виглядом можна втілити в життя свою мрію – створити комфортну і затишну спальню, здатну радувати око щодня протягом довгих років.

Як тільки ремонт завершився, і спальна кімната знайшла потрібний вид, слід зайнятися обстановкою кімнати, правильно розташувавши в ній все необхідне. В першу чергу це ліжко, яка зобов’язана бути максимально зручною, але при цьому не займати багато простору. Потім слід телевізор, життя без якого в 21 столітті уявити досить важко. Його краще всього розташовувати навпроти ліжка (дивана), встановивши його напроти очей в положення сидячи. Можна поставити телевізор на тумбочку, або ж встановити на стіну, що дозволить заощадити зайвий квадратний метр. Потрібно враховувати, що відстань має бути відповідним, інакше можна зіпсувати зір.

Також тут потрібно встановити комод або шафа. Дзеркало повинно бути для того, щоб можна було навести красу, краще всього використовувати дзеркало, інтегроване в комод, він же може замінити і стіл. Правильно використовуючи функціонал меблів можна мінімізувати її кількість, тим самим створити навіть в маленькій спальні трохи вільного простору.

Крісло і пуфи встановлюються за бажанням, в залежності від того, наскільки вони потрібні. Слід приділити окрему увагу декору, це можуть бути картини або статуетки, декоративні квіти та інші елементи, що створюють додатковий затишок в кімнату.

В цілому варто відзначити, що правильно виконати планування маленької спальної кімнати — завдання важке, але можлива. Якщо відповідально підійти до цієї справи і ретельно продумати всі на початковому етапі, то можна створити затишну і сучасну спальню з оригінальним дизайном, яка буде радувати щодня.

Теги: Спальня