Насправді приводів почати ремонт, звичайно, більше. Наприклад, переїзд в новий будинок або квартиру, покупка житла в новобудові з чорновою обробкою або без неї. Але в цілому, якщо власники живуть все в тій же квартирі, причин всього дві. Сайт rmnt розповість про них і запропонує план дій.

Причина перша-обробка зіпсувалася

Ніщо не вічне. Шпалери можуть почати відвалюватися від стін, піти плямами. Фарба на стінах теж може виявитися зіпсована, відмити не можна. Між планками ламінату з’являються щілини, верхній шар відколюється, наприклад, під коліщатками офісного крісла. Плитка у ванній при легкому постукуванні починає видавати глухий гул-зрозуміло, що скоро просто впаде і розіб’є унітаз… В цьому випадку все досить просто, можна не експериментувати і просто замінювати зіпсовану обробку на нову. Підібрати ламінат практично такого ж відтінку, як був раніше, замінити шпалери фарбою вподобаного тону і так далі. Можна не переживати з приводу відсутності дизайн-проекту.

Обсяги ремонту будуть прямо залежати від масштабу проблем. Як вже писав портал rmnt.ru, ремонт може бути косметичним і капітальним. У першому випадку нічого глобального не потрібно, змінюється тільки фінішна обробка. Якщо чорнова в хорошому стані, то власники економлять гроші і час, хіба що стіни шпаклюють перед новим фарбуванням, обходячись без кардинальних втручань. Але якщо має бути поміняти підлогове покриття і плитку у ванній кімнаті разом з сантехнікою, то це вже куди більш серйозні вкладення і зміни.

Причина друга-потрібні зміни

Буває, що обробка поки в хорошому стані, але власників з якихось причин не влаштовує. Хочеться змінити стилістику в цілому, зробити перепланування, поміняти функціонал кімнати, наприклад, перетворити дитячу в кабінет або навпаки, об’єднати кухню з сусідньою кімнатою і отримати простору їдальню. В цьому випадку просто заміною обробки не обійтися. Потрібно подумати, які саме зміни потрібні, розділивши їх на функціональні і стилістичні. Необхідно продумати, які зони торкнеться переробка, чи буде у всіх кімнат загальний стиль інтер’єру і який саме. В такому випадку часто потрібна допомога дизайнера або складання проекту самостійно.

У будь-якому випадку, плануючи почати ремонт, потрібно дотримуватися наступних правил:

  1. визначитися зі стратегією. Наскільки глобальними будуть зміни? потрібна тільки заміна підлоги, стіни поки постоять або краще зробити все відразу? чи буде переробка відразу у всій квартирі, поки власники живуть на дачі або по кімнатах, без виїзду? пам’ятайте, що жити в квартирі, де активно проводяться ремонтні роботи — то ще «задоволення», але так роблять часто.
  2. скласти план проведення робіт. Фахівці радять починати з кухні та ванної кімнати — це самі витратні приміщення, адже найчастіше використовується плитка. Крім того, ремонт тут зазвичай триває довше, ніж в житлових кімнатах.
  3. скласти бюджет. Це дуже важлива частина, потрібно визначитися, чи готові ви витрачатися на дорогі матеріали або мають намір економити на всьому, чим можна.

Тільки після проходження цих трьох пунктів можна приступати до вибору матеріалів, орієнтуючись на свої потреби, фінансові можливості і стилістичні побажання.

В процесі ремонту обов’язково виправляйте помилки, допущені в попередній раз. Наприклад, вам гостро не вистачає розеток в домашньому офісі або на кухні. Раз вже почався ремонт – саме час провести проводку і встановити їх. Подумайте, де вам не вистачає світла і куди бажано протягнути інтернет-кабель, тому що wi-fi погано працює. Виправити такі помилки після ремонту не вийде.