Функціональні та естетичні властивості дзеркал складно переоцінити: це і здатність додавати відсутній обсяг приміщення, і примножувати світло в інтер’єрі, візуально перетворюючи простір. Як і будь-яка поверхня, що відбиває, дзеркало має особливість представляти кімнату в таємничому і заворожливому вигляді. Наскільки кухня потребує цієї «таємниці»?


Дзеркало в кухонному інтер’єрі типовою російської квартири — явище несподіване. Але як раз більшість кухонь, особливо невеликих, дзеркало робить більш виграшними. Звичайно, для кожного інтер’єру необхідний свій індивідуальний підхід. Десь відображають поверхні просто необхідні, а де-то будуть абсолютно зайві.
Сучасна обробка дзеркал пропонує широкий вибір форм, розмірних показників і колірних характеристик, тому нескладно знайти підходящий варіант під певний інтер’єр кухні.

Матеріал

Дзеркальні конструкції можуть виготовлятися на базі скляного, акрилового матеріалу та полістиролу. Останній краще не використовувати на кухні, так як він боїться вологи і нестійкий до механічних пошкоджень. Тому зупинимося детальніше на двох інших варіантах.

Акрил. Такі дзеркала відрізняються високою стійкістю і вважаються найбезпечнішими. Додаткові плюси — простота монтажу, транспортування та різання. До недоліків можна віднести високу вартість і сприйнятливість до подряпин.

Скло. Подібні моделі володіють великою вагою в порівнянні з акриловими і використовуються для кухонного фартуха та оздоблення стін.

На базі таких конструкцій виробляються наступні елементи:

  • мозаїчна плита — використовується для облицювання стін, фартуха і деяких елементів. У такої обробки є ряд переваг: непомітність плям, розлучень, необов’язковість рівного підстави, можливість здійснення локального ремонту, ефектна естетична складова. Серед мінусів можна виділити високу ціну і потреба в періодичному очищення швів;
  • листові панелі — зазвичай застосовуються для обробки стін, фартухів, меблевих фасадів. Товщина варіюється в межах 4-6 мм;
  • плитка — може бути самих різних форм (квадратів, трикутників, шестигранників тощо) і розмірів.

Варіанти кромки

Кромка вважається однією з найбільш важливих елементів дзеркал. Її краю не передбачають обробку, з-за чого виріб стає більш вразливим. Варто вибирати конструкції з відполірованою кромкою або фацетом (гранями, скошеними під кутом). Другий тип відрізняється довговічністю і міцністю. Крім цього, виріб має приголомшливий блиск через заломлення світла.

Дизайнерське оформлення дзеркал

Кольорова конструкція — може бути оформлена кольорами золота, графіту, шампанського. Часто використовуються дзеркальні конструкції в червоної, зеленої, голубої, пурпурової гамі за рахунок пофарбованої основи зі скла.

Сатин — різновид вироби з матуванням, яке досягається за допомогою хімічного травлення. Подібним чином можуть виділити малюнок або повністю все полотно. Зовнішній ефект нагадує піскоструминну обробку, але виглядає більш гладко, витончено.

Ефект старовини — своєрідна візуалізація помутнілої поверхні, виконується за рахунок друку під амальгаму або хімічного травлення. Подібні дзеркала ідеально вписується в класичні кухонні інтер’єри, надають їм особливого шарму.

Піскоструминний малюнок — така обробка передбачає нанесення візерунка з зовнішньої сторони виробу. Таким чином досягається ефект паморозі. Для подібної конструкції обов’язково обрамлення. Однозначно, це не варіант для облицювання фартуха, оскільки таке дзеркало вимагає дуже дбайливого поводження.

Візерунок під амальгамою — дзеркало оформляється будь-яким бажаним малюнком. Зображення наноситься на плівку методом ультрафіолетової друку, яку згодом приклеюють на скло і покривають амальгамою.

Догляд і практичність використання дзеркал на кухні

Наскільки практично дзеркало на кухні? Тут все залежить від способу життя господарів і яких цілей хочеться досягти. З одного боку, дзеркало не боїться води, кислот, лугів і м’яких щіток. Бруд і жирні плями з його поверхні легко відмиваються. З іншого боку, такий виріб зобов’язує до регулярних уборкам, адже бажаний ефект від нього можливий тільки в чистому вигляді. І ключову роль у цьому плані відіграє розташування дзеркальної поверхні. Так, наприклад, дзеркальний фартух — варіант для тих, хто дуже рідко готує, або для тих, хто не боїться частих прибирань. Зате якщо повісити дзеркало в обідній зоні, цілком достатньо протирати його 1-2 рази в тиждень.

Ідеї застосування

1. Настінне дзеркало
Мабуть, самий класичний варіант — повісити дзеркало на одну зі стін кухні. Таке рішення скрасить традиційну «столовость» кімнати, зробить її більш вишуканою та витонченою. Єдиний момент, знову ж — оптимальне розташування, яке буде залежати від специфіки побуту господарів. Про це згадувалося вище.
На замітку: за китайським древньому філософському вченню феншуй в дзеркалі на кухні повинна відображатися зона готування або щедро накритий стіл. У першому випадку це принесе зручність і комфорт господині, у другому — приверне багатство і достаток.

%d0%be%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%be%d0%b9-%d0%b7%d0%be%d0%bd%d1%8b-%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%bc%d0%be%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d0%be%d0%b9-%d0%b7%d0%be%d0%bd%d1%8b-%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%bc-2

2. Дзеркальний фартух

Розглянемо кілька варіантів такого рішення:

  • скинали — монолітні панелі (зазвичай довжиною близько 3 метрів);

  • дзеркальне панно — композиція з декількох фрагментів дзеркал;

%d0%b7%d0%b5%d1%80%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d0%be%d0%b5-%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d0%be-%d0%b2-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%8c%d0%b5%d1%80%d0%b5-%d0%ba%d1%83%d1%85%d0%bd%d0%b8

  • дзеркальна плитка або мозаїка.

3. Дзеркало замість шаф
Якщо стіна не захаращена верхніми шафками, то дзеркало може цілком успішно зайняти їх місце. Поверх нього можна розмістити акуратні відкриті полички, але пам’ятайте — відображення в такому випадку подвоять вміст.
4. Дзеркало на всю стіну
Ідеальний варіант для маленької кухні, що дозволяє розширити межі приміщення і назавжди позбутися від ефекту замкнутого простору.

5. Дзеркальні фасади

Основна перевага дзеркальних фасадів — така меблі практично зникає в інтер’єрі. Створюється враження, ніби меблів на кухні немає зовсім.Але істотний недолік — це маркість, притаманна всім глянцевим поверхонь. В даному випадку можна підібрати альтернативну та більш практичне місце для дзеркальної поверхні — це фасади кухонного острова.


Ще один відмінний прийом — замовити рельєфні або постарені дзеркальні полотна, які не будуть виглядати покритими відбитками пальців і благати про очищення.


6. Додаткові дзеркальні елементи
Вибір місця для дзеркал може бути оригінальним і самим несподіваним. Дзеркальний цоколь на підставі шафок — нетривіальне рішення для звичайної кухні.7. Композиція з дзеркал
Для такої ідеї можна підібрати однакові або різнокаліберні дзеркала. Тут головне гармонія. Продумайте об’єднуючий елемент, наприклад, рамки в одному кольорі або стилі. Для більш ефектного декору зробіть композицію ненудним, іронічною — підберіть дзеркала різних форм або динамічно їх розташуйте.

8. Дзеркальні вставки на фасадах
Подібне рішення доцільно тільки для шафок нижнього або верхнього ярусу, де контакт з водою (жирними бризками) виключений.9. Дзеркало над головою
Безсумнівно, такий ефектний декор внесе свою лепту в дизайн, що додасть кімнаті розкоші і чарівності, але підійде далеко не кожній кухні.

10. Дзеркальна двері
Дзеркальні вставки на дверях або цільне полотно розширять простір, а двері непомітно «сховається» в стіні. Погодьтеся, прийом нехитрий, але досить цікавий.


11. Дзеркальна техніка
Сучасні виробники кухонної техніки вже давно подбали про дизайн і випустили прилади з дзеркальним покриттям. Виглядають вони не так громіздко і набагато естетичніше своїх аналогів звичного дизайну.


12. Телевізор у дзеркальної рами
Універсальне рішення одночасно двох завдань: і стилістичного дизайну кухні і місця розташування екрана ТВ.

Більше варіантів оформлення кухонного інтер’єру представлені представлені в наступній фото-підбірці.

Теги: Кухня