Сучасна еклектика – це стиль для любителів подорожувати і привозити всілякі сувеніри з різних куточків планети, колекціонерів і збирачів, творчих особистостей та просто домовласників, чиї пристрасті в стилістиці інтер’єру ще не визначені або настільки великі, що складно виділити фаворита. Можливість змішувати в рамках одного інтер’єру різні стильові напрями дозволяє не тільки отримати неординарний, персоналізований дизайн приміщення, але і відобразити в обстановці власні захоплення, уподобання, стиль життя і образ думок.

Вітальня – загальна кімната, обладнати і оформляти яку необхідно, керуючись уподобаннями і потреб всіх членів сім’ї. У разі, якщо в сім’ї є спільні інтереси, то відобразити їх саме у вітальні буде найпростіше. Але при змішуванні різних стильових напрямків в рамках вітальні, важливо не захопитися, не втратити голови і не перетворити кімнату для сімейного відпочинку в склад антикваріату або колекційних штучок.

Еклектичний інтер’єр вітальні для колекціонерів і збирачів

Представляємо вашій увазі невеликий екскурс у світ дизан-проектів незвичайних віталень, в інтер’єрі яких, так чи інакше, присутні предмети колекціонування. Безумовно, розміщувати елементи, які не можна повісити, краще і практичніше на відкритих стелажах або полицях, але все залежить від особливостей планування кімнати і наповнюваності з точки зору меблювання.

Яскравий, різноманітний, еклектичний, неординарний – до цього інтер’єру можна багато епітетів підібрати. Серед маси цікавих речей і предметів декору не відразу і можна помітити м’яку зону і оригінальне крісло.

Гармонійніше предмети колекціонування будуть виглядати на однотонній стіні нейтрального відтінку. А якщо самі експонати досить яскраві і виразні, то краще і всю колірну гамму вітальні підібрати в спокійному, світлому колоре.

У цій вітальні центром координації всього інтер’єру, безумовно, є зона з відкритими стелажами для пам’ятних і дорогих для господарів штучок. А вся навколишня обстановка в теплих, природних тонах виступає лише фоном і простим місцем для відпочинку.

Але зустрічається і монохромний варіант оформлення еклектичною вітальні. Гра контрастів в цьому інтер’єрі виступає на перший план.

Незважаючи на велику кількість темних відтінків, вітальня виглядає світло і яскраво, завдяки майже білою обробці поверхонь і кількості природного освітлення з величезних вікон.

Стелаж для книг і сувенірів можна використовувати і як ширму, зонирующую простір. Світла обробка поверхонь невеликої вітальні і відкритого шафи стали відмінним фоном для найяскравіших елементів декору.

Відкриті полиці для зберігання колекцій можна для безпеки кріпити до стіни, у разі, якщо їх мобільність е передбачена концепцією дизайну вітальні кімнати.

Вітальні з колекціями різних предметів інтересу необов’язково бути яскравою і кричущої. Перед вами варіант світлої, просторої кімнати в еклектичному стилі, з елементами кантрі і модерну.

Камін в сучасній вітальні – елемент декору або функціональний атрибут

Зустріти в інтер’єрі сучасної вітальні в стилі еклектика недіючий камін, який там знаходиться виключно з естетичної точки зору – нескладно. Але і функціональні печі-каміни зустрічаються в загальних кімнатах досить часто. Навіть, якщо камін електричний або газовий, його обов’язково стилізують під споруду, що працює виключно від природного сировини і дарує справжнє тепло.

І крім іншого, камінна полиця – ще одна поверхня для предметів декору, знаходиться в центрі уваги.

Про те, що в цій білосніжною вітальні в стилі еклектичного лофта є камін, стає зрозуміло не відразу. За яскравими художніми елементами і живими рослинами його майже не видно, але, очевидно, що конструкція каміна є важливою особливістю приміщення.

З’єднати в гармонійну атмосферу просторої вітальні елементи таких стилів, як модерн, рустикальний кантрі і рококо, під силу тільки творчої особистості з тонким почуттям міри або професійного дизайнера.

В цю вітальню з сумішшю модернових та кантрі елементів камін вписався більш ніж органічно. Контрастні відтінки, різні фактура і форми знаходяться в гармонії та злагоді.

На камін у цій вітальні звертаєш увагу в останню чергу, вже дуже багато цікавих речей для вивчення в рамках її інтер’єру розташоване. Таке різноманіття кольорів і форм могла витримати тільки світла, нейтральна палітра приміщення.

Простора білосніжна вітальня з величезними арочними вікнами буквально залита світлом. У дивовижній еклектичною атмосфері ультра-современнная люстра кріпиться до стелі в стилі бароко, величезний, футуристичного вигляду диван сусідить з садовим кріслом. А на каміні розташувалося величезне дзеркало в старовинної рами.

Складно сказати якого саме кантрі-стилю більше в цій невеликій вітальні з каміном, але, очевидно, що відсутність у подушках у господарів немає. Можливо, мешканці колекціонують не тільки картини на пасторальні теми.

Вітальня в заміському будинку з високими склепінчастими стелями обставлена в кращих традиціях сучасного, еклектичного кантрі. Камін у цьому випадку, крім основного функціонала, виконує ще і роль ширми, перегородки для зонування великого приміщення.

Оздоблення вітальні виконана в спокійних, пастельних тонах, яскравими елементами виступають в основному текстиль і оббивка меблів. Теплий і комфортний спосіб кімнати вдалося створити і завдяки чинному каміна.

Чітка і лаконічна, на перший погляд, обстановка вітальні, виявляється досить яскравою і контрастною, де сучасна техніка успішно інтегрована в інтер’єр з ухилом в ретро-стиль.

Кожен предмет в цій вітальні з неймовірно високою стелею можна вважати арт-об’єктом. Фактурні крісла з контрастним забарвленням, шикарний шкіряний диван активного відтінку, дзеркальні підвісні лампи і такі ж тумби, що виконують функції журнальних столиків, настінні світильники, стилізовані під вуличні ліхтарі і, звичайно ж, сучасний камін – все працює на створення індивідуального дизайну.

Ще один приклад того, як із звичайної вітальні можна створити неймовірно зручний і комфортний музей арт-об’єктів у власному будинку. Кожен предмет і елемент оздоблення можна роздивлятися годинами, один тільки камін, стилізований під величезну піч чого вартий. Неймовірне різноманіття фактур, форм і кольорів не шокує, а викликає непідробний інтерес.

Вітальня з еклектичним інтер’єром як місце для читання

Дуже часто господарі квартир або домоволодінь намагаються помістити в рамках приміщення вітальні куточок для читання. В цьому випадку необхідно врахувати не тільки стелажі або шафи для книг, але і відповідне освітлення для різного часу доби і, звичайно, зручні м’які зони для розташування з улюбленим чтивом.

Шафи з книжками, крім іншого, можуть виконувати обмежує простір роль, у разі, якщо кімната досить простора.

Яскрава та виразна вітальня з куточком для читання виглядає такою, що запам’ятовується. Не тільки художні твори на стінах викликають інтерес, незвичайний дизайн люстри виступає ключовим елементом, де класика скляних деталей сусідить з футуристичною формою. Яскраве килимове покриття з принтом під британський прапор, додає приміщенню індивідуального стилю.

Органічно і грамотно використовувати складні відтінки фіолетового і бузкового кольорів досить складно, особливо при глянсовому варіанті обробки поверхонь. Але в цій вітальні інтер’єр вдався завдяки дозованому розбавлення основної колірної гами теплими бежевими відтінками. Нетривіальна оббивка м’яких меблів стала родзинкою дизайну вітальні.

У світлій, вибіленої гамі вітальні, яскраві елементи декору виглядають найбільш презентативно. Навіть корінці книг можуть виступати предметами декорування, крім своєї основної функції.

В інтер’єрі вітальні були використані спокійні природні відтінки, що дозволило створити приємну, ненав’язливу атмосферу для відпочинку і читання. Цікаві елементи декору привносять певну різноманітність і інтерес в обстановку кімнати.

На диво гармонійно поєднувати на перший погляд випадкові предмети – тахту з квітковим принтом і леопардовий килимок, штори в горошок і підлогове покриття з шаховим малюнком. А додавши до всього іншого ще і жовтий столик з декупажем і дзеркало в різьбленій рамі – інтер’єр виходить більш ніж еклектичний.

А в цій світлій вітальні з незвичайним напівкруглим проходом на кухню, куточок для читання раціональний і практичний. Подібні відкриті стелажі можна виконати самостійно з заготовок, які продаються у великих будівельних магазинах.

Координаційним центром цієї вітальні став контрастний стелю з монохромно обробкою. Такий «вантаж» декору можуть витримати тільки світлі стіни і нейтрального кольору підлогу.

Яскраві колірні рішення – політ фантазії в дизайні вітальні

Де як не в загальній кімнаті можна дозволити собі яскравість і різноманіття забарвлень. Нам складно впустити активні яскраві кольори в спальню, зі зрозумілих причин. Утилітарні приміщення, як правило, приділяється яскравості лише в окремих елементах декору. Але у вітальні можна експериментувати і дозволити собі сміливі дизайнерські прийоми. Для творчих особистостей аматорів насичених відтінків, сміливих новаторів та активних людей наша наступна добірка нетривіальних інтер’єрів віталень.

В такій вітальні точно не буде нудно. Різноманіття забарвлень і фактур заворожує і окрилює позитивом. Незважаючи на безліч активних кольорів в дизайні, кімната виглядає гармонійної за рахунок повторення тонів в різних площинах і предметах.

Кімната виглядає яскраво, хоч в її обробці і переважає білий тон. Активні кольори килимового покриття, меблів та предметів декору, а також текстилю заряди вітальню насиченою атмосферою позитиву.

На перший погляд складно назвати це приміщення вітальні, в традиційному розумінні цього слова «кімнати для всієї родини». Неординарна ситуація з барною стійкою і стільцями, великою кількістю елементів з нержавіючої сталі, вуличного декору і неординарних фактур створює воістину нетривіальний інтер’єр.

Впустіть веселку в своє житло. Навіть у разбеленом вигляді, ці насичені кольори виглядають яскраво. Вбудована система стелажів з арочними нішами додає приміщенню індивідуальності.

Яскрава і контрастна, ця невелика вітальня між тим, неймовірно практична і раціональна. Немає нічого зайвого і все, досить. Для багатьох домовласників – це запорука успіху в оформленні інтер’єру загальної кімнати.

Ця вітальня, розташувалася під склепінчастою стелею мансардного приміщення, сповнена яскравості. Теплу і затишну атмосферу, створену завдяки активному використанню різних порід деревини в обробці, розбавляють природні відтінки текстилю та предметів декору.

Де як не у вітальні використовувати килимові покриття з активною забарвленням і подушки їм в тон. Блискуча поверхня «журнального столика стала центром тяжіння поглядів у цьому нескучне просторі.

Ця м’яка, у всіх значеннях цього слова, зона вітальні розташувалася в горищному просторі. Практичне використання всіх доступних квадратних метрів призвело до теплій і затишній кімнаті під дерев’яними склепінням даху в неймовірно зручних і яскравих м’яких диванах з подушками.

Темні породи дерева на тлі світлої оздоблення кімнати виглядають контрастно і виразно. Яскраві предмети декору та меблі вносять свою лепту у створення приємної і ненудним атмосфери вітальні.

Яскрава і контрастна вітальня з сумішшю елементів французького Провансу і модерну неймовірно затишна і неординарна.

Ця неймовірна вітальня з дерев’яною обробкою стін і високої стелі гармонійно комплектує вітражі, яскраву м’яку меблі, активні забарвлення текстилю на вікнах і подушках, незвичайні настільні лампи і розкішну люстру з великою кількістю скляних елементів. Ненудна і цікава ситуація виглядає по-королівськи розкішним.

Це приміщення вітальні з неймовірною ліпниною на стелі – яскравий приклад того, як вже готовий дизайн-проект в світлих і теплих тонах зробити помітною і привабливою за допомогою всього лише кількох сплесків активного кольору. Незвичайна люстра, яскраві подушки і крісло, стільці і картина з підсвіткою перевернули обстановку кімнати.

Ігрова зона в еклектичною вітальні

Для тих, хто хотів би помістити у вітальню більярдний стіл або аерохокей, великий рояль або арфу – наша наступна добірка яскравих образів і неординарних приміщень.

Велика кількість яскравих і насичених тонів, стилів та їх елементів, фактур і розмірів в рамках одного приміщення, робить його інтер’єр ультра-неординарним і цікавим.

Ігрова зона у вітальні, розташованої на мансарді – логічне і раціональне використання простору. Просторе приміщення дозволило створити місце для активного і пасивного відпочинку.

Білосніжні поверхні стін і стелі, вибілений паркет і яскравий акцентний елемент в центрі вітальні – про призначення кімнати спорів не буде.

На закінчення нашої публікації, хотілося б поділитися з вами кількома незвичайними інтер’єрами віталень, які здатні зарядити оптимізмом, надихнути і послужити прототипом для створення власних дизайнерських шедеврів.

Теги: Вітальня