Для всіх хто любить виставляти у своєму житлі предмети колекціонування, сувеніри, привезені з різних куточків світу, старовинні предмети, куплені в антикварних магазинах або перейшли у спадок від бабусь, еклектика в інтер’єрі – оптимальний варіант оформлення простору. Головний принцип використання еклектичних мотивів в дизайні – чітке дотримання основної концепції і почуття міри, яке дозволить не захламить простір вашого житла. Саме такими принципами керувалися дизайнери, спільно з домовласниками, оформляючи квартиру, яка знаходиться в Палермо, що в Італії.

З перших кроків по італійським апартаментів стає зрозуміло, що гармонійне поєднання сучасної стилістики, елементів кантрі (середземноморського стилю) і ретро-елементів інтер’єру в одному просторі може привести до створення унікального, неповторного дизайну. Світла обробка стін і використання деревини для облицювання підлоги – класика жанру для країн Середземномор’я. А ось настінний декор з старих телефонних апаратів і крісла, які раніше служили посадковими місцями в громадському будинку – це вже ретро-стилістика привнесла унікальність в інтер’єр передпокою.

Головна і сама простора кімната у квартирі – вітальня, наповнена не меншою кількістю оригінальних стилістичних поєднань, дизайнерських ідей, колірних і фактурних рішень. Велика кімната з ветлой обробкою поділена на кілька функціональних сегментів, кожен з яких заслуговує особливої уваги.

Оригінальні книжкові полиці, використання старої драбини в якості функціонального декору, а також старовинна скриня з не менш унікальним контентом – все в цій зоні вітальні працює на створення унікальної атмосфери і незвичайного зовнішнього образу всієї кімнати в цілому.

Дивно, але поєднання в одному приміщенні сучасної техніки, ретро-меблювання і дизайнерських предметів декору виглядають непросто гармонійно, але і створюють унікальну атмосферу вітальні. Різномастого настінний декор, незвичайний торшер-тринога та журнальний чутки, ніжками якого стали стопки книг – все в цій кімнаті оригінально і самобутньо.

Очевидно, що для таких колоритних елементів інтер’єру зі своєю історією потрібно абсолютно нейтральний фон – білосніжна оздоблення стін і світла деревини підлогового покриття стали ідеальним варіантом оформлення поверхонь. Деякі дизайнерські ідеї можна легко використовувати в рамках сучасного житла – старі рами картин для розміщення прикрас і аксесуарів, драбина або сходи в якості системи зберігання для колекції взуття.

В кухонному просторі ми знову спостерігаємо гармонійне поєднання сучасної обстановки з ретро-елементами і кантрі-стилістикою – лінійна система кухонного гарнітура з білосніжними фасадами шаф, дерев’яні стільці і незвичайна люстра з аналогічного матеріалу, старовинні ваги, кухонні аксесуари, зібрані по блошиних ринках і антикварних магазинах і ультрамодний обідній стіл.

Старий бабусин буфет може отримати друге життя у вашому сучасному житлі, досить лише покласти його в достойну обстановку і «підтримати» ретро-тематику парочкою аксесуарів або декоративних елементів з минулого століття. Такі предмети можуть знайтися у спадщині практично будь-якої сім’ї, інакше їх можна придбати на тих же розвалах барахолок і пунктів продажу антикваріату, багато мережеві ресурси пропонують предмети побуту минулих років.

Предмети ручної роботи також є частими учасниками інтер’єрів, оформлених в еклектичному стилі. Мереживні серветки, підставки з дерева, настінні панно і навіть килимки ручної роботи доречні саме в приміщеннях збірного образу.

Теги: Дизайн-проект, Стилі інтер’єру