На сьогоднішній день сучасні виробники пропонують широкий вибір опалювальних приладів, але тим не менш, у багатьох нових багатоквартирних будинках встановлюють стандартні батареї, а мешканці старих квартир і зовсім залишаються з радянськими моделями «гармошкою». Не у всіх є можливість замінити батареї на сучасні (та й не завжди це доцільно), а старі можуть не вписатися в оновлений інтер’єр. Оптимальним рішенням в цьому випадку буде установка спеціальних екранів для радіаторів.

Подібні конструкції є не тільки декоративною складовою інтер’єру, приховуючи громіздкі і некрасиві батареї, але і надійно захищають дітей і домашніх вихованців від небажаних зіткнень з опалювальним приладом. Особливо це стосується сімей з дуже маленькими дітьми, а також спортзалів, поліклінік і дитячих установ, де наявність таких решіток є обов’язковим. У квартирах такі екрани, найчастіше, виконують естетичну функцію. При грамотному виборі вони можуть направити тепле повітря в потрібну сторону, що в рази підвищує ефективність обігріву.

Основні критерії вибору екрани для батарей опалення

Естетика естетикою, але при виборі решітки на радіатор у першу чергу потрібно керуватися наступними правилами:

  • екрани не повинні погіршувати теплообмін;
  • регулюючі вентилі повинні бути легкодоступні;
  • у разі аварії екрани повинні швидко і легко зніматися;
  • якщо сумніваєтеся в надійному кріпленні батареї, вибирайте не важку модель екрану.

Різновиди декоративних екранів

За своїм конструктивним особливостям розрізняють екрани:

  • плоскі, закривають тільки фронтальну частину батареї;
  • навісні з кришкою або без кришки;
  • навісні короби, що закривають батарею з усіх боків.

Якщо батарея виступає над стіною, оптимальним варіантом для неї буде короб або навісний екран без кришки. Останній виглядає легко і невимушено, не захаращує простір.

Коробам моделей або з кришкою також можна знайти оригінальне і практичне застосування в вигляді підставки або тумби, особливо в літній період. В опалювальний сезон краще не ставити на кришку предмети, щоб вони не нагрівалися і не перешкоджали вільній циркуляції теплого повітря.

Якщо радіатор знаходиться в підвіконної ніші, підійде плоска навісна або пересувна панель на ніжках. Така конструкція — прекрасний варіант декору, не займає корисну площу.

Екрани можуть виготовлятися з різних матеріалів — металу, дерева, скла, пластику. Бувають і комбіновані моделі, що містять скло і HDF, метал і дерево та ін
%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9-%d1%8d%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d0%b1%d0%b0%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b5%d0%b8-%d0%b2-%d0%b8%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d1%8c

Металеві екрани

Металеві решітки виготовляють із сталевого або алюмінієвого листа з різноманітною перфорацією, яка може бути у вигляді ажурних орнаментів і візерунків або звичайної сітки. Стандартний екран з металу, як правило, коштує недорого, але конструкції з оригінальною перфорацією з нержавіючої сталі можуть досягати значних сум. У металевих решіток відмінна тепловіддача, вони прості у догляді і монтуються без зайвих клопотів. Більше того, такі екрани не схильні до деформації від тривалого впливу високих температур і не змінюють колір.

Металеві решітки відмінно виглядають на тлі мінімалізм, хай-теку, стилів індастріал, растик, тобто інтер’єрів, де присутня сталеві акценти.

Дерев’яні екрани

Такі решітки підійдуть для батарей будь-якого типу. Виготовляються з натурального дерева різних порід — від бук або дуба до більш дорогих і цінних сортів. Особливо популярні моделі з ротанга. Витончені різьблені малюнки та можливість покривати поверхню дерева лако-фарбового речовиною дозволяє створювати вишукані декоративні екрани.

Основними перевагами дерев’яних конструкцій є екологічна безпека, натуральність, прекрасна тепловіддача і бездоганний зовнішній вигляд. Вони відмінно впишуться в інтер’єр з дерев’яними елементами — від класики до авангарду.

Але також треба сказати, що ціна таких решіток чимала. Дерев’яні екрани з часом можуть деформуватися і вимагають спеціального догляду засобами для дерева.

Екрани з HDF, MDF та комбіновані

HDF та MDF — листовий матеріал високої і середньої щільності. Робиться методом пресування дрібної деревини під впливом нагрівання і тиску. Подібні решітки дешевше моделей з натурального дерева. Зазвичай виготовляють з листів сам короб, а екран — з ротанга або дерев’яною сітки. Тут важливо розуміти, що у щільної сітки з малою кількістю отворів буде слабка тепловіддача, тому вибору сітчастого екрану слід приділити особливу увагу.

%d1%8d%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd-%d0%b4%d0%bb-%d0%b1%d0%b0%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b5%d0%b8-%d0%b8%d0%b7-%d0%bc%d0%b4%d1%84-%d1%81-%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d0%be%d0%b9-%d1%81%d0%b5%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d1%81%d0%bd%d0%be%d0%b9-%d1%8d%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd-%d0%b8%d0%b7-%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0-%d1%81-%d0%ba%d1%80%d1%8b%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%b9-%d0%b8-%d1%81%d1%82

Екрани зі скла

Скляні екрани нечасто зустрічаються в інтер’єрах, хоча володіють високими естетичними можливостями. Виготовляють такі конструкції із загартованого скла, товщина якого не більше 8 мм. Завдяки спеціальній обробці скло стійке до подряпин і пошкоджень, а закруглені кути абсолютно безпечні.

Найчастіше скляні екрани виготовляють у вигляді цілісної панелі. Вітражні моделі коштують недешево, більш бюджетним варіантом вважається акрилове скло. Подібні конструкції просто вражають своїм різноманітним декоративним оформленням. Всілякі техніки розкривають широкий потенціал дизайнерських можливостей, дозволяючи створювати чудові візерунки, малюнки, фактури і вітражі.

Скляні екрани легко очищаються звичайним засобом для миття вікон. У них хороший теплообмін, але в деяких випадках у даної категорії можуть поступатися екранів з іншого матеріалу і з перфорацією.

%d0%b3%d0%bb%d1%8f%d0%bd%d1%86%d0%b5%d0%b2%d1%8b%d0%b9-%d1%8d%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bd-%d0%b8%d0%b7-%d0%b0%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0

Пластикові моделі

Екрани з пластику — найдешевший варіант з усіх інших, але і самий небезпечний. Нагріваючись, пластик виділяє шкідливі речовини, що може неприємно пахнути і навіть деформуватися. Та й декоративні різноманітністю пластикові моделі не відрізняються. Тому якщо немає можливості придбати більш якісні екрани, краще залишити батареї відкритими.

Важливими критеріями при виборі екрани для батарей опалення також є виробник, сертифікація і відповідність стандартам. Звичайно ж, безпека понад усе, але і зовнішні параметри важливі, адже гармонійно підібрані екрани можуть стати своєрідною прикрасою приміщення і його родзинкою.

Теги: +