Мати велику, простору ванну кімнату, яку можна обладнати всім необхідним для водних, гігієнічних і розслаблюючих процедур – мрія більшості домовласників. Але великі площі і велика відповідальність. Якщо ванною кімнатою будуть користуватися всі члени сім’ї, то і облаштування цього утилітарного приміщення повинно проходить у відповідності з вимогами, смаковими уподобаннями, стилем життя і рівнем активності всіх домочадців.

У просторих приміщеннях, де не потрібно піклуватися про економію кожного квадратного сантиметра, крім традиційної для ванної кімнати сантехніки можна встановити, за бажанням мешканців, додаткову раковину, біде, душову кабіну відкритого або закритого типу, систему зберігання речей і предметів, необхідних для комфортного проведення водних процедур, камін, туалетний столик або обладнати цілий гардероб.

Велика площа кімнати відкриває безліч можливостей з точки зору вибору колірної палітри, розстановки сантехніки і меблів, використання об’ємних, фактурних способів обробки. Можна сказати, що оформлення просторої ванної кімнати обмежується тільки вашою фантазією, дизайнерськими ідеями та фінансовими можливостями.

Після того як ви визначитеся з набором функціональних і допоміжних сегментів, можна приступити до безпосереднього планування ремонту, вибравши способи обробки поверхонь вашої великою ванною.

Керамічна плитка – найпоширеніший варіант для облицювання стін ванної кімнати

Популярність використання керамічної плитки для оформлення поверхонь ванних кімнат по всьому світу недивна, це відносно недорогий, досить міцний, красивий матеріал, який можна наклеювати на будь-які поверхні, він представлений в широкому спектрі кольорів, розмірів і фактур. За керамічною плиткою дуже легко доглядати, а це важливий аспект для кімнат, вимагають особливого відношення до рівня чистоти і навіть стерильності. Ремонт, в якому взяла участь плитка з кераміки прослужить багато років, і довгий час буде залишатися таким же свіжим, як спочатку.

Можна облицьовувати керамічною плиткою як всю поверхню стін, так і оформити свого роду фартух на рівні поширення найбільшої кількості вологи. А решту поверхню пофарбувати в колір обробки стелі, наприклад. У цій ванній кімнаті був використаний прийом комбінування різних видів плитки для виділення функціональних сегментів приміщення. Для великих кімнат можливі і яскраві поєднання, змішування глянцевою і матовою поверхні.

З допомогою плитки з кераміки темного, контрастного кольору, можна виконати оформлення акцентной стіни. На тлі білосніжної обробки, зона водних процедур виділяється завдяки акцентному декору.

Обробка однієї з стін за допомогою чорно-білої плитки, розташованої в хаотичному порядку, дозволило не тільки привнести контраст в обстановку ванної кімнати, але і надати приміщенню індивідуальний характер.

Поєднання білосніжного плитки «метро» з окантовкою і оформленням ніш з допомогою кераміки з малюнком, створили свіжу і надихаючу обстановку ванної кімнати.

Використання плитки різних форм і відтінків природного палітри, дозволило створити справді нетривіальний дизайн кімнати для водних процедур.

Глянсова керамічна плитка, викладена «ялинкою», стала відмінним способом облицювання поверхонь навколо дзеркал і прекрасно вписалася в загальну світлу обстановку просторої ванної кімнати з еркером і розташованої в ньому овальної ванні.

Все в цій ванній кімнаті гідно пильної уваги, і сама ванна на позолочених ніжках і аксесуари їй в тон, і дзеркало в різьбленій рамі, і старовинний комод приглушеного блакитного кольору, і незвичайні оздоблення стін у рыжеватом тоні. Але самою оригінальною деталлю інтер’єру став малюнок на керамічній плитці, з допомогою якої облицьована робоча частина стін.

Керамограніт

Досить поширений в даний час матеріал для облицювання. З-за підвищеної міцності і стійкості, керамограніт застосовується в основному для облицювання підлог, але іноді використовується і для оформлення стін або їх частин, сегментів.

Поєднання фактурної плитки темного відтінку з керамогранітом, виконаному з імітацією деревного малюнка, створили фон для шикарної обстановки ванної кімнати чималих розмірів. За допомогою оригінальної системи підсвічувань вдалося повністю розкрити природну палітру обробки.

Мозаїчна плитка – спосіб урізноманітнити оздоблення поверхонь ванної

Мозаїчна плитка може виготовлятися з металу, скла або пластики, випускатися як окремими блоками, так і в якості готового панно з малюнком. Шматочками плитки можна облицьовувати нерівні, асиметричні поверхні, опуклі, арочні елементи і ніші. В якості оздоблювального матеріалу, мозаїку можна застосувати для окремих елементів, наприклад, оформити поверхню навколо дзеркала, окреслити контур фартуха, декорувати раковину або поверхні біля неї.

В даному випадку, мозаїчною плиткою оформлена стіна душовою. Контрастний, але природний відтінок плитки, виділяється на тлі білосніжної обробки цієї просторої ванної кімнати, розташованої на мансарді.

З допомогою мозаїчної плитки можна оформити акцентну стіну геометричним малюнком або більш складним зображенням. В магазинах можна знайти як готові панно з художніми зображеннями, так і окремі елементи для створення власного малюнка.

Мармур – додайте розкоші в оформлення вашого великої ванної кімнати

Більш красивого, витонченого і розкішного, але при цьому неймовірно міцного і довговічного матеріалу для оздоблення поверхонь, знайти складно. Якщо ваш бюджет на ремонт ванної кімнати дозволяє застосування натуральної сировини для облицювання стін і інших поверхонь, то за мармур можна з легкістю поручитися – цей природний матеріал нікого не розчарує.

Безумовно, використовувати мармур для облицювання поверхні стін дорого і не завжди виправдане з естетичної точки зору. Комбінування мармурової плитки з іншими варіантами обробки поверхонь завжди відмінно виглядає, важливо лише дотримуватися однієї групи кольорів з великого спектру кольорів. Мармурова плитка для облицювання підлог, викладена «ялинкою» та оформлення ніші для ванни, стали окрасою цієї світлої і просторої кімнати для водних процедур.

Мармурова ванна кімната – так можна назвати це сучасне, просторе приміщення в мінімалістському стилі, з ванною незвичайної форми, з двома раковинами і дзеркалами, як-ніби підвішеними у повітрі над ними.

З допомогою мармуру можна тільки облицювати стіни душової кабіни, як зони з підвищеною вологістю, додавши природний матеріал для виготовлення стільниць раковин. А решта поверхні стін можна облицювати пластиком або пофарбованими спеціальної вологостійкою фарбою дерев’яними панелями.

Облицювання стін за допомогою плитки «метро», зробленої з мармуру – цікавий дизайнерський хід, нове прочитання традиційного оздоблювального матеріалу.

У цій ванній кімнаті мармур був використаний для обробки поверхонь біля дзеркал і стільниць раковин. У поєднання з теплими відтінками обробки стін, прохолода мармуру виглядає ще багатшими.

У цій ванній кімнаті з нетривіальним дизайном мармур використаний для обробки поверхонь ванни і раковин, які розташувалися прямісінько біля панорамних вікон з шикарним виглядом.

Пофарбовані стіни – альтернатива плиткової облицювання

У просторому приміщенні, де ванна розташовується в центрі кімнати, можна в якості способу обробки стін використовувати водовідштовхувальну фарбування. Безумовно, фарбувати потрібно ідеально рівні стіни, створені за допомогою гіпсокартону, наприклад.

Використання керамічної плитки тільки в якості підлогового покриття вже увійшло в тенденцію при оформленні ванних кімнат з великою площею. Така обробка, безумовно, обходиться дешевше, ніж облицювання керамічною або кам’яною плиткою.

Деревина – матеріал для окремих елементів ванної кімнати

В якості конструктивних елементів або матеріалу для виготовлення меблів, облицювання деяких видів поверхонь і предметів декору, може бути використано дерево. Оброблене спеціальними антисептичними рідинами, водовідштовхувальними засобами, дерево здатне довго прослужити навіть в умовах підвищеної вологості. Присутність деревини в інтер’єрі ванної кімнати надає їй деяку домашню розкутість, природну теплоту.

Ванна як центр фокусування уваги в просторій кімнаті

Спектр моделей основного предмета сантехніки для ванної кімнати зараз настільки великий, що проявити свою індивідуальність при виборі ванни зможе кожен домовласник. Акрилові і чавунні, з масиву дерева і цільного шматка каменю, скляні, бронзові і мідні – варіантів маса. Колірна палітра теж представлена не тільки в білому кольорі і його відтінках. Найчастіше, модель самої ванни настільки унікальна, що стає координаційним центром всього приміщення, підпорядковуючи собі концепцію дизайну кімнати для водних процедур. У просторих приміщеннях можна не економити простір і не ставити ванну до стіни, помістивши її в центр кімнати, або, принаймні, забезпечивши під хід з усіх боків, ви отримуєте абсолютно інший погляд на обстановку ванної.

Містка ванна, розташована по-королівськи у центрі кімнати, і має відповідний антураж – розкішну люстру для освітлення, системи для зберігання всього необхідного, витончену етажерку для речей першої необхідності і комфортну лавочку для відпочинку.

Ще один приклад ванни, оточеній розкішною обстановкою, трохи богемної, але разом з тим сучасною.

Білосніжна ванна овальної форми миттєво стає центром фокусування уваги, якщо поставлена біля стіни з кам’яної обробкою. Оригінальний варіант оформлення стіни-ширми привніс в обстановку ванної кімнати нотку кантрі, сільського шику серед сучасного інтер’єру.

Оригінальна кругла ванна темного тону потребувала не менш шикарній обстановці, ніж вона сама. Каррарський мармур з комбінацією з керамічної плитки з хитромудрим візерунком, стали відмінним доповненням до розкішного інтер’єру.

Ванна на різьблених ніжках, з аксесуарами, покритими латунню, відмінно вписалася в шикарну атмосферу цієї ванної кімнати з підлоговим покриттям в стилі печворк, кованими елементами підтримки раковини, позолоченими кранами і різьбленими рамами для дзеркал.

Королівський інтер’єр цієї просторої ванної кімнати заворожує – ванна. Стоїть у арочного вікна, розкішна люстра над нею і система світильників, що дозволяють кімнаті бути ідеально освітленій, білосніжна меблювання і навіть туалетний столик.

Ця ванна, виконана з цільного шматка каменю, не даремно була поміщена на подіум, як центр фокусування уваги. Оригінальна обробка стелі за допомогою рейкової техніки стала ще одним доповненням до нетривиальному дизайну приміщення для водних процедур.

Теги: Ванна кімната