Вдало підібраний матеріал для кухонного фартуха може врятувати самий пересічний інтер’єр. Насправді, кухонний фартух в інтер’єрному дизайні — такий же тонкий нюанс, як і текстиль. І щоб з ним не помилитися, зберіть всі матеріали, які є на вашій кухні — зразки фасадів, стільниці, шпалер, фарбування стін, покриття підлоги — і вже орієнтуючись на ці запаси, приступайте до вибору самого фартуха. Також велику роль відіграє обстановка — обідній стіл зі стільцями, світильники, елементи декору. І тільки коли у вас складеться повна картина кухонного інтер’єру, можете сміливо приступати до концепції фартуха. Але перш відповісти собі на ряд питань. Якого ефекту ви хочете досягти: зробити фартух акцентом чи залишити непомітним? Якщо все-таки акцентом, то як саме: з допомогою матеріалу або кольору?

Remontbp.com знає кілька чудових прикладів гармонійного взаємодії фартуха і кухні і з задоволенням поділиться ними з вами.Акцент на фактуру

Коли хочеться чогось особливого, не використовуючи при цьому яскраві відтінки, робіть ставку на оригінальну фактуру. І нехай мити такі фартухи не так просто, але вау-ефект того вартий! В підтвердження тому шикарні приклади на фото.

У центрі уваги

На тлі монохромних кухонних фасадів, особливо білих, яскравий фартух вже сам по собі самодостатній елемент декору, тому може поєднуватися лише з обмеженою кількістю собі ж подібних яскравих предметів.

Комбінуємо правильно

Часто дизайн передбачає акцент на якійсь одній частини кухонної композиції. В основному це ділянка між варильною поверхнею та витяжкою. У даному прикладі на фото кольору акцентной складової кухонного фартуха і фасадів ідеально комбінують один з одним, при цьому відтінок інших стін фартуха залишається нейтральним.

Повна протилежність

Нерідко дизайнери діють за принципом протилежностей: білий і чорний, глянцевий і матовий. Цей прийом дуже ефектно виглядає в кухонному гарнітурі. До матовим білим фасадом можна додати глянцевий чорний фартух. На фото він ще ідеально гармонує з глянцевою стільницею і світильниками.

У гармонійному дуеті

Пам’ятайте про те, що кольори складових інтер’єру повинні перегукуватися один з одним. Наприклад, на кухні підтримати відтінок фартуха може навіть незначна деталь — ваза, картина, квітковий горщик або оббивка сидінь.

Кольоровий орнамент фартуха і плитковий підлогу «килимок» в такий же гамі — прекрасна ідея. Ідеальним завершенням дуету буде відповідний текстиль.

В тон стін

Коли основне перевагу дизайну — нівелювати саму тематику кухні, тоді не потрібно клеїти плитку на фартух. Найчастіше це стосується кухні-студії. Тут в центрі уваги повинна залишатися гарна вітальня. На озброєння можна взяти відмінну ідею: пофарбувати фартух в колір стін, а зверху закрити склом — стильно, нейтрально і практично.

Цілісність сприйняття

Коли потрібно досягти відчуття цілісності і легкості, слідкуйте, щоб всі елементи кухонного інтер’єру відповідали один одному, але помірний контраст виключати не варто. В класичній кухні відмінно буде виглядати плитка формату 10х10, укладена під прямим кутом або по діагоналі, але з контрастними швами. Акцент можна зробити на острові. У прикладі на фото це велика стільниця з розкішним глянцевим покриттям під мармур і благородної основою кольору венге.

Коли вибір обмежений

Якщо для оздоблення своєї кухні ви вирішили вибрати тільки два кольори, фартух нехай буде в проміжному відтінку між підлогою та стінами або ж в колір стін. Візьмете на тон темніше — ризикуєте погіршити композицію, світліше — отримати дисгармонію.

Ефектний перехід

У лаконічних інтер’єрах з мінімальною кількістю деталей оригінально виглядають фартухи, подібні підлоговому покриттю. А якщо їм ще вторить стільниця, виходить особлива, цілісна і своєрідна естетика.

Фартух і стільниця: точь-в-точь

Дуже органічно виглядає кухонний фартух в акомпанементі з яким-небудь іншим предметом інтер’єру, наприклад, стільницею. В даному випадку колір, матеріал і фактура повинні збігатися. Фартух може повністю заповнити простір до навісних шафок, а може бути всього лише бортиком певної висоти, що виглядає дуже стильно і неординарно. Плюс такого рішення в тому, що до кухонному фартуху не потрібно спеціально підбирати доповнюючий елемент, адже у нього вже є ідеальний напарник — стільниця.

Ідеальне доповнення до білого

Відтінити кухонний гарнітур білого кольору можна за допомогою приладів з нержавіючої сталі і побутової техніки. А кухонний фартух з великої плитки з мармуровими розводами тут буде ідеальним сполучною компонентом.

Брутальний дизайн

На наступному фото представлений справжній бар зі стильним дизайнерським рішенням. Секрет успіху — стільниця, виконана з натурального дерева, сталевий змішувач і ефектна мийка. Але головна родзинка брутального дизайну — скляний фартух зигзагоподібний виконанні у вигляді шевронів.

Все геніальне — просто

Наступне фото — чергове підтвердження популярної цитати «все геніальне — просто». Горизонтальні чорні смуги самий простий на перший погляд фартух перетворюють на щось унікальне. Таке рішення — дійсно ідеальний варіант для тих, хто прагне до бездоганного стилю, сучасності, вишуканій простоті і лаконічності.

На другому плані

Не обов’язково фартух повинен бути акцентним. Наприклад, в даному прикладі ідея дизайнера — зробити його фоновим, який злегка підкреслить глибину красивого темного фасаду і дерев’яну грубу фактуру стільниці і полиць.

А тут білий глянцевий фартух у вигляді цегляної кладки органічно зливається з верхнім гарнітуром, висуваючи на перший план яскраві жовті стільці і сині фасади в нижній частині. Родзинка інтер’єру — виразні світильники в стилі лофт над обідньою зоною.

Сучасні ідеї для кухонного фартуха на фото

Теги: Кухня