Якщо грамотно скласти проект одноповерхового будинку, то можна не тільки створити цікаву споруду, але і гармонійно розташувати всі необхідні кімнати для того, щоб створити комфортні умови для проживання всієї родини. На сьогоднішній день особливу популярність мають невеликі будинки, що вміщують в собі все необхідне для того, щоб задовольнити потреби людини. Одноповерховий будинок можна побудувати з різних будівельних матеріалів, при цьому перетворити будівлю, зробивши конкретне стилістичне спрямування.

Комфорт в одноповерховому будинку

Часто гарний одноповерховий будинок призначений для проживання в ньому не однієї людини, а цілої родини. Спальні кімнати найчастіше розташовують великими формами, а великі вікна зроблять кімнату більш світлою, привнесуть у неї додатковий затишок. Якщо проект будинку розраховується на одночасне проживання 5 і більше осіб, то вони не будуть вільними. У великому одноповерховому будинку легко розташувати запрошених гостей або родичів, тут можна проводити зустрічі з друзями і посиденьки з родичами. Гарний будинок дозволить почувати себе комфортно в незалежності від погоди за вікном і пори року.

дом обшитый серой вагонкой и декорирован кирпичом дом с гаражом и мансардным помещением

Переваги красивого одноповерхового будинку

Будівництво будинку з одним поверхом має ряд переваг, серед яких слід відзначити:

  • Будівництво такого будинку досить вигідно в економічному плані. Одноповерховий будинок володіє простими формами, відсутність складних конфігурацій полегшить фінансові витрати, а установка двосхилого даху сприятиме суттєвій економії і оригінальним зовнішнім виглядом.
  • Якщо грамотно і правильно розташувати кімнати, то можна досягти максимального рівня комфорту. Відсутність сходи, по якій потрібно постійно підніматися або спускатися, спростить пересування по будинку, це істотний плюс для дітей і людей похилого віку. Сходи – це місце особливої небезпеки для грайливих дітей і важка перепона для пенсіонерів, її відсутність суттєво спростить життя, а значить, одноповерховий будинок більш прийнятний для великої родини.
  • Несучі стіни в одноповерховому будинку займають невелику площу, так як на них не покладається надмірне навантаження. Завдяки цьому розміщувати кімнати можна в залежності від побажань господаря будинку. Наприклад, кухня можна зробити просторій з доступом природного світла і сонячних рублів або ж, навпаки, зробити її більш закритою. При бажанні з двох кімнат можна зробити одну, що дозволить стильно оформити інтер’єр.

  • До будинку можна влаштувати терасу, а враховуючи кліматичні умови нашої місцевості її краще зробити критою, це дозволить проводити відпочинок затишно і комфортно, отримуючи від нього максимум задоволення в незалежності від погоди.
  • Проект одноповерхового будинку дозволяє розташувати великий камін, що буде не тільки естетично привабливим, але і буде збирати навколо себе сім’ю вечорами. Також гідність каміна полягає в тому, що він може використовуватися як додаткове джерело для опалення будинку.
  • У великому будинку можна облаштувати комору, це зробить простір більш гармонійним, а все необхідне буде в кроковому доступі.
  • Дизайнери і будівельники пропонують на вибір клієнта безліч різних проектів красивих одноповерхових будинків, що дозволяє створювати цікавий екстер’єр з химерними формами. При цьому важливо враховувати розмір земельної ділянки та її особливості.
  • Враховуючи індивідуальні вимоги можна побудувати будинок будь-якого стильового напряму, а правильно оформивши його можна створити оригінальну споруду, що буде радувати довгі роки.

комфортный дачный домик из кирпича небольшой домик с мансардным помещением

Стильові напрямки

Просторий одноповерховий будинок можна побудувати з різним стильовим напрямом, враховуючи індивідуальні вимоги і переваги клієнта. Гарний одноповерховий будинок в американському стилі буде демонструвати багатство дому та фінансову спроможність його господаря. Американський стиль поєднує в собі прості форми і великі кімнати, лінії його суворі і симетричною. Вхід в будинок оснащується широкими сходами, а екстер’єр підтверджує почуття смаку і багатство сім’ї в кожній деталі.

Протилежним до американського, буде англійський стиль, що проповідує стриманість і витонченість. Англія – це аристократія, тому саме це і відображається в приватному будинку з прямокутними формами. Вікна будинку невеликі, а стіни оснащуються цегляною кладкою або декором. В цілому ж декор тут не схвалюється, визнається лише простота форм. Для будівництва будинку використовується червона цегла, а навколо будинку створюються оригінальні клумби.

Готичний стиль характерний вежами і колонами, що підкреслюють екстер’єр будинку. У такому одноповерховому будинку завжди багато декоративних елементів, для оригінального вигляду використовують вітражі. Близьким до готики став італійський стиль, що також любить використовувати у своєму оформлення башти й колони зі строгими геометричними формами, однак дах такого будинку завжди плоска, а для будівництва використовуються лише дорогі натуральні матеріали: дерево, камінь, металева кування.

Ніколи не застаріє класика, що завжди має своїх шанувальників. Будинки в класичному стилі мають оригінальний зовнішній вигляд, що орієнтується на пропорційність і симетричність. Дах будинку повинна бути односхилим, облицьовуватися черепицею. Прикрашають будинок декором з гіпсу, металу, а для обробки фасаду використовують штукатурку.

Мінімалізм – стиль, що набрав особливої популярності в останні роки. Тут не вітається зайвий декор, головне, щоб був необхідний мінімум для комфортного проживання сім’ї. Тут віддається перевага великої кількості світла, строгим формам і однотонної типу будівництва. При будівництві будинку використовують тільки натуральні матеріали.

Прованс поєднує в собі витонченість і ніжність. Особлива роль приділяється двері, яка повинна бути величезною, краще з навісними петлями. Будують такий будинок з каменю або цегли, а для обробки використовується світла штукатурка. Ганок і цоколь біля цього будинку практично непомітні, може здатися, що вони і зовсім відсутні.

Також варто сказати про те, що можна використовувати готові проекти красивих одноповерхових будинків. Їх перевага полягає в тому, що вони порівняно недорогі, проте треба бути готовим до того, що тут практично немає місця індивідуальності. Для купівлі такого будинку достатньо звернутись до відповідної компанії, вже там запропонують безліч видів і типів одноповерхових будинків, покажуть успішні проекти. Вибираючи готовий варіант можна бути впевненим у його успішному будівництві, головне заздалегідь визначитися зі стильовим напрямом.

современная планировка загородного дома современный проект одноэтажного дома

Теги: Заміський будинок