Гардеробна, створена своїми руками, стане порятунком для тих, хто воліє зберігати свої речі в чистоті і порядку. Таке приміщення, на відміну від закритого шафи, дозволяє економити корисний простір будинку або квартири. Перевага вбиральні, зробленої самостійно з стаціонарної комори полягає в тому, що ви можете вибрати з широкого спектру прикладів облаштування, найбільш прийнятну для себе внутрішню конструкцію. Дізнайтеся, які на сьогоднішній день існують варіанти вбиральні завдяки даній статті!

Переваги створення гардеробної в коморі?

Шафа є невід’ємним предметом гардероба в будь-якому будинку. Однак не завжди потрібно купувати корпусні меблі для зберігання речей. Можна переобладнати комору, яка вже закладена в проекті будинку, під функціональну і красиву гардеробну. Залишається зайнятися обробкою внутрішньої частини міні-кімнати, так як в ній вже є окрема двері, вентиляція і електрика. Незаперечні переваги гардероба з комори полягають у наступному:

 • У вас не буде проблем з місцем створення гардеробної, так як кімнати зберігання часто вже включені в план квартири або будинку.
 • Стандартний тип складських приміщень часто досягає 2 м2. Це те, що вам потрібно для скромного, але просторого гардеробу.
 • Кімната знаходиться в «глухому куті», тому дозволяє вам встановити функціональні полички на 3 стіни.

Виходячи з усіх перерахованих вище переваг, кімнату для гардероба може зробити кожен, у кого є комора.

Як зробити з комори гардеробну своїми руками?

Нова вбиральня — відмінна трансформація, яка змінить не тільки кімнату, але зробить домашню життя комфортнішим! Щоб зробити з комори практичний склад для речей, необхідно не тільки визначити розстановку стелажів, але слід подбати про якісному ремонті у міні-кімнатці:

 • Очистіть комору від пилу та сміття, накопичені за попередні роки.
 • Ретельно вирівняйте стіни, на які можна встановити профіль та іншу фурнітуру. Нерівні поверхні створюють відчуття покинутій кімнати.
 • Стеля також повинен бути добре відремонтований, щоб оснастити його якісним освітленням. Для точкових світильників бажано монтувати гіпсокартонний стелю.

Умови для розробки та якісного функціонування вбиральні з комори

Перш ніж ви почнете шукати необхідні елементи для самостійного створення гардеробної, подбайте про проект кімнати для речей, який буде підходити вам більше всього, дозволяючи підтримувати порядок в домі. Скористайтеся фотографіями, які відображають готові гардеробні, зроблені з комори. Враховуйте наступні особливості:

 • Бажаний розмір вбиральні для одягу, взуття та аксесуарів повинен прирівнюватися до 2 м2. Менша кімната буде замінювати звичайний шафа.
 • На відміну від традиційної корпусних меблів у ванній кімнаті має бути місце для аксесуарів та взуття. Ось чому ви повинні зробити таке сховище, де можна було б обертатися навколо своєї осі в повний зріст перед дзеркалом.
 • Якщо ви відокремте частина кімнати під гардеробну, то подумайте про вентиляції в міні-приміщенні, тому що без неї ваші речі будуть мати характерний запах.
 • Продумайте розташування поличок, щоб вийшла цілісна конструкція, якою буде зручно користуватися.
 • Під штангою для одягу необхідно виділити півметра, при якому висячі речі простіше використовувати.

Кладовка-гардеробна своїми руками: фото різних конструкцій

Гардеробна, зроблена своїми руками, буде у багато разів зручніше, ніж те, що здатні запропонувати сучасні виробники меблів у вигляді готових варіантів місця для зберігання речей. Зробити гардероб своїми руками дуже просто, якщо ви правильно спроектируете інтер’єр комори, з урахуванням всіх правил і рекомендацій.

Який матеріал краще?

Існують різні способи створення гардеробної кімнати. Матеріали та інструменти вибираються на власний розсуд, але найчастіше використовуються:

 • гіпсокартон;
 • дерево;
 • ламінат;
 • алюмінієві елементи.

Ламінована підлога — кращий вибір, так як він витримає велике навантаження і приємний у дотику ногами.

Чим розділити вбиральню від кімнати?

Гардеробна з комори має вихід в іншу кімнату, тому буде встановлена двері. Отвір для виходу і входу може бути оформлено у вигляді ковзної двері за типом шафи-купе, заслінки з гіпсокартону, а також легкої фіранки з текстилю.

Освітлення у вбиральні

Не забувайте, що кожна деталь гардеробу повинна бути освітлена. Ідеально підходять для цієї кімнати прожектори або невелика люстра, якщо ваш гардероб великий. Для маленьких приміщень раціональніші будуть точкові світильники.

Види вбиральні в коморі

Існує кілька варіантів макета вбиральні. Найчастіше сховище для речей розташоване в коридорі, але також буває в спальні або вітальні. Кладовки в квартирі мають малі габарити у формі квадрата або вузького прямокутника. З кожного такого простору реально зробити красиву і функціональну гардеробну.

Глибока гардеробна

Гардеробна в коморі буде відмінно виглядати в квадратній або злегка витягнутої кімнаті. Слід встановити цікаву двері, яка може ідеально доповнювати стиль квартири. У такий гардеробної можна розташувати пуфик або стільчик для комфортного користування речами та примірки взуття.

Довга і вузька гардеробна

Цей варіант не займає багато місця, але комфортний у використанні, навіть відділяючись від загальної кімнати красивим завісою.

В будинку можна раціонально використовувати кожен куточок. Навіть покинута комора при бажанні може стати приголомшливою і функціональної вбиральні, яка вмістити всі необхідні речі. Шукайте натхнення у фото-ідеї!

Теги: Ідеї облаштування