Якщо раніше всі робили ремонт квартир виключно власними силами, то тепер для цього існує безліч спеціалізованих фірм висококваліфікованими фахівцями, які виконають будь-які види робіт якісно та швидко. Потрібні лише фінанси. Звичайно, і сьогодні деякі роблять ремонт своїми руками, але це, як правило, в цілях економії коштів. Якщо ви задумали здійснити ремонт квартири або будинку, то, насамперед, слід визначитися з тим, що саме ви хочете, якого результату хочете досягти і що конкретно бажаєте бачити у своєму домі. Для цього краще всього, звичайно, звернутися за допомогою до фахівця-професіонала, який працює у відповідній фірмі, який зможе спеціально для вас розробити індивідуальний дизайн, допоможе правильно продумати всі деталі і вибрати необхідні будівельні матеріали.

Що таке гарний ремонт?

В першу чергу, гарний ремонт передбачає красивий дизайн інтер’єру. Для цього необхідний повний перелік всіх ремонтних робіт і послуг. Крім цього, слід скласти кошторис витрат з обов’язковим попереднім обговариванием всіх витрат і термінів виконання. Таким чином, найголовнішими виходять дві речі: розроблений дизайн-проект і складена кошторис витрат. Адже гарний ремонт вимагає особливо ретельної попередньої підготовки. Дизайн-проект повинен бути складений таким чином, щоб був зрозумілий як робочих, так і власникам житла, де буде проводитися ремонт, з урахуванням усіх побажань і можливостей замовника. Чому і бажано звернутися з цим питанням у відповідну фірму, де з вами буде працювати професіонал.

Взагалі гарний ремонт – це не така вже й фантастика, як може здатися на перший погляд. Адже сьогодні існує настільки величезний вибір сучасних оздоблювальних матеріалів, що навіть простий домашній майстер цілком зможе зробити те, на що раніше б знадобилося спеціальне обладнання і технологія. Сьогодні гарний ремонт в квартирі або будинку під силу абсолютно кожному – необхідний лише чіткий і продуманий план дій.

Складаємо дизайн-проект

Для цього вам слід бажано в легкій і невимушеній формі спробувати описати вашу дизайнеру всі ваші фантазії і побажання щодо того, яким вам бачиться інтер’єр вашого житла, якщо, звичайно, ваша власна професія не відноситься до дизайну житлових приміщень (інакше було б все набагато простіше, просто ваші ідеї давно б вже перекочували на аркуш паперу або ж в комп’ютер). При цьому, не забувайте про те, що слід врахувати побажання всіх членів сім’ї, які будуть проживати в будинку. Тільки тоді в ньому оселиться справжнє щастя.

Продумайте все до дрібниць, які предмети меблів вам бачаться в тому чи іншому приміщенні, чи потрібен вам, наприклад, камін для того, щоб в холодну пору року збиратися біля нього зі своїми рідними і близькими або друзями, загорнувшись у теплий плед, з келихом вина.

А може бути вам потрібен акваріум з рибками? Або натяжні стелі з нічним зоряним небом, щоб спостерігати за мерехтливим небокраєм, а? Ідей дуже і дуже багато. Що саме потрібно вам – вирішувати тільки вам.

І пам’ятайте – якщо не буде складений дизайн-проект, результат може вийти дуже плачевних і нічого крім розчарування не викликати. Тому що в дизайні враховується буквально все, аж до кількості шурупів. А у випадках необхідності особливо якісного виконання, здійснюється і авторський нагляд. Іншими словами, дизайнер або архітектор уважно звіряє те, що виходить з тим, що повинно вийти згідно проекту, який розглядається, як самий справжній документ, спираючись на який була складена докладна кошторис. Тобто все просто – якщо не буде проекту, не буде і кошторису, а значить, не вийде і гарного ремонту. Прийміть це, як основне правило.

Переходимо від проекту до справи

Складання дизайн-проекту є лише однією частиною ремонту, яких всього в цьому процесі є кілька. Це і укладання плитки, і установка натяжних стель, і навіть послуги електрика та сантехніка. Від якісного виконання всіх цих частин залежить загальний рівень виробленого ремонту. Саме тому настійно рекомендується звернутися до фахівців з великим досвідом, якщо самі не дуже компетентні у всіх цих областях. Професіонали крім того, що допоможуть уникнути дорогих помилок, ще й зроблять роботу в максимально короткі терміни.

Отже, у вас на руках дизайн-проект і кошторис. Тепер ваше завдання, використовуючи ці документи, закупити необхідні оздоблювальні матеріали. Якщо немає коштів закупити матеріали повністю, слід придбати для початку першорядні. Запам’ятайте друге правило – спочатку робиться стелю, потім стіни і тільки потім підлогу. Не слід займатися підлогою тільки тому, що ви, наприклад, придбали гарний підлогове покриття, т. к. після проведених робіт з стелею, дуже навіть можливо, що підлогу доведеться заново перестилати. Тому чітко дотримуйтесь послідовність, тоді не буде зайвих витрат.

До речі, купувати матеріали бажано або у великих магазинах або в супермаркетах, але тільки не на ринках. Тим більше, що в першому варіанті можливі і доставка до дому, і всілякі знижки, а у другому – жодних гарантій на якість придбаної продукції.

У такому разі насамперед захистіть все цінне, що є в будинку поліетиленовою плівкою, навіть якщо ви поки лише вирішили тільки занести будівельні матеріали в будинок. Не варто псувати навколишнє оточення, повірте, краще заздалегідь усе передбачити. Коли всі матеріали вже куплені і знаходяться в будинку, а цінні речі захищені плівкою, зверніть увагу ще раз на дизайн-проект. Чи немає у вас випадково якихось свіжих ідей? Якщо є, хочемо вас розчарувати – це доведеться залишити до наступного разу, бо необхідно чітке дотримання всіх інструкцій дизайнера, які складені спеціально для робітників та сприятиме якісному і швидкому ремонту. Тобто вам потрібно лише робити те, що написано, а самодіяльність тут ні до чого, якщо, звичайно, ви не хочете, щоб результат вас розчарував.

Отже, починаємо із стелі, поверхня якого повинна бути гладкою і чистою. Якщо стара фарба відшаровується, від неї потрібно позбутися. А також всі наявні вади у вигляді тріщин і горбів усунути (зачистити, загрунтувати, вирівняти шпаклівкою, висушити і т. д.). Тепер можна приступати до фарбування, яке зручніше всього проводити валиком – в такому випадку легко віддаляються надлишки фарби, так і всюди розбризкані краплі фарби згодом не знадобиться відмивати.

Далі переходь до стін. Шпалери бажано вибирати якісні. Для цього можна проконсультуватися у продавця-консультанта в магазині. Добре, якщо малюнок не потрібно буде підбирати, обклеювання буде набагато простіше. Попередньо потрібно позбутися від старого шару шпалер, при необхідності вирівняти стіни (для цього є спеціальні суміші). Після остаточної просушування вже на чисту стіну можна наносити листи шпалер, ретельно розправляючи їх при цьому, щоб уникнути утворення бульбашок. Природно, у напрямку зверху вниз. При бажанні кут між стелею і стіною можна оформити, наприклад гіпсовою ліпниною або декоративним паперовим або стельовим плінтусом, можна з яскравим принтом.

В якості підлогового покриття у всі часи найкращим варіантом був паркет, благо сьогоднішні виробники роблять все для того, щоб паркетні покриття прослужили десятиліттями і при цьому зберегли красивий первинний зовнішній вигляд. Взагалі, треба сказати, укладання підлог – це дуже відповідальний етап. В іншому випадку, якщо неправильно укласти підлогу, весь ефект від натяжних стель і наклеєні шпалер просто зведеться нанівець. А виправити помилки – це все одно, що почати ремонт заново. Тому краще всього відразу зробити все правильно, ретельно дотримуючись всі наявні правила.

Закріпимо головні правила, що ведуть до успішного ремонту:

 • гарний ремонт обов’язково вимагає складання докладного дизайн-проекту;
 • при наявності повного пакету документації можна домогтися істотної економії на будматеріалах, а також скоротити час вироблених ремонтних робіт;
 • все цінне в будинку обов’язково необхідно захистити, т. к. пил проникне куди завгодно, і буде вкрай прикро після закінчення ремонту викидати ще цілком придатну меблі (на жаль, такі випадки не рідкісні)
 • приступаючи до ремонту, суворо дотримуйтеся проекту, щоб добитися максимальної ефективності від ремонту
 • Корисні поради, які допоможуть вам у процесі ремонту

  Ніколи не слід забувати про те, що всі предмети, що знаходяться в інтер’єрі, обов’язково повинні гармоніювати між собою і відповідати як за стилем, так і за кольором.

  Якщо ви хочете розмістити в інтер’єрі картини, то вони обов’язково повинні підтримувати загальний фон і підкреслювати атмосферу вашої оселі, а не сваритися один з одним, створюючи безлад кольорів, форм і стилів на стіні і по всьому приміщенні – це слід враховувати при їх виборі.

  Створюючи загальний інтер’єр (якщо ви не єдиний власник квартири, і з вами проживають інші члени сім’ї), обов’язково потрібно враховувати смаки всіх інших людей. Також бажано уникати особливо химерних і кидаються в очі елементів при декоруванні інтер’єру, інакше вони будуть викликати неприємні емоції і відчуття, створюючи в будинку дискомфорт.

  Якщо ви не маєте хоромами і у вас є дефіцит житлової площі, в такому випадку не варто захаращувати житло непотрібної меблями, яка використовується від разу до разу, слід більш раціонально підійти до цього питання. До речі, килими також створюють відчуття більш тісної і темного простору, до того ж збирають купу пилу, що може призвести до шкідливих побутових комах.

  Ще така порада – перед тим, як почати в кімнаті ремонт, необхідно покрити підлогу тонким шаром мильного розчину, який готується так: 1 л води + 20-30 грамів мила. Коли підлога висохне, рекомендується застелити його папером. Робиться це для того, щоб у разі потрапляння на підлогу фарби вона потім легко відмилася простою водою. Також, при фарбуванні поверхонь, що знаходяться вище рівня плеча, фарба неминуче стікає на ручку кисті. Для цього слід взяти старий гумовий м’ячик (маленький) і розрізати його навпіл. У центрі однієї половинки слід зробити надріз і протягнути в нього ручку кисті, яку згодом у кілька шарів міцно обв’язати мотузкою або дротом для того, щоб кожух не зміщувався вниз.

  Якщо необхідно візуально зменшити висоту стелі, слід офарблювати їх в більш темні щодо стін тони. Також, кімната буде здаватися нижче, якщо обклеїти її шпалерами з горизонтальними смугами. І відповідно навпаки – стелі будуть здаватися вищими, ніж вони є, якщо пофарбувати їх в білий колір, а краще з легким голубуватим або іншим холодним відтінком.

  Стіни можна фарбувати чи обклеювати без фільонок до самої стелі, використовуючи малюнок з вертикальними смугами теплих відтінків – ефект буде той самий.
  Ну і наостанок порада, як візуально зменшити габарити приміщення. Для цього необхідно застосовувати насичені, теплі або темні відтінки для стін або ж наклеїти шпалери з великим малюнком. Якщо кімната вузька і довга, то поздовжні стіни повинні бути більш світлими, а поперечні більш темні. У маленьких приміщеннях не бажано розміщувати темну меблі і вішати темні штори або килими.

  Теги: Ідеї облаштування