Ванна кімната підготовлена до ремонту. В ній порожньо, чисто і якось незвично просторо. Проведений Демонтаж, сміття вивезено. Можна починати ремонтні роботи. Сьогодні поговоримо про те, як виконати ремонт підлоги в підготовленому приміщенні. Які технології слід застосовувати, щоб підлога була надійним, красивим і зручним в експлуатації.

Стяжка – основа підлоги

Навіщо потрібна стяжка підлоги? У неї кілька завдань. Насамперед, з допомогою цементної стяжки підлогу вирівнюється, згладжується і перетворюється в підставу для лицьового обробки. Монолітний бетонний або цементний шар на підлозі збільшує рівень шумоізоляції. Це особливо актуально в багатоквартирних будинках, в квартирі, розташованій вище першого поверху.

А на першому поверсі і в приватному будинку стяжка – один з методів утеплення. Ще стяжка – спосіб облаштування системи «Тепла підлога». Вона захищає теплоэлементы, робить можливим якісно виконати оздоблювальні роботи, накопичує і рівномірно віддає тепло.

Під стяжку потрібна гідроізоляція

Гідроізоляція підлоги у ванній кімнаті обов’язкове. У деяких випадках вона робиться під стяжку, а в деяких – зверху. Якщо передбачається установка будь-якої системи «Тепла підлога», гідроізоляцію роблять під неї. Якщо ж підлога підігріватися не буде, то гідроізоляція, виконана по стяжці, буде захищати бетон від зайвої вологи.

Гідроізоляція буває різною. Наприклад, рулонні матеріали розкочують по всій площі ванної кімнати, шви внапуск споюють між собою. До рулонним засобів гідроізоляції відносяться руберойд, толь, різні плівки. А до обмазочным засобів гідроізоляції можна віднести різні мастики (бітумні та синтетичні), епоксидні смоли.

У приміщенні, де може пролитися вода на підлогу, бажано комбінувати між собою способи гідроізоляції. Так на шар бітумної мастики можна укласти шар рулонного матеріалу, і зверху обробити ще 1-2 шарами мастики. Гідроізоляційними матеріалами потрібно обробити кут примикання стін до підлоги і нижню частину стіни.

Стяжка підлоги у ванній своїми руками

Почати потрібно, як завжди, з планування і розмітки. На стінах зазначається рівень нового підлоги. Краще робити його з невеликим ухилом, в 1,5-2 градуси. Цей ухил не помітний ні візуально, ні при ходьбі. Але він послужить господарям добру службу. Якщо вода випадково проллється на підлогу, вона не затікатиме у важкодоступні місця.

Якої висоти буде нова стяжка? Якщо запланована облицювання керамічною плиткою, від рівня підлоги потрібно відняти 10-15 мм. Це товщина самої плитки і шару клейової суміші, що застосовується для її укладання. Система «Тепла підлога», якщо вона потрібна, повинна перебувати під стяжкою підлоги або всередині її. Це залежить від товщини бетонного шару. Загальна товщина стяжки не повинна бути менше 3 див. Як діяти, якщо вирішено не облаштовувати тепла підлога? Основа під нову цементну (бетонну) стяжку потрібно перегрунтовать готової грунтовкою глибокого проникнення. Потім на відстані 70-80 см один від одного встановлюються маяки. За допомогою будівельного рівня перевіряється горизонтальність підлоги і рівномірність легкого нахилу. Всі маяки повинні знаходитися в одній площині.

Для стяжки використовують бетон (якщо загальна товщина шару 5 см і більше) або цементно-піщану суміш (для більш тонкої стяжки). Бетон складається з цементу, піску і щебеню. Щоб вийшла якісна суміш, потрібно ретельно змішати складові у пропорції 1:2,5:3,5-4. Тобто на відро цементу беруть 2,5 відра піску і 3,5-4 відра щебеню. Цементно-піщана суміш продається в мішках. Необхідні пропорції у готової суміші дотримані виробником. Можна зробити її самостійно. На одне відро цементу потрібно взяти три відра піску.

Підготовленою сумішшю заповнюється простір між двома маяками і розрівнюється правилом. Так поступово заповнюють всю площу підлоги. Через півгодини або годину поверхню підсохлій стяжки потрібно затерти. Маяки з застиглою, але ще не до кінця зміцнілої стяжки краще витягнути, а утворилися порожнини заповнити цементним розчином. Особливо це важливо, якщо стать не буде покриватися плиткою. Наприклад, якщо господарі хочуть зробити новомодне полімерне покриття. На кілька днів готову підлогу краще залишити накритий поліетиленовою плівкою. Якщо не дозволяти стяжці пересихати, то на ній не з’являться тріщини.

Тепла підлога у ванній кімнаті

Якщо пам’ятати, що на підлогу у ванній кімнаті ми частенько стаємо босими ногами, то стає зрозуміло, що тепла підлога – це дуже приємно. Зібравши одного разу систему «Тепла підлога», господар на багато років поліпшить мікроклімат у цьому приміщенні. Тепла підлога завжди буде сухим, а повітря не надто вологим.

Який з трьох видів системи «Тепла підлога» вибрати для ванної кімнати? Всі вони гарні, але у кожної є свої недоліки. Щоб визначитися з вибором, потрібно дізнатися про всіх трьох.

 • водяна тепла підлога;
 • електричний тепла підлога;
 • плівкова тепла підлога.
 • Водяна тепла підлога

  Система являє собою конструкцію з металевих або пластикових труб, по яких проходить вода із системи опалення. Труби закриваються стяжкою, а потім — будь-яким оздоблювальним матеріалом. Термостат дозволяє контролювати ступінь нагрівання.

  Переваги

  Не надто дорога система. Не вимагає додаткових витрат при експлуатації. Абсолютно безпечна.

  Недоліки

  Складно монтувати. У ванній має сенс тільки при наявності опалювального стояка (якщо полотенцесушитель працював від опалення, а не від гарячої води). Вимагає більшої товщини стяжки, ніж електричні системи.

  Як встановити? Під цей варіант теплої підлоги стяжку робити не треба. Потрібно підрівняти бетонну плиту і зробити якісну гідроізоляцію. Після цього утеплюють підлогу пінополістирольними плитами або іншим щільним утеплювачем. Поверх утеплювача повинен розташовуватися тепловідбивний екран. Він потрібен для того, щоб теплова енергія обігрівала наш підлогу, а не плиту перекриття. На екран укладається армуюча сітка – основа майбутньої стяжки. Осередок у сітки повинна бути невеликою. Не більше 50 мм.

  Спеціальні труби для теплої водяної підлоги укладають рівномірно, з кроком 100-150 мм. Їх закріплюють на армуючої сітки. Не потрібно прокладати труби в місцях установки пральної машини або меблів. Початок і кінець труби повинні виходити з підлоги в тому місці, де знаходиться стояк опалення. Можна підключити прокладену трубу безпосередньо до опалювальних труб. Працювати новий підлога при цьому буде. А ось управляти їм господарі не зможуть. Для того, щоб людина могла впливати на його роботу, труба приєднується до спеціального обладнання. У нього входять розподільча гребінка, терморегулятор і спеціальні крани.

  Після прокладання труби і перевірки роботи системи акуратно виставляють маяки і роблять стяжку. Головне завдання – не пошкодити конструкцію підлоги.

  Електрична тепла підлога

  Система гріє підлога за допомогою електричних нагрівальних елементів. Монтується під цементну стяжку або безпосередньо під плитку. Температуру можна регулювати.

  Переваги

  Дуже просто монтується. Займає менше місця. Це важливо, якщо стяжка великого обсягу неможлива.

  Недоліки

  Система недешева і придбання, і в експлуатації. При роботі від них виходить невелика електромагнітне випромінювання.

  Як встановити? Встановлювати електричний тепла підлога потрібно на таке ж утеплене і армоване підстава, як при установці водяного. Можна використовувати спеціальний гріючий кабель і розкладати його на підлозі самостійно, дотримуючись інструкції. А можна придбати готові нагрівальні мати, де кабель вже розкладений змійкою і зафіксований. Монтаж матів набагато простіше.

  Терморегулятор електричного теплого статі встановлюють на стіні. Проводи підключення виводять в зону обігріву і там приєднують до електричної системи. Після перевірки електрику потрібно відключити, і акуратно зробити стяжку.

  Плівковий (інфрачервоний) тепла підлога

  Система складається з нагрівальної плівки, яка має электроподводку. В комплект входять ізолятори, сенсор температури, терморегулятор.

  Переваги

  Легко збирається. Дуже тонкийматериал, не потребує великого обсягу стяжки. Дуже швидко, буквально за кілька хвилин, нагріває плитку. Споживає електроенергії на третину менше, ніж електричний тепла підлога.

  Недоліки

  Можна, звичайно, пошукати недоліки у цієї системи. Наприклад, невелика по товщині стяжка може бути причиною тріснутою плитки. Та й коштує вона недешево. Але достоїнств, що покривають ці мінуси, у інфрачервоного теплої підлоги дуже і дуже багато.

  Як встановити? Встановлюється під плитку на вже готову стяжку. Не забудьте про теплоізоляції систему «Інфрачервона тепла підлога». Спеціальна ізоляція, яка входить в комплект поставки, розстеляється безпосередньо під плівку. Плівка розрізається на смужки заданої довжини за спеціальними лініями. Розкладається плівка так, щоб мідна смуга була внизу, а контакти були направлені до стіни з терморегулятором.

  До мідної смужці прикріплюємо контактні затиски. До них приєднуються монтажні дроти. Місця підключення проводів і розрізу плівки повинні бути заізольовані. Потім підключається датчик температури і теж ретельно ізолюють. Треба зауважити, що система «Інфрачервона тепла підлога» супроводжується докладною інструкцією. Слідуючи їй, справить установку навіть підліток.

  Як укласти плитку на плівковий підлогу? Стяжку тут робити не треба. На плівку акуратно вкладається тонка армуюча сітка з дрібним осередком (10-20 мм). На сітку на негустий розчин кладеться плитка. Основа нашої ванної кімнати готова. Підлога підготовлена під лицьову обробку. Як правильно облицювати підлогу плиткою, і які ще варіанти лицьової обробки підлоги у ванній варті уваги? Про це піде мова в одній з наступних статей серії «Хочу зробити ремонт! Ванна кімната».

  Теги: Ванна кімната