Ванна кімната в сучасному житлі, це не просто місце, де можна помитися. Тут починається і закінчується наш день. Сюди ми поспішаємо, щоб відпочити і розслабитися після важкої роботи. Тому ванна кімната має приносити радість своїм зовнішнім виглядом. Водопровідна та каналізаційна системи, освітлення та опалення повинні працювати справно. Тоді кожне відвідування ванної кімнати буде дарувати господарям заряд бадьорості і гарного настрою.

Заряд бадьорості на весь день.

«Хочу зробити ремонт у ванній кімнаті»,– каже людина, але як підступитися до ремонту – не знає. Ця стаття допоможе відповісти на деякі питання, пов’язані з початковими етапами робіт – плануванням і підготовкою.

 • Робити ремонт своїми силами, або запросити професіоналів?
 • Як підготувати приміщення ванної під ремонт?
 • Які матеріали можна використовувати у ванній кімнаті?
 • У якій послідовності проводити ремонтні роботи?

Серія статей під загальною назвою «Хочу зробити ремонт. Ванна кімната» допоможе відповісти на ці та багато інших питань. Докладні інструкції, присвячені різним видам будівельних робіт, покажуть, що зробити ремонт у ванній кімнаті можливо і своїми силами.

Коли варто шукати фахівців?

У якому ж випадку ремонт у ванній можна зробити своїми руками, а в якому не обійтися без професіоналів? Капітальний ремонт ванної кімнати – справа не жартівлива. Демонтаж старих настінних і підлогових покриттів, бетонна стяжка, заміна ванни і раковини, все це вимагає великої фізичної сили. Ці види робіт не додають порядку в будинку і займають чимало часу. У гарних фахівців така робота виконується швидше.

Деякі роботи вимагають спеціальних навичок. Але всьому можна навчитися.

Деякі етапи ремонту вимагають професійних навичок. Як вирівняти стіни? Як поміняти труби і підключити ванну до каналізації? Як провести електрику і встановити розетку? Принаймні, деякі з цих питань можуть здатися складними господарю квартири. Якщо немає спеціальних умінь, то потрібно бути готовим пробувати, експериментувати, а іноді і переробляти. Підіб’ємо підсумок. В яких випадках можна зайнятися ремонтом ванної кімнати самостійно?

 • Якщо є достатньо часу і сил.
 • Якщо хочеться заощадити кошти.
 • Якщо є спеціальні навички і вміння.
 • Якщо є готовність вчитися чомусь новому.

А от у яких випадках краще запросити бригаду фахівців.

 • Якщо вільних грошей більше, ніж вільного часу.
 • Якщо дуже дратує бруд від ремонту в будинку.
 • Якщо технічних навичок немає і бажання вчитися – теж.

Можливий і третій, компромісний варіант. Частина роботи зробити своїми руками, а частина – довірити професіоналам. Наприклад, оздоблення стін здається господареві роботою, з якою він впорається, а сантехніка і електрика – складною. Якщо запрошувати фахівців лише на окремі роботи, справи підуть швидше вдасться заощадити чимало.

 

Ванна кімната повинна радувати око і дарувати комфорт.

Визначаємося з дизайном і вибираємо матеріал

Хочеться, щоб ремонт у ванній кімнаті радував мешканців довгий час. Для цього на підготовчому етапі потрібно планувати не тільки красу, але і зручність. Уявіть собі ванну своєї мрії. Що потрібно, аби в ній було комфортно? Важливо представити кожну дрібницю. Де будуть зберігатися засоби гігієни? Де розташується дзеркало? Потрібна розетка для фена або електробритви? Як буде падати світло? Чим докладніше планування, тим зручніше для господаря буде результат.

Вибираючи матеріал для втілення власних дизайнерських ідей, не можна забувати про специфіку приміщення. Ванна – приміщення з підвищеною вологістю, і з цього треба виходити. Матеріали, вбирають вологу і дають притулок цвілі, можуть створити великі проблеми на довгі роки.

Тому не варто використовувати у ванній кімнаті дерев’яні конструкції. Наприклад, підвісний пластиковий або дзеркальний рейкова стеля потрібно кріпити не на дерев’яну обрешітку, а на конструкцію з оцинкованого сталевого профілю. Вирішили вирівняти стіни гіпсокартоном? Нехай він буде якісним і вологостійким. Спланували розетку на стіні? Потрібно вибирати ту, яка має захист від вогкості.

Пластикові панелі – цілком підходящий матеріал для ванної.

Весь матеріал, який використовують для обробки ванної кімнати, повинна легко митися. Місце для чистоти саме повинно бути бездоганно чистим.

Сучасні оздоблювальні матеріали відрізняються винятковим різноманіттям. Багато хто з них спеціально призначені для вологих приміщень. Так для підлоги нескладно підібрати кахельну або керамогранітную плитку. Багатий вибір кахельної плитки для стін теж дасть простір ідей. Іноді для обробки стін використовують пластикові панелі. У цього матеріалу багато позитивних якостей. Він цілком годиться для ремонту ванної. Пластикових стель складають гідну конкуренцію рейкові стелі з металу. Вони мають дзеркальне покриття і виглядають стильно.

Продумати все до дрібниць, скласти план та списки необхідних матеріалів потрібно для того, щоб далі діяти без відволікань. Особливо це важливо, якщо під час ремонту у ванній, господарі змушені проживати в квартирі. Якщо визначений план, можна приступати до демонтажу.

Хороший інструмент полегшить роботу з демонтажу.

Демонтаж старої обробки та обладнання

Підготувати ванну кімнату під капітальний ремонт – це означає звільнити її від усього, що в ній знаходиться. Якщо планується заміна всієї сантехніки, ремонтувати підлогу і стіни буде зручно. Ситуація ускладниться, якщо вирішено не змінювати, наприклад, ванну. У цьому випадку демонтаж старої плитки на стінах потрібно робити акуратно, попередньо закривши ванну плівкою. А робота з ремонту підлоги зажадає зайвих зусиль і технологічних хитрощів.

Приміщення звільняється від меблів. Знімаються дзеркала, світильники та інші аксесуари. Демонтується ванна та раковина. Щоб уникнути неприємного запаху, каналізаційну трубу потрібно закрити. Пластикову трубу – спеціальною заглушкою, а стару чавунну – ганчіркою.

З підлоги знімається покриття до бетонної плити. Стару стінну плитку теж потрібно зняти. Робити це зручно молотком і зубилом або перфоратором. Стару фарбу (у випадку, якщо стіни були пофарбовані), обов’язково потрібно прибрати. Не робити цього можна, тільки якщо вирішено облицьовувати стіни пластиком. Те ж можна сказати про стелі. Під підвісну конструкцію крейда і фарбу можна не видаляти. Досить зняти те, що відшаровується.

Демонтаж – робота трудомістка. Коли все закінчено і сміття вивезено, можна створювати нову ванну кімнату. Тепер ясно – назад дороги немає. Описати кожен вид робіт по створенню краси від підлоги до стелі ми постараємося в цій серії статей. Вони об’єднані назвою «Хочу зробити ремонт. Ванна кімната».

Теги: Ванна кімната